Už žádné předstírání

Už žádné předstírání https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485967/bmid_uz-zadne-predstirani-tsx-485967.jpg 4 413 413

Molly zoufale potřebuje najít spolubydlící, zatím ale stále nemá štěstí. Když už pomalu ztrácí naději, objeví se nový zájemce: mladý a přitažlivý muž Declan Tate, který ji okouzlí svým šarmem, humorem a vytrvalostí. Oba se rychle spřátelí a svěřují se jeden druhému téměř se vším – včetně svých neopětovaných milostných vztahů. Rozhodnou se předstírat rande, aby u svých vyvolených vzbudili žárlivost… Jenže když jim jejich plán začne vycházet, objeví se nové skutečnosti a jejich vztah se zkomplikuje. Najednou mají všechno, co chtěli, ale nemohou přestat myslet jeden na druhého. Co mají dělat, když se předstírané city stanou až příliš skutečnými?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Not Pretending Anymore , 2021

ivetapl
17.08.2022 3 z 5

Tohle autorské duo mám velice ráda a mám doma všechny jejich knihy. Z téhle jsem si ale nesedla na zadek tak, jak jsem očekávala. Je to oddechovka, která neurazí...

Začátek mě dostal. Ten jsem si opravdu užívala. Declena jsem milovala jen co promluvil. Hned od toho, jak se snažil Molly přesvědčit, že je vhodný spolubydlící. ️ Kdo by takového nechtěl?
Co mi vadilo a vadilo by mi to i v reálném životě. Tak je oslovování ,, Bytná".. Hrozné slovo.

Ty ,, hlavní vedlejší" postavy Willa a Julii jsem neměla ráda. Nesedl mi ani jeden... nemastný, neslaný. Nevím, co na nich viděli Declen s Molly ....
Super je, že jsou to ,,obyčejní" lidé. Žádný velcí šéfové a tak. Zase skvělá změna.

Líbilo se mi zaměstnání Molly.

V knize se objevují i závažná témata, jako například deprese a bipolární porucha. Ale kdyby o tom nemluvili, ani si nevšimnete, že by tím Declan měl trpět... ‍️

Kdyby byla kniha tenčí, vůbec by mi to nevadilo. Chvilkami se mi čtení táhlo...
Každopádně bylo hezké vidět, že pokud někoho milujete, jste schopni odsunout své štěstí, cíle... Kvůli tomu druhému. ️

Knihomolka97
12.08.2022 5 z 5

Příběhy od Vi a Penelope miluju a tento se řadí mezi oblíbené. :)
Od prvního momentu jsem si Declana zamilovala a Molly jakbysmet. Od začátku mezi nimi byla cítit chemie a těšila jsem se na jejich sbližování. Líbilo se mi, jaké se mezi nimi vyvinulo přátelství.
Romantická linka je hodně sloow-burn, ale to já ráda.
Bylo to velmi vtipné, Declanovi hlášky jsem úplně žrala a ta jeho jídla? Uch dala bych si. :D
Celou dobu jsem ale nedokázala pochopit, co je tak zajímavého na Julii, do které byl Declan delší dobu "zamilovaný".
To samé u Willa, kterého zas "milovala" Molly. Ten mi přišel tak strašně falešný a vychytralý.
Co autorky umí naprosto skvěle, jsou konce! Tady byl přímo snový.

petulkapeta
04.08.2022 5 z 5

,,Že jsi zamilovaná. poznáš, když ti každá maličkost, které ses kdy bála, najednou nepřipadá ani z poloviny tak děsivá jako to, že s tím člověkem nestrávíš zbytek života.
Siobhan, myslim, že existuje víc než jeden způsob, jak poznat, že někoho miluješ. A jedním z nich je ztratit ho. Někdy si neuvědomime, že někoho milujeme, dokud není příliš pozdě. Dokud se nám nevytrati ze života."

Svata pravda, lasku snadno ztratime, ale zjistime to pozdě, naštěstí si to Declan a Molly uvědomily zavčasu. A co je lepší než lásku začít přátelstvím?

Artep071
29.07.2022 4 z 5

Mě se tento příběh líbil moc. Oba spolubydlící byli sympatičtí a na rozdíl od mnohých jiných příběhů mě bavilo, že na to nevlítli hned na začátku ,což mě u těchto dvou autorek docela mile překvapilo. Opravdu jsem si užila příběh, který byl plný vtipu i emocí. Dle mého to mělo vše co pořádný romantický příběh má mít a i přes to, že se to místy trochu táhlo se kniha četla jedním dechem ..

georginaa
19.06.2022 4 z 5

Je pravda, jako v tomto příběhu, že poznáte to pravé až když o to přijdete. Bude na Vás, zda si to necháte protéct mezi prsty a nebo bojovat. V tomto případě oba zabojovali a přiznali si k sobě lásku. Na konci ukápla i slzička s mluvícím polštářkem. Taky bych jeden uvítala svého přítele, který v březnu odešel do nebe. Příběh byl neotřelý, chvílemi vtipný, prostě čtení na pohodu.

