Umenie pretekať v daždi

Umenie pretekať v daždi https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119849/bmid_umenie-pretekat-v-dazdi-uEE-119849.jpg 4 144 40

Už ste sa niekedy zadívali na svojho psa a položili si otázku, či sa v jeho očiach nezračí hlbšie posolstvo? Umenie pretekať v daždi je pútavý a dojemný príbeh nezvyčajnej rodiny, ktorá sa takmer rozpadla, ale zachránil ju jej najmúdrejší a najvernejší člen – pes Enzo Enzo vie, že sa odlišuje od ostatných psov. Je pravda, že nemá protistojné palce a občas mu zíde na um, že najlepšia vec na svete je naháňať vtáky, no inak sa takmer vo všetkom podobá na človeka. Enzo počúva svojho pána, automobilového pretekára Dennyho, a prostredníctvom neho nahliadne do zložitého sveta ľudí. Z ustavičných a nečakaných zvratov pochopí, že v živote, podobne ako v automobilových pretekoch, automaticky nevyhráva ten, kto ide najrýchlejšie. V predvečer svojej smrti Enzo sumarizuje svoj život a spomína si, čo všetko prežil v kruhu milovanej rodiny. Rozpamätáva sa na Dennyho obete, bolestnú stratu Dennyho manželky Eve a traumatizujúci boj o získanie Zoe z rúk jej manipulátorských starých rodičov. Enzo beží za svetlom a vrúcne dúfa, že sa znova vráti na zem ako človek s hladkou pokožkou, no zároveň vie, že aj keby sa mu to nesplnilo, vyhral beh za záchranu rodiny. Román Umenie pretekať v daždi si získal v USA takú obľubu, že spoločnosť Universal Picture kúpila práva na jeho sfilmovanie. V hlavnej úlohe by sa mal objaviť Patrick Dempsey.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Art of Racing In the Rain , 2008

Nikusha
17.01.2020 4 z 5

No teda, čekala jsem, že to bude veselá knížka, ale opak je pravdou. Skoro po celou dobu četby jsem cítila lítost, smutek...no od té doby co mám dceru jsem nějaká přecitlivělá :D

Ivana11
01.01.2020 5 z 5

Tak to bylo výborné čtení, plné lásky, smutku a výborných postřehů z psího života.

Georgie1
10.12.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha o těžkém životním osudu, vzájemné lásce mezi rodinnými příslušníky a jejich věrným a bezezbytku oddaným psím kamarádem, který vše vidí, cítí, všemu rozumí a chybí jen promluvit. Současně o sobectví, nepochopení a zlém záškodnictví prarodičů. Krásně vybudovaný příběh, překrásně napsaný, silný, nezapomenutelný. Jsem ráda, že ke mně tato kniha přišla. Určitě se k ní vrátím.

Jasina
07.01.2018 5 z 5

Výborné čtení.

mySaints
31.03.2016 4 z 5

Uffff, ten konec .... Chtěla jsem dát míň hvězdiček, ale ten konec je prostě tak krásně dojemný, že mi nakonec nevadilo ani to, že knížka není kdovíjak skvěle napsaná, ani to, že samotný příběh je někdy až zbytečně melodramatický. Na konci jsem se prostě chtěla dojmout, a tak jsem se dojmula, až tak, že jsem se snažila zadržet slzy v čekárně na nádraží. Knížka je to hlavně pro pejskaře, kteří naprosto dokonale chápou, jak jsou pro nás tihle naši čtyřnozí přátelé důležití.

Katies
07.02.2015 5 z 5

Jako někdo, kdo měl už od miminka v přímé blízkosti psy a kočky nebo možná jen jako člověk jsem to hodně obrečela. Za mě dokonalost o které se nedá moc mluvit, musí se prostě přečíst.

Veselá myš
30.09.2014 5 z 5

Moc milá knížka, co umí chytit za srdce. Jinak smutný a dokonale citlivý příběh v sobě skrývá drahocenné jiskřičky optimismu a přesvědčení, že naděje umírá poslední.

helenkan
22.09.2014 4 z 5

Už při čtení prvních stránek jsem bulela jak želva.Připomněla jsem si mojí vlastní bolest,kterou jsem zažila s mým pejskem.A to už dokonce dvakrát.
Docela zajímavý koukat na svět psíma očima.Hezky napsaná knížka.Sice smutnej příběh,
ale stojí za přečtení.

playada
30.08.2014 4 z 5

Je to trošku melodrama...

