Už žádné předstírání

Už žádné předstírání https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485967/bmid_uz-zadne-predstirani-tsx-485967.jpg 4 413 413

Molly zoufale potřebuje najít spolubydlící, zatím ale stále nemá štěstí. Když už pomalu ztrácí naději, objeví se nový zájemce: mladý a přitažlivý muž Declan Tate, který ji okouzlí svým šarmem, humorem a vytrvalostí. Oba se rychle spřátelí a svěřují se jeden druhému téměř se vším – včetně svých neopětovaných milostných vztahů. Rozhodnou se předstírat rande, aby u svých vyvolených vzbudili žárlivost… Jenže když jim jejich plán začne vycházet, objeví se nové skutečnosti a jejich vztah se zkomplikuje. Najednou mají všechno, co chtěli, ale nemohou přestat myslet jeden na druhého. Co mají dělat, když se předstírané city stanou až příliš skutečnými?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Not Pretending Anymore , 2021

wielka
08.04.2022 4 z 5

Zbytocne dlhe, ale pekne.

Tesset
06.04.2022 3 z 5

Tahle mě od autorek celkem zklamala. Postavy byly takové "uťápnuté", nemastné neslané. Chyběl mi tam humor, který pro podobné knihy bývá typický. Na jedno přečtení se to dalo, ale tuhle už znovu číst nebudu.

V.Marie
01.04.2022 3 z 5

Taková oddechovka, zapletka nic moc, neurazí, nepotěší ‍️

Kristy.Seb
30.03.2022 4 z 5

Jednou z největších překážek v lidském životě je překonání našich domnělých plánu do budoucna. Pokud se dokážeme vzdát svých plánu, můžeme dělat cokoli.

V životě je spousta věcí, které nemůžeme ovlivnit. Ale nemůžeš jen sedět a čekat na něco, co se možná ani nestane. Protože pak vlastně nežiješ- jen stojíš na místě.

Líbilo se mi, že se v knize objevilo téma bipolární poruchy. Ale jinak se mi zdálo, že se děj zbytečně dlouho vlekl....

Ketfl
28.03.2022 3 z 5

Toto autorské duo mám ráda a i když vím, že se nejedná o úplně tu nejvíc vrcholovou literaturu, tak mě ty knihy prostě baví a skvěle si u nich odpočinu. Tato kniha nebyla výjimkou, četla se skoro sama, ale je fakt, že byla taková víc... nudná. Prostě a na rovinu, autorky to rozhodně umí napsat i lépe. Tady se to chvílemi dost táhlo, pořád to váhání a tak dokola. No, rozhodně nelituji času stráveného nad touto knihou, ale že bych se k ní vracela v budoucnu nějak pravidelně, to asi také nehrozí. Každopádně těším se na další tvorbu!

havrmoni
26.03.2022 3 z 5

Přečetla jsem, nebylo to sice až takové utrpení, ale bylo toho moc. Moc o ničem. První třetina paráda. Pak o ničem a pak rychlá slaďárna v poslední třetině. Ten prostředek o váhání a neúplné komunikaci byl v podstatě dost nudný a Molly byla trdlo. Za to ty části o Molly a jejím otci se mě líbily, ale i když to nebylo špatně napsané, tak i přesto, že se mě toto téma osobně týká, tady se nedotklo. Přitom v jiných knihám u podobných témat slzím. Bohužel mé pocity z této knihy jsou takové, že dobře se četla, postavy taky fajn, ale nevtáhla mě do děje. Prostě někdy vás to vcucne a cítíte smršť pocitů a tady nic moc.

hana1039
25.03.2022 3 z 5

No, už jsem od tohoto dua četla lepší knihy.. tohle je opravdu relaxační, nenáročné čtení, takže, kdo si chcete odpočinout a na nic nemyslet, pusťte se do toho...