petusska01
17.06.2022 3 z 5

Vôbec by to nebolo zlé, pokiaľ by hlavné postavy nemali už svoje tínedžerské roky za sebou. Takto keď som si predstavila,že majú takéto myšlienkové pochody a plus tá maximálna nerozhodnosť, keď už niekto iný má deti tak mi to prišlo čudné. Ale ako pri zavretí očka, to bol milý príbeh, občas vtipný, zápletka sa veru tiahla dlho dlho a potom zrazu koniec. Willovi som do poslednej chvíle neverila ani nos medzi očami, Molly bola nudná, a Declan dosť ustráchaný na všetko mám dojem. Nepatrí to medzi skvosty, ale prečítať sa to dá.

astra3
01.06.2022 4 z 5

Začátek byl milý, vtipný. Ale pak se to strašně táhlo. 200 stran by stačilo.

badliar_id
28.05.2022 3 z 5

(SPOILER) "You know you're in love if every little thing you've ever been scared of suddenly doesn't seem half as terrifying as not spending the rest of your life with that person."

***
Od Penelope Ward a Vi Keeland už jsem pár knih četla (většinou jejich samostatné knihy a asi jednu nebo dvě společné) a jejich tvorba se mi líbí. Sice jsou jejich konce (a nejenom to) předvídatelné, ale styl psaní mají super a hlavně se to rychle čte, což také způsobují krátké kapitoly (za ty dávám pokaždé
plus :D!!)..
Už žádné předstírání byla fajn kniha, která se četla rychle a dobře. Postavy tu byly v celku sympatické, jen mi dělal problém Will (naštěstí to nebyla TA hlavní postava!!). Byl mi hrozně nesympatický a vadilo mi jeho chování, i když se občas choval vážně hezky k Molly..
Molly mi hned sedla. Myslím si, že bych si taky třídila lentilky podle barev :D.. Sice mě občas štvala tím jejím rozhodováním mezi Willem a Declanem, ale jinak byla skvělá.
Řeknu vám jedno… Declan je muž snů!! Vaří, je starostlivý, má skvělou rodinu a taky je sexy.
Zbožňovala jsem ho od první kapitoly a zbožňuju ho i teď ;)..
Líbilo se mi téma deprese, bipolární poruchy a ztráta blízkého člověka..
Jediný problém, který jsem tu měla byl ten průběh děje. Čekala jsem trochu něco jiného, více scén mezi Molly a Declanem.
Navíc mě hrozně štvalo, že Declan pracovně odjel a Molly byla s Willem, což bylo pro mě strašně frustrující.
Každopádně když byli zase spolu, tak bylo vše ok a já je zbožňovala..
Pro milovníky Ward a Keeland určitě doporučuju.. a pro romantické duše (jako jsem já) taky!!

Trigger Warnings: deprese, bipolární porucha, ztráta blízké osoby

renulkam
25.05.2022 2 z 5

Za mě takový průměr v tvorbě autorek. Knížka mě neoslnila a nezanechala dojem.

Kudík
02.05.2022 4 z 5

Od autorek už mám něco načteno, a tak mohu pouze konstatovat, že mají lepší, ale i horší díla. Některá rozhodnutí Molly i Declana jsem úplně nepobírala, jejich tápání, co a koho chtějí/nechtějí, mi přišla zdlouhavá, ale růžové lentilky, bar U Strakaté krávy, Declanovo kuchařské umění a zajímavé výběrové řízení na spolubydlící/ho, to vše mě bavilo. Konec byl sice přeslazený, ale i tak za mě 3,5*.

B.Garden
30.04.2022 4 z 5

Pani...kazda kniha od Vi Keeland je sazka na jistotu. Příběh vtahne do děje a nejste schopné knihu odložit. Declan byl miláček a sen hodně žen. Konec byl takový velky happy end az trosku boli zuby, ale jednou se to da vydržet. Knihu vřele doporučuji

Ms.Day
28.04.2022 2 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo špatné, rozhodně to byla příjemná oddychovka, ale za mě je to rozhodně nejslabší kniha od těchto autorek.

werunka488
20.04.2022 5 z 5

Tato kniha se četla úplně sama. Krásný děj ve kterém nechyběla romantika, napětí, vtip ale i emoce.

uminaa
14.04.2022 5 z 5

Od týchto autoriek vždy dostanem to, čo chcem - zaujímavý, zábavný príbeh o láske, ktorý sa aj napriek menším (alebo väčším) komplikáciám dobre skončí. Takže som opäť spokojná

zuzana2599
13.04.2022 4 z 5

"Už žádné předstírání, Molly a Declane, užívejte si svou lásku na plný pecky !" Je to asi potřetí, co jsem sáhla po tomto osvědčeném spisovatelském duu a nelituji. Je to opět skvělá zábavná oddechovka. Nenáročné čtení, které pobaví a místy i dojme, čte se lehce a není nutno žádné velké soustředění. Při čtení jsem dostala chuť na Declanovo houbové rizoto, cupcaky s bílou polevou, nebo na Mollyiny barevné lentilky. Láska totiž prochází žaludkem a Declan je vynikající kuchař !

