Tygrův osud

Tygrův osud https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190099/bmid_tygruv-osud-190099.jpg 5 337 76

Čtvrtý díl Tygří ságy. Pochyby. Přiznání pravdy. Bolest. Jak silná je pravá láska? Dokáže překonat všechna úskalí a nemalé oběti. Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Destiny , 2012

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Tahle série mi opravdu přirostra k srdci, tak mě teď hrozně mrzí, že už to úžasné dobrodružství končí. Ale jinak krása!!!! :)

Lucka.79
21.08.2014 5 z 5

Tak jako předchozí díly, i tento hodnotím kladně. Musím smeknout před autorčinou představivostí, to jak dokáže popsat a vyobrazit všechny ty bájné světy si zaslouží můj obdiv.
A konec? Čekala jsem, jak se s tím autorka popere a jaký osud budou tygři mít a musím říct, že se mi to moc líbilo.

Bel's
11.08.2014 5 z 5

Výborná kniha! :3

Lucinda566
09.08.2014 5 z 5

Dokonalý závěr jedné dokonalé série. Pokud váháte jestli si knihu přečíst, tak už neváhejte. Opravdu to stojí za to. Příběh jsem si užila. Smála jsem, červenala se, napjatě četla. A dokonce i nějaká ta slza na konci ukápla. Za mě rozhodně 5*

Anne Leyyd
21.07.2014 4 z 5

Ač mám k Tygrovu osudu výhrady (především ke Kelsey a k „bezchybnému“ plněné úkolů), dávám plný počet hvězd. Proč? NEMŮŽU jen tak hodit za hlavu detailní DŘÍČSTVÍ a lásku k příběhu, kterou do každé strany vetkla Colleen Houck. I tento díl byl zajímavý, bohatý na detaily, popisy bojových scén, chrámů, mytických bytostí...

Pokud se vám líbily předchozí díly, rozhodně na tento nezapomeňte. Přimhuřte nad Kelsey všechny oči a užijte si konec, který… se tak nějak k této sérii hodí :-)

A co se týče Kelseyina výběru polštáře? Jsem spokojená ;-) Ten druhý si totiž... nezasloužila ;-)

Aura
16.07.2014 5 z 5

Je úžasné jak se nechala autorka strhnout dějem. Napsala něco výjimečného. Tento díl je velice smutný, když Kelsey ztratí Kišana. Rozbrečelo mě to. Přeji autorce hodně úspěchů a doufám, že se dočkáme i pátého dílu. Nevím co jiného bych měla napsat jelikož to slovy vylíčit nelze.

Natyss
24.06.2014 4 z 5

Úžasná série, která mě pohltila hned u prvního dílu. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, i když bych ji někdy nejraději roztrhla za to, jak se chová. Ale Kelsey mi po čase docela přirostla k srdci. Neměla jsem se žádným hlavním hrdinou problém, ale asi jsem si nejvíce oblíbila pana Kadama. Po přečtení této ságy jsem změnila pohled na Indii, kterou jsem si za tu dobu stihla oblíbit. V knize je už od prvního dílu plno akce, dá se říct, že se pořád něco děje. Autorka čtenáře seznámí i s Indickou kulturou, v této knize se ve fantazii meze nekladou. Děj mě do sebe vtáhl neskutečnou rychlostí a celou tygří sérii jsem si oblíbila. Prožívala jsem s postavami každou stránku. Já u knih zásadně nebrečím, ale u tohoto dílu, když jsem s hrdiny prožila celý příběh, jsem měla slzy na krajíčku. kdybych mohla, dala bych 4+, mínus jsem dala za to, že nemusím zrovna moc té romantiky, a v téhle knize jí bylo požehnaně, tím však nechci nikoho odradit, je to jen můj osobní názor. Ale i přes to doporučuji přečíst.

angelbooks
10.06.2014 5 z 5

Celá tato série začala tím, že mě jednou, když jsem si v knihovně vybírala knížky ( co jinýho bych zrovna já v knihovně dělala :D ), zaujal první díl této série. Respektivě obálka kde je vyzobrazený tygr který je jako Ren.
Poté jsem přečetla i ostatní díl.y a dokonce i tento.
Celou sérii budu mít doma protože vím že takovéto knihy vás zaujmou, pobavý, nenechají vás jít spát ( v mém případě :D ) a hlavně vás nebudou nudit :).
Nejlepší bylo jak spisovatelka od cca poloviny 3.dílu do konce tohoto 4.dílu napíná čtenáře koho si Kelsey nakonec vybere :D.
Moc děkuju sposovatelce že takovouto sérii o tygrech stvořila :).
Opravdu doporučuji :). Kéž bych mohla dát více než 5* :).

