V kůži supermodelky

V kůži supermodelky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24004/bmid_v-kuzi-supermodelky-jSB-24004.png 4 329 41

V kůži supermodelky série

Šestnáctiletá Em Wattsová je newyorská středoškolačka, která místo módního stejnokroje třídních barbín nosí mikiny, zbožňuje čokoládu a kouše si nehty, zato se umí dívat kolem sebe a nejde daleko pro ironickou průpovídku. V hlavě má především počítače a spolužáka Christophera, ačkoli ten zatím nepochopil, že by mezi nimi mohlo být něco víc. Když spolu s ním Em doprovází mladší sestru na slavnostní otevření nového obchodního domu, netuší, že začíná nová kapitola jejího života odpovídající počítačovému „restartu“. Poté, co se Em ocitá na nemocničním lůžku, zjišťuje, že už není sama sebou – a to doslova. Je to v cizím, pěstěném těle stále ještě ona, nebo už někdo úplně jiný? Proč má najednou jiný hlas, jinou tvář, jiné chutě i známé? Pomocí zápletky, v níž opět osvědčila talent nebát se nadpřirozených zvratů, přemýšlí zkušená americká autorka dívčích románů (Princezniny deníky, Mediátor) o tom, jaké je to stát se znenadání kráskou proti své vůli. Em sice nemůže za to, že je zčistajasna žádanou modelkou – ale hodlá s tím něco dělat. Jenže dá se naskočit do rozjetého vlaku existence, kterou doteď žil někdo jiný?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Airhead , 2008

vaili
22.04.2014 4 z 5

Jj spíš pro náctileté, ale šlo to přečíst. Myslím, že trefně popsané chování a uvažování této věkové skupiny :)

locin
11.01.2014 4 z 5

Když jsem knihu začala číst zjistila jsem, že je to na pokračování. Pokračovat se mi nechce kniha mi přišla spíše pro pubertální věk, který už mám nějaký ten pátek za sebou. Neni to co jsem čekala, ale z nedokončeného konce a zvědavosti po reakci. Si ji chtě nechtě budu muset někde půjčit a zjistit jak to dopadlo. :)

AnetaB
07.11.2013 4 z 5

Knížka ke které se vždycky ráda vrátim :3 Meg je jednička.Série Airhead je pro mě osobně zatím nejlepší od Meg.

Enefersis
31.10.2013 4 z 5

Jednoduše skvělá kniha! Pobaví, odpočinete si u ní, ale i námětů k zamyšlení dává víc než dost- samozřejmě s pořádnou dávkou Cabotovské nadsázky a humoru:) Těším se na další díl.

mercedes1j8
17.09.2013 4 z 5

Knížka byla dobrá, až na ten konec...

JajaAP
09.09.2013 3 z 5

Řekla bych docela dobrá knížka. Nenáročná četba s originálním námětem, ale spíše pro mladší generace.

Katee
17.08.2013 5 z 5

Už jsem od Meg četla více knížek, tahle mě opět nezklamala :) Skvělý námět, hned si přečtu pokračování :)

Mishka_a7
26.05.2013 1 z 5

Pro mě naprostá hrůza! Dočetla jsem ji jen proto, že jsem neměla nic jiného po ruce a nuda byla velká. Nepovažuji tuto knihu určitě za román pro ženy ani oddychovku. Pokud by to byla knížka pro slečny 12-14 let, beru. Věty jsou psány otřesně a to, co každý tuší po přečtení pár stránek, autorka protahuje snad až do půlky knihy. Jednu hvězdu dávám za nápad (který, ale taky není nic závratného), víc si tato kniha podle mě nezaslouží.

MonisPop
26.05.2013 3 z 5

Kravina, ale přečetla jsem a myslím, že je fajn si jednou za čas přečíst něco, co není náročné na přemýšlení.