luzajickova
13.04.2022 5 z 5

Penelope a Vi jsou báječné spisovatelky, každý jejich příběh mě nadchne a hltám každičký kousek. Divím se, že jim ještě nedošly nápady, ale ony snad vždy ještě něco objeví. Skvěle k sobě ladí, ráda od nich čtu a jsem zvědavá co dalšího si připravily. Kniha mě velmi bavila, četla se pěkně a lehce, prostě jsem spokojená, opět to bylo dojemné. Declan byl můj oblíbenec, takové zlatíčko, který si i přes všechno prožité dělal ze všeho srandu, to se mi líbilo, i když chvílemi mi ho bylo líto. Molly si též zažila nehezké chvíle, ale Declan při ní pokaždé, opravdu pokaždé stál, pomáhal ji a snažil se jí podporovat... dělal to opravdu skvěle. Pan doktůrek Will mi absolutně nesedl, stejně jako Julia, ale to bude tím, že se montovali do čeho neměli. Jméno Mollyiny mladší sestry mi přišlo trochu zvláštní a nevídané, nepíšu, že bylo ošklivé, ale bylo nezvyklé (Siobhan). Malinko mi vadila delší odluka Declana od Molly, ale to už je jen malá drobnost, alespoň já to tak mám. Nejlepší byl začátek, když Declan přišel na schůzku s Molly a snažil se jí přesvědčit, aby on mohl být její nájemník. Nakonec mě dostalo to, co jí přesvědčilo. Jakože ten konec? Ten byl dojemný! Lepší konec holky vymyslet nemohly! Prostě pecka!

Andrejka91
13.04.2022

Asi nemůžou být všechny knížky od těchto autorek pecka. Musím se přiznat, že jsem taky čekala něco víc.
Toto byl příběh, který tu byl asi snad stokrát.
Ale kniha se hezky četla, Declan byl spolubydlící na jedničku a u Molly jsem si říkala jak může být tak slepá
Sečteno podtrženo, je to takový průměr a číst znova už nepotřebuji.

kacenka6144
11.04.2022 3 z 5

Ranná tvorba těchto dvou autorek měla rozhodně propracovanější příběhy. Ale napsat ve dvou (buď jako autorská dvojice nebo každá sama za sebe) přes třicet knih za 6 let, to dá asi zabrat. Možná by bylo načase, aby si obě spisovatelky vzaly trochu tvůrčího volna. Jsme u nich zvyklé určitě na víc.

kristy.books
11.04.2022 4 z 5

Už žádné předstírání je typický príbeh, na aký sme u tejto dvojice zvyknutí. Neprišli s nejakou extra originálnou zápletkou, ale ja som si čítanie užívala. Ich knihy sa mi vždy čítajú ľahko a rýchlo, takže aj túto knihu som zhltla za pár hodín. Tentokrát sa príbeh nesie skôr v emotívnej rovine, hoci ani tu nechýbajú nejaké tie vtipné momenty (najmä v prvej polovici príbehu).

Molly pracuje ako sestrička na pôrodníckom oddelení. Už dlhší čas je zamilovaná do jedného doktora, ale vždy sa okolo neho točila nejaká žena, a tak nemala priestor nejak posunúť ich vzťah. Momentálne tiež rieši svoj komplikovaný vzťah s otcom, ktorému nedávno diagnostikovali závažné ochorenie. Snažia sa opäť nájsť cestu k sebe a užiť si čas, ktorý im ešte zostáva.

Declan je sympaťák, vtipný, milý, šikovný, no aj on bojuje so svojimi démonmi. Trápia ho depresie a bojí sa, že prerastú do ochorenia, s ktorým bojuje aj jeho matka. Videl, čo s ňou táto choroba urobila a ako ublížila jej blízkym, a preto si nechce nikoho pustiť k telu. Nechce, aby si aj jeho milovaní museli prejsť niečím podobným s ním.

Ich vzťah si najskôr prešiel cez kamarátstvo, až potom sa zblížili viac. Mne sa páčil tento pomalý vývoj, hoci niekedy ma poriadne štvali, keď namiesto toho, aby si povedali pravdu, radšej povedali milosrdnú lož. Keby sa otvorene porozprávali, všetko by sa vyriešilo už skôr... no potom by sme zasa nemali žiadnu zápletku.

moma08
09.04.2022 4 z 5

Mě se tahle kniha moc líbila, i když nebyla úplně dokonalá, tak jsem spokojená.
Velmi mě potěšilo, že se v ději neřešil pořád sex, ale vlastně láska, jako taková..