Betka175
11.08.2014 5 z 5

Kniha mého srdce, mohu ji číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí. :-)

BleškaEška
31.07.2014 4 z 5

dojemný příběh, i když se přiznám, že pasáže o závodění jsem přeskakovala (jsem ráda, že rozeznám trabanta od škodovky) - a ani po přečtení nemám moc pochopení pro vášeň automobilových závodníků, na druhou stranu jako pejskařka musím autora pochválit - zvlášť líčení psychedelických zážitků pesana bylo vynikající!

TheCiko5
29.05.2014 5 z 5

Enzův rekapitulační příběh jsem si poprvé přečetl,když mi bylo 17. Jakožto plnohodnotný postpuberťák jsem od knížky čekal řekněme obyčejný román,u kterého si odpočinu a zabiju volný čas. Jaký to byl šok pro mé ego,když po dvou stránkách (!) se mi po tvářích začaly koulet slzy jak kukuřice. Přišla máma - "Tobě se to nelíbí?"... "Ale docela jooo...jen jsem si na něco vzpomněl." ... počkal jsem,až máma odejde a knížku jsem do druhého dne přečetl. Tím způsobem,že jsem přečetl obálku,číslo vydání a otočil jí zpátky na první stránku. Přečetl jsem ji třikrát za sebou. Teď je mi pětadvacet,přečetl jsem ji celkem šestkrát a troufám si tvrdit,že to navždy bude kniha mého srdce.

miluska7314
17.04.2014 5 z 5

Nádherná kniha, která se dotkla mého srdce

kneslova
02.04.2014 5 z 5

Velmi krásná kniha, těžko napíšu komentář lépe než moji předchůdci. Doporučuji všem, z celého srdce. Kdyby to bylo možné dám 10 hvězdiček.

Falquar
25.12.2013 5 z 5

S Enzem jsem se seznámila ve svých deseti letech a jeho příběh mě dojal snad jako ještě nikdy nic. Bylo to pro mne poprvé, co byl hlavním hrdinou a vypravěčem v jedné osobě pes. Co si budu nalhávat; dokonale mě to odzbrojilo svou syrovou upřímností a zároveň něhou, obětavostí a láskou, kteréžto emoce protkávaly bezmála každé Enzovo slůvko.
Knížka je nedotčena moderním a osvěžujícím trendem vtipné, hravé ich-formy, která by odlehčovala celkově pochmurný, depresivní děj. Ne, autor nechává všechno to zlé na čtenáře dolehnout, aniž by nějak výrazněji hnul brvou; dobré nestřídá špatné, ne, jenom temnými mraky neštěstí se jako osamělý sluneční paprsek vine nitka optimismu a víry a oddanosti, aby se místy střetla se svými příbuznými v krátkém záblesku čiré pohody.
Líbilo se mi vykreslení vzájemných vztahů všech aktérů životního dramatu, líbila se mi uvěřitelnost zápletky, líbila se mi práce se čtenářovými pocity. Příběh je to vskutku jedinečný a nezapomenutelný. Rozhodně ho doporučuji. Hlavně kvůli tomu konci, který dokáže krásně povznést a znovu vzbudit víru v pohádky - pokud ho ovšem čtenář přes samé slzy vůbec rozluští.

Burnettka
03.07.2013 4 z 5

Enzo mě přesvědčil, že si toho psa, až budu mít rodinu pořídím. Krásná, smutná knížka ;)

gacie
06.01.2013 5 z 5

Krásná kniha s krásným příběhem. Vypravěčem této knihy je pes Enzo, jehož pán se jmenuje Denny. Denny je automobilový závodník, který miluje auta, závody a taky svého psa. Ale pak se něco změní. Denny se zamiluje do Evy. Vezmou se a narodí se jim holčička. Ale tohle není happy end, to je jen začátek. Situace se začne pomalu komplikovat - Eva má zdravotní problémy, které se čím dál tím více zhoršují. Z Dennyho se stane vdovec a v této chvíli začíná příběh knihy - začíná bojovat o svou dceru, kterou chtějí dostat do opatrovnictví rodiče Evy. Začíná opravdová válka. Ale Denny se nevzdává. A Enzo se taky nevzdává.

Majollica
15.08.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

tapuz
24.11.2011 4 z 5

Moc pěkné. Starý pes s obrovskou láskou vypráví o svém životě s milovaným pánem. Je to ale de facto vyznání obrovské lásky člověka ke zvířeti. Jednu hvězdičku ubírám za občas příliš rozvleklé "závodnické" pasáže. Rozhodně stojí za přečtení.

Alexis
23.06.2011 5 z 5

moc krásny příběh...supr, doporučuji!