Saimoon
25.03.2022 2 z 5

Za mě slabší průměr, už jsem od autorek četla povedenější knihy. Bohužel námět ani celá kniha mi vůbec nesedla. Začátak nebyl špatný, ale pak to šlo do kopru a strašně mě to nudilo. Asi nejvíc mi vadilo, jak hlavní hrdinové furt chodili kolem horké kaše a nedokázali si pořádně promluvit a říct si, co k sobě cítí. A ty vedlejší postavy (Will a Julie) mi přišly strašně ploché a vlastně ani nevím, co na nich Declan a Molly viděli. I když jsem autorky přidaly vážnější téma a to téma deprese a bipolární poruchy, prostě jsem jim nevěřila, že tím Declan trpí. Kdyby o tom ta postava v knize nemluvila, ani bych si nevšimla, že je s ním něco v nepořádku. Možná jsem zaujatá, protože jsem nedávno četla knihu V Ringu od K.Evansové, která se zabývá stejným tématem, a to bylo o hodně lepší.
Knize dávám 2,5* a už se k ní vracet nebudu.

Raislin
25.03.2022 5 z 5

Mě kniha nezklamala. Toto autorské duo mám moc ráda. Krásný romantický příběh, který se hezky čte a jako vždy se těším, že skončí šťastně! Kniha je prostě skvělá na úprk od reality a zasnění. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

maafa
23.03.2022 5 z 5

Nevím, jak ostatní čtenářky, ale já, když mám někdy období, kdy se na mě valí práce a starosti ze všech stran, tak i když jsem v totálním časovém presu, prostě z toho všeho nějak musím na chvilku uniknout.
A právě k tomu mi tento příběh krásně posloužil, za což autorkám moc děkuji. Jsem moc ráda za to, jací oba hrdinové byli, Declan, jako obětavý, i když o sobě pochybující, a Molly, pracovitá, na sebe přísná, oba s nějakými těmi stíny minulosti. Narozdíl od jiných čtenářek mě tedy Molly neštvala, chápala jsem její váhání a pochyby o sobě samé. A hlavně, vše dopadlo, jak má.
Takže i když jsem opět nepochopila tu obálku, a ani zařazení zde do žánru erotika, tak stejně musím dát pět:).
A ačkoli teď budu dohánět čas, tak ten, strávený s tímto příběhem, za ztracený nepovažuji. Možná právě v této době, kdy se mezi lidmi rodí spousta zloby a nenávisti, by mohl být příběh s dobrým koncem lék:)...

Hatshepsut
21.03.2022 4 z 5

Velmi příjemný romantický příběh, taková klasika od těchto autorek. Kdo si oblíbil jejich knihy, zklamaný nebude. Declan byl rozhodně ideální spolubydlící, kterého by bral každý! :-)

lusitta05
20.03.2022 3 z 5

Žiadny zázrak, taký priemerný príbeh,ale čítať sa to dalo.

Petriii
20.03.2022 3 z 5

Tak tahle kniha mě bohužel zklamala. Chemii mezi hlavními postavami jsem tam necítila a na svůj věk byli oba nějak mimo a nerozhodní. Konec mi s těmi konverzacemi přišel jak z Harlequinek... Buď mají holky knihu od knihy horší nápady a styl, nebo jsem se jich už přejedla.

nina3905
19.03.2022 5 z 5

Overené spisovateľské duo nesklamalo. Kniha je pohľadaním pre romantickú dušu. Sympatickí boli obaja hlavní protagonisti príbehu, ktorí prinášajú čitateľom horko-sladký príbeh . Ak po knihe siahnete, určite neoľutujete.

evineckY
19.03.2022 5 z 5

Uf... další kniha s tak těžkými tématy, které přináší život.
Moc hezký příběh, kde není půl knihy popisovaný sexy idol a druhá půlka v posteli.
Nikdy není pozdě na odpuštění - je to lepší, než později litovat !
Nejhorší otázka je - CO KDYŽ ?

„Že jsi zamilovaná, poznáš docela snadno – když ti každá maličkost, které ses kdy bála, najednou nepřipadá ani z poloviny tak děsivá jako to, že s tím člověkem nestrávíš zbytek života.“

....myslím, že existuje víc než jeden způsob, jak poznat, že někoho miluješ. A jedním z nich je ztratit ho. Někdy si neuvědomíme, že někoho milujeme, dokud není příliš pozdě. Dokud se nám nevytratí ze života.

