Tygrův osud

Tygrův osud https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190099/bmid_tygruv-osud-190099.jpg 5 337 76

Čtvrtý díl Tygří ságy. Pochyby. Přiznání pravdy. Bolest. Jak silná je pravá láska? Dokáže překonat všechna úskalí a nemalé oběti. Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Destiny , 2012

adulikrow
28.12.2015

Zjištění, že další díly už asi nebudou, mi zlomilo srdce :-( :D

LyP
03.12.2015

Série byla fakt super,rozhodně doporučuju!!!

Sabii14
12.10.2015 5 z 5

Série byla naprosto úžasná. Poslední díl velmi napínavý a zajímavý. Byly tam i zvraty a ztráty. Samozřejmně tam nechyběly problémy citů a lásky...
Konec knížky jsem četla ve vlaku a musím přiznat že jsem musela držet slzy :-D
Přesto jsem s koncem velice spokojená a Renovi s Kelsye to mooc přeju a jsem ráda i jak dopadl Kišan.
Knihy určitě doporučuji :-)

Percabethka
27.09.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií ❤ Mrzí mě, že je už dokončená a nebudou další díly, ale aspoň už nemusím hlídat každý den webovky CooBoo v naději, že se konečně dozvím, jak celý příběh dopadne. I když kvůli dalšímu dílu bych to vydržela :)

NikiMedy
24.07.2015 4 z 5

POZOR OBSAHUJE SPOILERY!
Od posledního dílu jsem čekala trochu víc. Moc se mi nelíbilo jak Kels zůstávala s Kišanem i když milovala víc Rena a jak musel Kišan zůstat v minulosti, ale muselo to tak být. Člověk by čekal že se Kelsey v minulosti konečně přizná k tomu že prostě miluje víc Rena, ale to se nestane a pak to trochu vyznívá jako by s ním musela zůstat z donucení. Koneckonců jsem ale moc ráda za závěrečný dopis od Kišana, protože jinak bych se asi zbláznila kdybych se nedozvěděla jak to tam s ním dopadlo. A až na tohle se mi konec i docela líbil. Miluji celou ságu. Nejvíce se mi líbili první dva díly, k těm nemám žádné výtky, další dva se mi ale líbili méně, právě kvůli tomu co se mi nelíbilo, na což se můžete podívat výše a na stránce knihy Tygrova plavba. Tygří sága ale navždycky zůstane mezi mými nejoblíbenějšími knihami. A doufám že bude i další díl.

Shira27
15.07.2015 5 z 5

Naprosto úžasná série. Četla jsem ji již před časem a vždy netrpělivě čekala, kdy už konečně vyjde další díl..
První díl mě uchvátil ze všech nejvíc. Kniha mě bavila již od samého začátku až do úplného konce. Zároveň jsem na Kelsey byla naštvaná za to jak se k Renovi chovala.
Druhý díl byl ze začátku o něco slabší. Prokousat se těmi 200 stránkami to dalo zabrat, ale pak už se zase rozjelo to známe dobrodružství a už jsem knihu měla ihned opět dočtenou.
Třetí díl se mi také moc líbil. Miluju draky a jak je zde Colleen vymyslela, je prostě úžasný!
No a závěrečný čtvrtý díl byl také moc úžasný. I když mi přišel oproti ostatním docela krátký na tak moc událostí. Vydali se pro čtrvrtý Duržin dar a zároveň se vydali do minulosti. Konec mě naprosto dojal a ukáplo mi i pár slziček. Všechno v tomto posledním díle, všechny věci z těch ostatních dílů do sebe krásně zapadají.

Nemůžu si ještě odpustit jeden komentář. Na to, že je Kelsey 16/17 let, se chová podle mě tak na 25, možná 30. V knize bylo vylíčeno prostředí na dvě stránky, ale na druhou stranu úžasně tam popisovala své pocity, i když také to bylo hrozně dlouhé.

Někde jsem četla, že má vyjít i filmové zpracování, ale já doufám, že se k tomu nedostanou, protože například filmové zpracování Divergence a Rezistence naprosto zkazili. Nechci aby to bylo tak i u této bombastické série, kde už mám jasnou představu celého prostředí a postav :3

Andýsek11
18.06.2015 5 z 5

Parádní zakončení. Miluju tuto knihu a vlastně celou tygří trilogii. Tolik zvratů, překvapení, tajemna, naděje, lásky, pochopení a smutku v jedné knize. S každým dnem jsem se nemohla dočkat, až knížku celou přečtu. Prostě a jednoznačně u mě tygří trilogie vyhrála první místo na žebříčku fantasy romantických knih.
Na 100% doporučuji!
(Už se nemůžu dočkat, až vyjde 5. díl Tygrův sen) :D

Arya26
03.06.2015 5 z 5

Když umřel pan kadam tak jsem brečela (jedna z nejlepších postav) ,ale dalo se to čekat.... Neskutečně mě štvala Anamika a spol! Nechápu minulost jak psala Ellbereth je to divný!! Moc mě mrzelo to ,jak tam musel Kišan zůstat.Samotné hledání daru bylo ochuzené.Nechci toho tady psát moc.
Přesto nádherné zakončení celé série. Nejlepší série ze všech přečtěte si ji a uvidíte!!Mě se nejvíc líbil asi třetí díl a nejmíň druhej.