MAGY
30.11.2012 5 z 5

V dospělosti bych se chtěla stát modelkou tudíž všechny knížky týkající se modelingu čtu na jeden nádech . : )

Rose18
25.11.2012 4 z 5

Nádherně napsaná kniha. Vtipná, čtivá, zábavná... ale našla jsem i místa, která mě nudila.

lolle2311
14.09.2012 5 z 5

Jeden z nejlepších nápadů Meg Cabot. A víte co? Beru zpět. Zatím její nejlepší nápad!

MissBlack
15.08.2012 4 z 5

Autorka má hodně knih, osobně jsem jako malá četla pouze sérii o princezně Mii a po dlouhé době mi mamka koupila tuhle knížku. A překvapila mě. Byla vcelku originální, taková svěží a rychle se četla. Byla jsem nadšená a určitě sáhnu i po pokračování.

Katrys
18.07.2012 5 z 5

Četla jsem hodně knih od Meg, ale tahle byla nejlepší. Výborné postavy a dobrý děj. Druhý díl je taky dobrý, ale prvnímu se nevyrovná. Nemůžu se dočkat, až vydají v srpnu 2012 třetí díl.

johisa
15.03.2012 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Super námět, až jsem se nad tím zamyslela co bych dělala kdyby se to stalo mě. Určitě se těším na další díl. :)

Bee
12.03.2012 3 z 5

Začínala jsem číst s tím, že se mi do ruky dostal nějaký dívčí románej na způsob Žába k zulíbání a nakonec se z toho vyklubal naprosto parádní příběh. Začátek byl trochu slabší, proto ty tři hvězdy :)

ivannnka
27.02.2012 4 z 5

Po trochu divném a nijak převratném začátku, kdy jsem četla snad jen pro to, že mám Meg ráda a nerada nechávám knihy nedočtené, mě překvapivě rychle vtáhla do děje a já četla skoro jedním dechem. Pěkná série...

Malin
10.02.2012 3 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst po dočtení jedné skvělé detektivky, což jsem asi neměla dělat. Každopádně mě to nakonec celkem zaujalo. Je to sice hrozná blbost, ale někdy jsem se celkem smála. Takže když neberu v úvahu svůj odpor ke klukovsky smýšlejícím hrdinkám, tak to vidím tak na 3 hvězdičky. Za vtipnost, čtivost a skvělé odreagování, které tahle knížka nabízí.

netty.vanity
23.10.2011 3 z 5

Je to vlastně příšerná kravina, a nechápu, že jsem se vůbec odhodlala k tomu ji za tři hodinky přečíst. Celý děj je neskonale primitivní, naprosto NEuvěřitelný.. a sice mám ráda nadpřirozeno, ale tohle nemá s nadpřirozenem pranic společného. Je to zkrátka hloupoust.. ale docela chytlavá hloupost. Bárbíny a modelky nejsou má krevní skupina, takže mi dost pasáží dělalo velký problém, ale přelouskala jsem je i tak a dopracovala se ke (ne)zdárnému (ne)konci.S Mediátorem naprosto nesrovnatelné, ale i tak se to docela dalo.. je to taková ta oddychovka při které prostě vypnete mozek a čtete.Uvidím, jestli se vrhnu na pokračování, ale každopádně by mě zajímalo,jak to dopadne se sblížením Em s Christopherem.Napsáno je to asi účelně pro patnáctky,takže mě k tomu napadá,že něco takového bych nejspíš vymyslela a byla schopna napsat taky,nejspiš i líp (promiň,Meg).A ty uječené pipky v příběhu!To by člověk vraždil.Ale asi to splnilo svůj účel a zasáhlo tu správnou věkovou kategorii, no.. takže takové horší tři hvězdičky za pobavení.

kakabus
09.10.2011 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala od mamky k vánocům.Kámošky tvrdily,že je to kravina a pak si to odemě jedna pujčila a vzápětí tu knížku chtěly všichni.

móda modelky

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha V kůži supermodelky je v