„Snažili jsme se dostat na stejné místo – jeden k druhému –, ale v cestě nám stála spousta promeškaných příležitostí.“

2688
18.03.2022 4 z 5

Občas si říkám že hlavní hrdinka do vínku prostě musí dostat natvrdlost a v tomhle případě to byla teda pěkná natvrdlost.
Přísloví kamarád taky rád by tenhle příběh asi úplně vystihl nebo spíš kamaráda můžeš milovat……
Declana a jeho problému mi bylo vážně líto a ani se mu nedivím že si nevěřil ale …….

„ V životě je spousta věcí, které nemůžeme ovlivnit. Ale nemůžeš jen sedět a čekat na něco, co se možná ani nestane. Protože pak vlastně nežiješ – jen stojíš na místě.“

nici1726
17.03.2022 3 z 5

Takový průměr. Četla jsem od nich už lepší knihy.

pollyn
17.03.2022 4 z 5

Pohlazení jako vždy, sympatický hrdina jako vždy, hlavní hrdinka by potřebovala trochu proplesknou jako skoro vždy :-) A vážné zrnko pro doplnění příběhu. Vše podle očekávání od této dvojice autorek.
ALE! Oslovení BYTNÁ je fakt hrůzostrašné. Představím si domovnici s holí, silonovou zástěrou a natáčkama na šedivých vlasech. To fakt není sexy.

zuzak82
17.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě kniha hodně bavila, Declan a Molly byli super, bohužel časem knížce docházel dech a nakonec mi přišla průměrná.

Oceňuji, že hrdinové působí jako obyčejní lidé. Declan není žádný sexy šéf, alfasamec nebo super úspěšný nádherný chlap. Je to sexy a pohodový muž, co dostane v Chicagu novou práci a musí si najít bydlení na 6 měsíců. Molly není sexy dračice ani světice, ale normální atraktivní a hodná holka, která hledá spolubydlící.
Oba jsou prý zamilování do svých kolegů (Declan do Jill a Molly do Willa). Aby získali jejich srdce, tak předstírají, že spolu chodí, aby vyvolali jejich žárlivost a zájem.

A tady je podle mě první negativum knihy. Pokud postava prohlásí, že je zamilovaná do někoho jiného, tak by to mělo být cítit z děje. Jenže tady mi to vůbec nepřišlo. Co ten Declan na Jill viděl? Proč byla Molly zamilovaná do Willa? Naopak mezi Declanem a Molly to jiskřilo na začátku jako ohňostroj. O to víc to bilo do očí a o to méně bylo uvěřitelné váhání postav.
Bohužel s postupujícím časem mi přišlo, že jiskření mezi hrdiny se vytrácí a děj mě bavil méně a méně. Když totiž několikrát čtu stejnou situaci, pak mě to přestane bavit. Declan a Molly totiž trpí tím, že místo aby dali jasně najevo své úmysly nebo city, tak pojmou podezření, že ten druhý to necítí stejně a plácají se v tom pořád dokola 3/4 knihy. Sice se v ději řeší ještě další věci. Ale toto mě štvalo.

Naopak oceňuji, že v knize se opravdu řeší city a sex tu nehraje hlavní roli. Hrdinové nespí s jinými po jednodenní známosti nebo bez závazku, což je poslední dobou taky v těchto knihách skoro rarita.

Pro mě nakonec průměrná kniha a dávám 60%.

Tip - knihy s podobným tématem spolubydlících:
Trhni si, Ethane (G. Whitney)
Spolubydlící (Beth OO’Leary)
Jako ve filmu (Kelly Oram) - vhodné pro mladší ročníky, plné pop-kulturních filmových odkazů

Ralemo
16.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihy od těchto autorek nikdy nezklamou. Moc hezky napsaný příběh o dvou lidech, kteří si myslí, že už si našli pravou lásku a snaží se ji získat za všechny prachy. Snaží se je donutit o pocity žárlení, aby dosáhli toho co si přejí, jenže mezitím se vzájemně zamilují do sebe. Příběh o Molly a Declanovi, plný lásky, bolesti, strachu, nemocí určitě stojí za přečtení. A po odloučení si konečně oba dva uvědomí, kdo je jejich pravá láska.