Užívej života!

Užívej života! https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503057/bmid_uzivej-zivota-hzw-503057.jpg 4 50 18

Užívej života na plný pecky, dřív než ti zubatá podrazí kecky! Tak zní jedno z pořekadel Haliny Pawlowské, která si umí udělat legraci z každé, třeba i smutné situace, a taky hlavně ze sebe. A díky jejím praktickým radám je svět často mnohem veselejší. Užívej života! je soubor návodů, přikázání, povzdychů a historek, které mohou nejen pobavit, ale taky najít východisko z chmurné reality. Jak říká autorka, je nutno podívat se pravdě do očí: Je přece jasné, že kdo je stár, nemůže být suprstár!... celý text

JiříM
11.03.2024 4 z 5

Moje první Halina a celkem jsem se bavil ač mě teda místy štvala všudypřítomná linka narážek na váhu a postavu. Ale určitě zkusím i knihu další.

katynka78
16.02.2024 4 z 5

Musím říct, že jsem si nemohla na začátek roku vybrat lepší knížku než právě tuto. A troufám si tvrdit, že je to jedna z těch nejlepších, co se paní Pawlowské povedly.
Nebyla stránka, kde bych se nesmála, nebyla stránka, kde bych se nezarazila a nemusela nad tím hloubat, že toto znám, že toto je mi povědomé.
Navíc ač se to nezdá a je to schováno za humor a nadsázku, tak v těch řádcích je tolik pravdy!!!!
Bavila jsem se, smála, na srdci mi ta psaná slova dělala dobře, hladila mne po duši a to v poslední době opravdu potřebuju jako sůl.
Takže paní Pawlowská - Díky za každé Vaše slovo!!!!

MartaPear
14.01.2024 5 z 5

Mikropovídečky, aforismy, "moudra", přísloví apod. o různých oblastech života, velmi (!) vtipné a smála jsem se naplno, nahlas a slzy smíchu jsem nestačila utírat. Ale některé "rady" stály za zamyšlení! Některé stránky jsem si ofotila a sestříhala si z jednotlivých citátů nástěnku, která mě každé ráno pozitivně naladí! Halino, děkuji!

lindaofarim
25.07.2023 3 z 5

Mám humor Haliny Pawlowské ráda, kniha se četla dá se říct jedním dechem. Verše jsou hodně nakažlivé a chtělo se mi vždycky rýmovat něco, co se dělo kolem mě :-) Ale mám radši, když slyším Halinu v televizi nebo v rádiu. Společně s jejím hlasem a smíchem mi její humor přijde mnohem lepší než jen v knížce a proto...
Až příště zatoužím po špásu,
vrátím se k Halině v Rozhlasu.

Sněhurka73
25.07.2023 2 z 5

Knihu jsem nakonec dočetla, dostala jsem ji k narozeninám, takže z úcty k dárci. Příběhy jsou celkem čtivé a vtipné taky, ale ty veršovánky... Ke konci už jsem je i přeskakovala. Na mě až moc odlehčené čtení.

a304
28.06.2023 5 z 5

Pro dobrou náladu sahám po osobitém humoru paní Haliny. Stala se moji oblíbenou učitelkou, dělání si legrace ze sebe. Hned jsem zrelaxována. Dáma, sršící energií, úsměvy rozdává na všechny strany, s noblesou nese každý svůj gram a všude je jí tak akorát.
Tentokrát citovat nebudu, o to více musím chválit a doporučovat a hvězdičkovat.

lenka5798
22.05.2023 4 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, hned co jsem si jí domů přinesla. A musím říct, že mi sedla do noty, v mém chmurném období mi zvedla náladu a nalila naději do žil. Stále jím mám po ruce a kdykoliv na mě padnou nějaké pochybnosti, smutky, vezmu tuto knihu do ruky a díky Halině a jejímu humoru, vím že ještě není tak špatně a že se život nesmí brát tak vážně.

allebra
03.04.2023 4 z 5

Mám-li v mysli chmury a náladu zlou, vylepším si den Halinou Pawlowskou. Pokud chci mít tedy náladu pod svým dohledem, pomůže mi kniha, kde je brán život s nadhledem.

amejzlík
28.03.2023 3 z 5

Moudra Haliny Pawlowské se mi líbí. Bere život s humorem a nadhledem, je inteligentní. Mám raději, když své zážitky vypráví spíše v televizi. Na knihu mi to už připadalo moc odlehčené.

knihovna1
17.03.2023 5 z 5

Paní Halina nezklame. Vždy mě pobaví svou upřímností, příhodami a citáty. Většinou sedí jak zadek na hrnec.

Anahk1
22.02.2023 4 z 5

Pohodové, humorné čtení, tak jak to u paní Haliny bývá. Pobavila jsem se a zároveň i zamyslela :) ...

Martina852
08.02.2023 5 z 5

Oddychové čtení, u kterého se lámete smíchy.

4xbabča
17.01.2023 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení plné báječného humoru Haliny Pawlowské, při kterém jsem se opravdu hodně nasmála. A určitě je to jedna z nejlepších knih autorky.

Vladimir8177
03.01.2023 5 z 5

Oddychová četba, pěkně se čte, člověk se u ní i zasměje.

hzd
31.12.2022 5 z 5

Moje oblíbená Halina zase nezklamala. Kniha jako vyšitá na zlepšení nálady. Její moudra mě vždycky pobaví. Díky.

soukroma
29.11.2022 5 z 5

Konečně zase stará známá vtipná Halina: samé aforismy a rady a kratičké historky pro zasmání, žádný balast.

"Na topole podle skal,
sám si tleskej, sám se chval."

"Život je potvora,
někdy i bolí,
přesto v něm nesmíš hrát
vedlejší roli."

Petr13103
26.11.2022

Tato kniha má velkou váhu jako její autorka. Miluji Halinu Pawlovskou nejlepší spisovatelka ever

alnahu
12.11.2022 4 z 5

Dnes mi tato kniha od paní Haliny zvedla náladu.Její humor,přikázání a historky jsou nenapodobitelné a život je hned veselejší.

Jak píše autorka je nutné podívat se pravdě do očí:
Je přece jasné.že kdo se cítí stár,
nemůže být suprstár!