V hlubinách Loch Ness

V hlubinách Loch Ness https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3740/bmid_v-hlubinach-loch-ness-AKN-3740.jpg 4 75 13

Příšera z dávných věků. Jezero Ness skrývá smrtelně nebezpečná tajemství, pocházející z dávných dob, o nichž podávají zprávu již rytíři Řádu templářů. Obývá hlubiny jezera příšera, kterou údajně spatřily již tisíce lidí, nebo je její přítomnost mýtem? Desítkám expedic, vybaveným moderním sledovacím zařízením, se přesto nedaří její přítomnost prokázat. Autor sepsal téměř hororový příběh výzkumníka, jenž se dostal do přímého kontaktu s příšerou, která začala zabíjet lidi. Její existenci prokazuje moderními metodami a zkoumá příčiny, které vedly k její agresivitě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Loch , 2005

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Od tohto spisovateľa som čítal tri knihy. Jednoznačne najznámejšou bola,, MEG". Áno, filmový trhák s Jasonom Stathamom. Prvý diel bol docela dobrý, druhý som ani nedokukal.
Tentoraz sa pustil do príbehu o azda najznámejšej,, príšere" Nessie.
Morský biolog Zachary Walace(áno, je to pra pra pra potomok Mela Gibsona(ten ho iba hral) , nie myslel som Williama Wallaceho-Škótskeho hrdinu, ktorého život skončil drastickou smrťou)ktorý ako dieťa žil u jazera Loch Ness sa vracia po rokoch domov. Ozve sa mu otec, s ktorým prerušil pred 17timi rokmi akýkoľvek kontakt. Je obvinený z vraždy a pomôcť mu má práve jeho syn, pretože má dokázať existenciu tohto bájneho tvora a práve tým ho zbaviť obvinenia z vraždy.
Najviac ma na tejto knihe zaujal podrobný opis jazera a blízkeho okolia.,, Googlil"som si všetky miesta v nej opísané a všetky existujú a sú to fakt krásne miesta. Raz sa tam určite vyberiem na výlet .
Do príbehu sú zapojení templársky rytieri a samozrejme sa točí aj okolo Škótskeho hrdinu. Je tam opísaný kus histórie, siahajúci až do šiesteho storočia.
A existuje teda Nessie? Áno a má prepojenie práve zo,, Statočným srdcom"Williamom Wallacem ,-)

Merlin_CZ
05.09.2023 4 z 5

Po serii s megalodonem jsem zkusil tuhle a i kdyz me docela bavila, tak proste MEG nastavil trosku vyssi latku, proto jen 4 hvezdicky :)

fajn ctení, zajímavej nápad (nebudu spoilerovat) a je fajn, ze tam autor neplacl dinosaura nebo mimozemstany :D

renefer
01.08.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla někdy před rokem 2013, od té doby jsem na Databázi a v přečtených ji nemám :) Zaujala mě kniha Panství od tohoto spisovatele, kde bylo hodně informací ohledně starověkých Mayů, takže jsem zkusila i tuhle a nemůžu říct, že bych litovala. Příběh je napínavý, autor umně prolíná historii Skotska s lochneskou a uvádí i zápisy o skutečném pozorování nějakého tvora v jezeře Loch Ness během staletí. Finální rozluštění je celkem zajímavé, je vidět, že si autor dal práci se zjišťováním faktů a neplácl tam jen nějakého plesiosaura.

markinho962
26.02.2022 5 z 5

Takový mix filmů a seriálů docela dost bavil

danny_21
13.02.2021 2 z 5

Po přelouskání vydaných románů ze série o hladovém megalodonovi, jsem s chutí sáhnul po další Altenově knížce, bohužel se dostavilo velké zklamání. Autorovi nedrží pohromadě prakticky nic - postavy jsou fádní, jejich dialogy a vzájemné vztahy k směšné a nereálně, naroubování příběhu na potomky hrdých skotských reků Wallace a Roberta Bruce a celý kult templářských rytířů střežících relikvii, bych ještě snesl, ale představitele žravé Nessie s hřívou jsem fakt nedával - silně béčková tragédie - 35 %

missbellatrixx
11.03.2020 5 z 5

Jakože...WOW...

denib
07.09.2019 4 z 5

Pokud má někdo chuť si odpočinout u čtivé, napínavé knížky a nečeká kdovíjakou hodnotu, tak proč ne. Já přesně to chtěla a taky dostala :-) Trochu mi to připomínalo třeba Čelisti - turisti jako potrava vraždícího monstra :-) Navíc mám ráda Skotsko, bylo fajn se o něm něco dozvědět. Akorát ti templáři mi připadali trošku moc fantaskní - za to jedna hvězda dolů. Rozhodně si od autora ještě něco přečtu.

babicka_amalka
26.07.2018 5 z 5

přečteno s chutí; na knížce se mi líbilo to, co patrně příliš mnoho ostatních nenadchne a třeba budou i přeskakovat - skvěle stručně a přehledně podané dějiny Skotska, stejně jako místopis - vzpomínka na vlastní putování Skotskem; i když to asi není žádný literární skvost, já jsem byla spokojená;

Atanone
29.06.2017 3 z 5

Protože jsem nejdřív četla "sérii" Meg,byla jsem už tím tématem možná trochu unavená.
I tak jsem přečetla ráda. Připomnělo mi moje milované Augustovy knihy a vážně mi chyběly ilustrace pana Buriana,ale ty mi chybí v každé dobrodružné knize.