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Celou sérii o tygrech jsem si zamilovala, a můžu říct, že mě nesmírně bavila....už jen tím jak se odlišuje v dnešní záplavě knížek tohoto žánru....mohu jen doporučit :))) a pokud máte rádi tygry, tak si to náramně užijete :DDD

VercaLukasova
22.04.2014 5 z 5

Celá Tygří sága mě pohltila neskutečným způsobem. Trhla jsem svůj osobní rekord v přečtených knihách za týden (3). Teď lituji, že jsem tak spěchala a více si čtení neužívala. Je to ale tak návykový příběh, že mě nutil číst ve dne v noci. Zamilovala jsem si všechny postavy. Nejvíce Rena s Kelsey, takže jsem napjatě čekala, s kým vlastně skončí. Po zkouškovém začínám číst znovu a pomaleji. Doporučuji všem!! :-)

Eryl
03.04.2014 4 z 5

S touto knihou jsem se dostala tak trochu na rozcestí. Zdálo se mi to už u třetího dílu. Přijde mi, že děj nějak ztrácí na celkové dynamice a malinko i nápaditosti. Možná jsem do knihy vkládala příliš velká očekávání. V některých pasážích jsem totiž knížku musela odložit, protože mě moc nebavila. Nejspíš to způsobila předvídatelnost děje, kdo ví. Nechci ale působit jako nabručený kritik. Zpracování je opět velice dobré a co se obálky týče - prostě dokonalá. Autorka mě potěšila skvělým koncem a trochu zaskočila tím Kišanovým, ale všichni žili šťastně až do smrti, tak co :-D

MisuleB
02.04.2014 5 z 5

Kniha byla krásná jako předchozí díly, myslím, že perfektně dovršila celou sérii nádherným koncem. Pravda, sice v knize bylo pár dooooooost smutných okamžiků, u kterých si člověk opravdu trochu pobrečí :´) , ale opravdu byla nádherná.

Klaris 99
31.03.2014 5 z 5

Opravdu moc spoilerů pozor !!!
Zase začnu obálkou. Na začátku se mi moc nelíbila, nechápala jsem co to tam letí za divného orla, ale až jsem četla a pochopila, že to není divný orel, ale fénix hned jsem se na ni dívala jinýma očima. Krásná zelená a věrohodný fénix, pěkná kombinace.

Lokeš není nedobrota, ale hnusný slizký, zablešený osel. Zabil mi pana Kadama a to mně tak chytlo, že jsem plakala a zárověn se cítila naštvaná. Kdyby se mi dostal pod ruky dlouho by nebyl mezi živými, i když nevím jak bych to uděla, když ani pobodání,oběšení a spálení nestačilo. A jsem ráda, že je po něm.:D

Nemůžu si pomoct, ale u celé knihy jsem měla pocit, že Collen chce abychom si víc zamilovali Rena(a taky se jí to u mně povedlo,a le Kišan je taky neskutečné zlatíčko), protože Kišana tak nějak zhazovala. Vždycky to byl Ren, který zachránil Kelsey a vždycky na ni myslel a Kišan zase na něco jiného. Např tygři po probuzení z nezvědomí.,,Kelsey jsi v pořádku?´´ Ren, ,,Kde je ten bič?,´´Kišan, a tak to bylo mockrát, protože já už jsem si říkala, že mám Kišana radši a Collen to udělá takle. A že bude s Renem naznačovala celou knihu.

Co jsem si, ale hrozně zamilovala, byl Ohnivý svět(nevím jak to jinak nazvat), prostě Rákšasové a fénix a ohnivý bič, prostě všechno super.

Zakončení knihy a vlastně celé série, bylo kvalitní. Collen měla všechno naplánované předem a vše do sebe zapadalo. Kišana mi bylo líto, ale jak jsem nad tím uvažovala, skončil opravdu dobře, myslím, že do naší doby moc nepasoval a tam byl jako ryba ve vodě.

A indická svatba v Japonsku? co víc si přát.
Opravdu hezky zakončená série a doufám, že to co Collen píše už není pokračování děje jako takového, ale třeba z pohledu Kišana, nebo tak.
Určitě se v budoucnu budu k této sérii vracet, protože je za čím.:D

Ebony
19.03.2014 5 z 5

Mám jednu dobrou a špatnou zprávu :-)
Ta dobrá je že ještě vyjde 5.díl :-D A ta špatná vyjde až v roce 2015 :-(

rika
14.03.2014

Dneska jsem si ji koupila uz se tesim.

Ebony
02.02.2014 5 z 5

Jsem hrozně zvědavá koho si Kelsey vybere?