Plamenonosič

Plamenonosič https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335510/bmid_plamenonosic-V1d-335510.jpg 5 184 34

Saské kroniky série

Od prvního dne, kdy mi byl Bebbanburg zrádně ukraden, jsem snil o tom, že ho znovu získám. Mí předci vybudovali mocnou pevnost na skále nad mořem. Bebbanburg je nedobytný a patří mně. V Británii trvá nejistý mír. Vikinský vládce Northumbrie Sigtryggr a saská královna Mercie Æthelflaed dodržují sjednané příměří, a tak největší saský válečník Uhtred z Bebbanburgu má konečně šanci pokusit se dobýt zpět svou domovskou pevnost, kterou mu před mnoha a mnoha lety ukradl jeho proradný strýc a v níž nyní sídlí jeho bratranec. Osud je však neúprosný a nepřátelé, kteří se proti Uhtredovi spikli, spolu s přísahou věrnosti Æthelflaed ho od jeho snu vrátit se do Bebbanburgu jako jeho pán odvádějí. Do boje o britská království vstupují nové síly: slavný král Alby Konstantin Skotský se snaží využít příležitosti a zabrat území severně od velké římské zdi. A stejně tak chce nejisté situace využít nejmocnější západosaský ealdorman Æthelhelm k tomu, aby posílil nárok svého vnuka na wessexský trůn. Uhtred je však rozhodnut, že žádní nepřátelé, noví ani staří, kteří se proti němu spojili, ho nemohou od jeho snu odvrátit. Je pán z Bebbanburgu, ale musí vynaložit veškeré zkušenosti a bojové umění, aby svůj sen uskutečnil a znovu získal to, co mu dědickým právem patří.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

The Flame Bearer , 2016

Almenka
04.03.2018 5 z 5

Perfektni příběh užasný spisovatel

Richie1
31.12.2017 5 z 5

I tento, desátý díl, mě velmi bavil. Postava Uhtreda se mi líbí. Líbí se mi, že nevítězí tím, že by byl nejsilnější, nebo že by byl nejbohatší, nebo že by měl největší štěstí. Jsou válečníci a velmožové, které Uhtreda překonají silou, bohatstvím nebo štěstím v podnikání - jenže Uhtred má od všeho něco a umí to skvěle využívat. Jeho velkou předností je chytrost a díky ní umí vítězit i tam, kde selžou jiní silní či mocní. Cornwell mu to ovšem nijak neulehčuje, takže jeho hrdina má někdy opravdu jen štěstí, když nakonec dokáže vyváznout i z těch nejnebezpečnějších situací.
V tomto díle nejsme svědky nějakých známých dějinných událostí - to však nijak neubírá na čtivosti knihy. Těším se na další pokračování. 90%

vincek1
05.12.2017 4 z 5

Souhlasím s názorem Martin3484, jen ta poslední věta není pro mne. Těším se na další pokračování, které autor nastínil. I při zasloužilém odpočinku může člověk dělat velké věci. Hlavnímu hrdinovi a hlavně autorovi věřím a doufám, že děj půjde opět nahoru.

druzickaster
05.11.2017 5 z 5

Rád jsem prožil s panem Uhtredem a jeho druhy všechna dobrodružství a bylo prima, že při nich stáli všichni dobří bohové.

Torgal
11.10.2017 4 z 5

Uhtred is coming home. V podstate celá kniha sa točí o plánovaní a realizácii dobíjania nedobytnej pevnosti Bebbanburgu. V prvej tretine som sa chytal trochu slabšie (už som zabudol nejaké súvislosti z minulých kníh) a tiež som mal neodbytný dojem, že toto je len povinná jazda, aby hlavný hrdina konečne naplnil svoje celoživotné snaženie a autor to mal z krku. Tiež mám pocit, že ma táto séria už nedokáže prekvapiť – Uhtred je stále geniálny stratég a kniha sa končí veľkou bojovou scénou (ktorá nesklamala ani tentokrát). 7+/10 PS: Z doslovu to vyzerá tak, že ešte s Uhtredom nekončíme, čo ma trochu prekvapilo – veď už teraz je na pomery svojej doby Matuzalem (a ešte k tomu aký čiperný).

lugh
12.08.2017 4 z 5

Další díl o osudech Uthera, pravděpodobně ještě ne poslední. Jako vždy jsem si početl a přemýšlím nad dalším avizovaným dílem.

martin3484
18.07.2017 3 z 5

Děj tohoto dílu už je bez energie a zvratů, které tolik dělaly předchozí díly velkými. Příliš moc vaty. Většina knihy tvoří vysvětlení Uhtreda pro to či ono, co se chystá udělat a vlastně toho moc nedělá. Uhtred se hodně opakuje. Aby tento díl měl podobné tempo a napětí jako předchozí kousky, měl tento díl začít svým koncem (ten byl opravdu výborný) a pokračovat v dějinách Anglie například za pomocí Uhtredova syna a jeho nových přátel, toto si autor už vyzkoušel v předchozím dílu a fungovalo to. "Starý pán" by měl jít na šťastný a zasloužený odpočinek.

achilles
01.07.2017 4 z 5

Pěkně se to čte. Sice to už není to co na začátku, ale stále to patří k těm lepším sériím. Hodně se toho opakuje, podobné znění vět, ale je to již 10.díl, není se čemu divit.

jindrich7442
21.06.2017 5 z 5

Při těch dlouhých měsících čekání na pokračování saských kronik, vždy málem zapomenu, jak mě příběh pohltí a poté s neúprosně se blížícím koncem prosím bohy, aby byl tento příběh nekonečný.

Aniday
18.06.2017 5 z 5

jsem navždy beznadějně zamilovaná! the best!

Alma-Nacida
31.05.2017 5 z 5

Uthred nezklamal. :) A že jeho příběh nekončí, to je nasnadě, když je ještě na živu. Je mi jasné, že bez něj by tu Anglii nikdy nesjednotili. ;-)

Xena84
30.05.2017

Od první chvíle, co jsem vzala do ruky první díl série Poslední království jsem věděla, že Bernard Cornwell nemá ve svém oboru konkurenci. Sérii až na jednu knihu mám celou a nestydím se říct, že je čtu často dokola a ráda se ke knihám vracím. Plamenonosiče jsem přečetla jedním dechem. I když jsem na dobytí Bebbanburgu čekala nějakou ukrutnou fintu, tak kniha rozhodně nezklamala. A největší radost mám z příslibu autora, že Uhtredův boj ještě nekončí...

klokan.1905
30.05.2017 5 z 5

Plamenonosič od Bernarda Cornwella
Jestliže jste se jednou začetli do série Uhtred z Bebbanburgu, tak s prvním dílem určitě neskončíte... Teď tu máme Plamenonosiče, který je jubilejním desátým dílem této série... Jsem rád, že mám celou sérii v knihovně - jsou to prostě skvosty (nejen krásné obálky, ale i skvělé čtení)...
Ke knize nebudu nic prozrazovat, určitě si ji přečtěte, stojí to za to... Snad jenom, že v doslovu od autora to vypadá, že série snad ještě nekončí... ;-)

nero 13
21.05.2017 5 z 5

Tak a Uhtred je konečně doma. Když jsem si zhruba před 10 lety kupoval Poslední Království, nečekal jsem že se to protáhne na takhle dlouhou ságu, u které jsem se těšil na každý nový díl. Myslím že Plamenonosič by měl celou sérii ukončit, už bych to dál nenatahoval.