Kamarádky manžel odtud pochází. Fíííííjo!!! Myslím,že kdybych tam jela třeba na měsíc (páč týden by byl zatraceně málo),stejně bych ho celý proseděla někde na břehu a koukala na vodu.

michimuller
12.08.2015 4 z 5

Mám moc ráda autorovu sérii s Meg, která je podle mě naprosto báječná pohádka o megalodonovi na pokračování. Tenhle příběh o skotské celebritě Nessince je tak trochu povedeně slátaná pohádka od všeho trochu. Líbili se mi kryptozoologické vsuvky o skutečném / domnělém pozorování této zmarkeningované příšerky živící cestovní ruch i příběh vyprávěný mořským biologem. Celkově vzato historický podtext byl docela dlouhý a možná by bez něj příběh vypadal celkově líp. Také hlavní viník prosakující ropa do jezera mi přišel hodně nevěrohodný, ale jako i jiné Altenovy romány bylo v hlubinách Loch Ness čtivý příběh, který rozhodně nenudil. Předimenzované akční scény, když mořského biologa pokouše v tábořišti vrčící Anquilla Anguilla jsou spíše úsměvné. On každý čtenář není rybář, aby si v daným okamžiku vybavil říčního úhoře a překladatel byl frajer, že tam český název raději vypustil, aby z toho nebyla komedie. Docela by mě potěšilo, kdyby se autor pustil do románu o Yettim :o)

Lusa
16.01.2014 5 z 5

Jelikož mě vodní svět velmi zajímá tak pro mě bylo čtení toté knihy též velmi zajímavé. Jak bylo rečeno na konci, co my víme o tom, co tam dole žije dokud nesestrojíme potřebné prostředky, abychom to zjistili, do té doby to pro nás bude neobjevené. Dobré bylo propojení minulosti a přítomností pomocí deníku Adama, i když jsme potřebovala chvíli, než jsem se zorientovala v tom druhu písma. Mě se určitě toto dílo líbilo, později jsem ze zvědavosti sahala po googlu, abych si zjistila, jaké zvíře že to tam plave zrovna teď plave.

Klarv
07.08.2011 3 z 5

Na jednu stranu chce autor aby to vypadalo realisticky, rozepisuje jak co vypadá a funguje atd.. a na druhou mi to občas přišlo jako pohádka. I svědectví kdo a kde viděl Lochnesku mě zhruba od půlky knížky začalo obtěžovat pořád se to opakovalo. Popisování středověku mi přišlo zbytečné moc mi to tam nesedělo a zamíchání rytířů kteří krmí Lochnesku to jsem se jenom pozastavila a řekla si cooo?? Sečteno podtrženo někdy je mín lepší než víc je tam toho zbytenčně naskládáno hodně.

bikerbm
30.11.-0001 2 z 5

Na tenhle román jsem se moc těšil.Už to téma,fenomén jezero LOCH NESS a jeho mnoha legendami opředená obyvatelka,dává autorovi jisté možnosti napsat zajímavé dílko.Autor se hned na začátku ohání výzkumem a svědectvím kryptozologa a upozorňuje,že "vědecké poznatky v knize jsou skutečné",ale upřímně řečeno,kniha mě docela vyděsila a zklamala.Na jedné straně se autor snaží dát knize zdání děje založeného na vědeckém základě sáhodlouhými odstavci o historii Skotska a zdlouhavým popisem jak funguje sonar,atd.,atd.,na druhé straně takové fantasmagorie o dva a čtvrt metrovém úhoři Anquilla! (Anquilla Anguilla - úhoř říční),který za soustavného vrčení napadne hlavního hrdinu v jeho stanu několik desítek metrů od pobřeží jezera,nebo třeba dlouhodobě unikající nafta do jezera,které si nikdo nevšimne a která je důsledkem zvýšené agresivity tvorů žijících v Loch Ness,řadí tuto knihu k dobrodružné literatuře pro dospívající školní mládež.Zařadil bych ji někde mezi Gulliverovy cesty a Harryho Pottera.I když příběh těchto dvou knížek by mě připadal pravděpodobnější,než V hlubinách Loch Ness...
Vyvrcholení románu je snůška tolika šťastných a neuvěřitelných náhod,že by bezpochyby zbledlo závistí i mnoho renomovaných nesmrtelných představitelů v hollywodských akčních trhácích.Nakonec si všichni zúčastnění padnou kolem ramen,všichni všechno všem navzájem si odpustí a pokud neumřeli,žijí tam dodnes...
Mám rád knihy o záhadách a tajemnu,ale můj názor je,že Steviemu Altenovi se tento román moc nepovedl.