Upálené

Upálené
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 989 989

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

Martiiiik
23.11.2021 5 z 5

Autorka se knihu od knihy lepší, tohle byla úplná bomba :-) Zajímavé téma, trochu tradice, náboženství, maloměsta, lží, přetvářky, dobra i zla :-) Konec byl docela nečekaný, i když malé tušení tam bylo :-) Vřele doporučuji a už se těším na další knihu :-)

marcha
23.11.2021 3 z 5

Na mne trochu moc "young adult", trochu moc překombinované a pointa trochu moc šroubovaná. Ale čte se dobře, příjemná žánrová oddechovka...

Hope80
23.11.2021 5 z 5

Výborná kniha, ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla a orientovala v příběhu i postavách, ale pak už se kniha četla sama a začala být napínavější a napínavější a konec?..skvělé....

Evišťátko
21.11.2021 5 z 5

Jo,bylo to dobré!! Líbí se mi její styl psaní,i když jsem asi od poloviny částečně tušila jak se asi věci mají,ale byl to jen střípek do celé skládačky.

Duchoslp
19.11.2021 4 z 5

Začátek mi přišel trošku těžkopádný, ale potom se to rozjelo a konec by malým překvapením. Jack a Flo si společně, ale každá zvlášť prožívá svou část příběhu. Za mě dobré čtení

st18321
18.11.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Sice jsem se moc nebál a je to spíše detektivka než opravdový horor. Ale příběh je vynikající a ten závěr byl opravdu skvělý. Už na mě v knihovničce čeká Kříďák.

MrKrahujec
18.11.2021 3 z 5

Vcelku konvenční krimi-thriller, napsaný sice zručně (o to žádná!), ale bohužel pouze zručně.

LenDa70
17.11.2021 5 z 5

Fascinující, napínavé, překvapivé, čtivé, tajemné... rychlý děj, nedá se od toho odejít. Zatím nejlepší, co jsem od autorky četla.

Nova84
17.11.2021 5 z 5

Skvělá,úžasná a čtivá. Těšila jsem se na každou stránku

AndreaOn
16.11.2021 5 z 5

Nebyla tak strašidelná a napínavá jako předchozí, ale byla dobrá.

Tess33

Autorka opět nezklamala.

Ellikokkinoy
16.11.2021 5 z 5

Perfektní... Čtivé, napínavé, zápletka super. Nemám co dodat a mohu jen doporučit. Od autorky jsem četla všechny knihy, ale tato je jednoznačně nejlepší.

karol.cadex
14.11.2021 5 z 5

Ehm. Ráda se sebetrýzním. V případě téhle autorky to platilo dvojnásob. Bylo mi (u Kříďáka a Jámy) absolutně blivno, jakým stylem píše, že je to jen vykradačka Kinga v kombinaci s pár kurzy tvůrčího psaní, a jaký kolem toho byl humbuk.
Pak přišli Ti druzí, u kterých už se slupka trochu oloupala a začalo z ní vykukovat opravdu pero té pravé Sídžej.
A teď tohle. Tleskám!!! Extrémně, ale extrémně mě autorka překvapila. Postavami, stylem, zápletkou, psychologií. Vším! Ta knížka má duši. Její duši. A ty chvíle napětí? A konec?
Nechápu, že to dokázala. Já už nad ní lámala hůl.

Hanaluna
13.11.2021 5 z 5

Naprosto perfektní kniha, čtivá, záhadná, temná. Prostředí malé vesnice je k příběhu idealni. Po dlouhé době kniha, ke které nemám výhrad.

Dela111
12.11.2021 5 z 5

Nová kniha C. J. Tudor přináší nápaditý příběh umístěný do vesničky, jejíž tradice pocházejí ze 16. století, z doby, kdy byli pronásledováni a upalováni protestanti. Mimo menší nepříjemnost v podobě dvou dívek, které byly tehdy upálené a dodnes se občas zjevují, je vesnice na své mučedníky hrdá. Rozhodně však není hrdá na události staré třicet let, které vyvrcholily zmizením jiných dvou dívek a na nedávné podivné úmrtí faráře.
V téhle knize zkrátka není o záhady a podivné události nouze. Vše je korunováno úžasnou atmosférou, tajemnou a lehce hororovou.
Povedené jsou i postavy, tady jsou zastoupeny snad všechny typy - místní honorace i spodina, mezi kterými jsou slušňáci i dacani, inteligentní i hodně zvláštní lidé a nechybí frackovitá zkažená mládež rostoucí pro šibenici ;-). A spousta z těchto lidí má co skrývat...
Přestože mě ta nejdůležitější věc kolem hlavní postavy napadla už asi v půlce knihy, hodnotím plným počtem hvězdiček. Bavilo mě to, je to nápadité a pořádně poutavé.

Jane333
12.11.2021 5 z 5

Já náhodou miluju tyhle detektivky z malého města nebo vesnice, kde se to hemží divnejma existencema. Pravda je, že závěr mi v jednom bodě přišel nevěrohodný, nechci říct proč, kvůli spoileru, ale jinak super čtení

Andrea7272
11.11.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem měla šťastnou ruku a sáhla po super knize!!!!!
Napínavé, čtivé - doporučuji :-)

Knižní střípky
09.11.2021 4 z 5

Poslech audioknihy

Poslech této audioknihy v podání Jitky Ježkové s výborným hudebním doprovodem, který krásně navozuje už tak dost temnou atmosféru, byl vynikající. Jako toto se fakt povedlo a v mých očích to rehabilitovalo autorku až do té míry, že určitě zkusím něco dalšího a možná znovu i Kříďáka a to už je co říct. Bylo to temné, děsivé, uznávám sice, že místy docela dost překombinované, hlavně ten konec, ale vůbec mi to nevadilo. Vlasy hrůzou mi sice nevstávaly, nicméně dost často jsem při poslechu měla velmi nepříjemné pocity a mrazení v zádech, tudíž za mě mise splněna na výbornou.
Fanoušci této autorky budou jistojistě nadšení a ti, co autorku ještě nezkusili a mají chuť teď na podzim na něco temnějšího, zkuste UPÁLENÉ, určitě neprohloupíte.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Katulinka69
08.11.2021 5 z 5

Naprosto úžasné ,do knih Tudor jsem se zamilovala. Všechny Naprosto dokonalé.

joslin
07.11.2021 4 z 5

Zatím nejlepší kniha od autorky.. překvapení po předchozích dílech.