Ellbereth
15.05.2015 4 z 5

Dočteno :-) pro mě určitě lepší než třetí díl, ten byl z nich asi nejnudnější. Kelsey konečně přestala být hysterický posera a zjistila, že se člověk musí životu postavit a že život někdy zkrátka o ztrátách je. Jediné co mohla autora vysvětlit, je ta smyčka v minulosti. Každý autor fantasy nebo sci-fi ví, že to co uděláte v minulosti, projeví se v budoucnosti. Takže jestli tihle lidičkové včetně Durgy z toho byli nějak vyjmutí třeba Phetem, měla to autorka rozvést a domyslet. No ale dejme tomu, bylo to dobré oddechové čtení a zajímavý nápad. A v posledním díle díky bohu nerozpitvávala vztahy na 150 stránkách!!! To mě popravdě na celé sérii vytáčelo nejvíc.

Arya26
20.04.2015 5 z 5

Hurá vyjde další díl!!!! (Mé emoce při zjištění.*D )Sice jsem se sem nedopracovala ,ale i tak!!!!

Kiwi02
04.02.2015

SPOILERY:
Skvělá kniha.Musím říct, že první díl byl nej, druhý taky super, třetí už kapku klesl - ale tohle mě zklamalo.I když to byla super kniha, čekala jsem víc.Autorka namačkala skoro všechno zajímavé, to nejlepší, do prvního dílu.Stalo se tam toho tolik!A pak už jela pomaleji.Tady jsem plakala při smrti pana Kadama a hlavně když opouštěli Kišana.
Je divné, že když někoho zabili v minulosti, stále v budoucnosti byl a poznal Kelsey.Vždyť Durga vznikla při Lokešově porážce, a přitom v normální době byli zase na jednom místě.Když v minulosti zabili Lokeše a vrátili se zpět, Lokeš je pryč, nicméně Kadam taky, takže ho vlastně zabil někdo, kdo v jeho době neměl nikdy co dělat.Teoreticky by neměla existovat ani Yesubai a tím pádem ani žádné prokletí a nic z toho by se nemělo stát.Ale možná se to vysvětlí v Tiger´s dream.Pár řečí, že Osud je poslední, se autorce nevyvedly.Je hafo stránek ok Tygří sáze kde je uveden i tento díl...
Taky mě překvapilo, že Ohnivý bič je dokáže přenést do minulosti.Vzhledem k tomu, že první dar bylo prostě mango, které produkovalo jídlo, i druhý dar mě překvapil,byl shopen fakt dost věcí.V prvním díle bylo vše logické a úžasné, jenže autorka vyletěla hodně vysoko a teď se pomalu snáší na zem.Doufám, že Sen bude lepší, než Osud.Zpátky k biči - překvapuje mě stejná logika, jako při předchozí úvaze. Anamika vlastně ty předměty poprvé použila v minulosti, takže je už měla.V budoucnosti ale byla, stejně jako Lokeš.To by znamenalo, že boj se neuskutečnil.Jenže to je nesmysl, proč by ne a pak ano?Takže ona ty věci měla.Použila je a v budoucnosti je někdo musel hledat a bojovat při tom o život proto, aby se mohl vrátit to minulosti a dát ji to, co už přece musela mít!
Ale něco mi říká, že o tom Sen bude.Má být pokračováním ságy, ale sága už jakoby skončila.Něco tedy musí být jinak, než se zdá, a myslím, že se to týká tohohle.

A ještě malý komentář ke vztahům - já osobně jsem vždy preferovala Kišana.Kelsey se s Kišanem zasnoubila a opustila ho kvůli Renovi, který se chová strašně.Já myslím, že si Kels nezaslouží.Vždy jsem fandila Kišanovi a fandit mu budu i dále.Kišan má prostě city a snaží se Kelsey získat, ale Ren si prostě řekl, že Kelsey je jeho, zlobí se na Kels když pomáhá Kišanovi a v některých částech se k ní chová pomalu na facku.Někomu to přijde romantické, co všechno pro ni dělá, ale mě ne.

Ale byla napínavá, a byla dobrá, skvělá.Opravdu, klobouk dolů.

Jana.S
08.01.2015

PS. Opravdu vyjde 5. díl - Tiger's dream. Je to tajný projekt autorky, takže žádné podrobnosti.

Jana.S
08.01.2015

Pozor spoilery.
Tato kniha byla úžasná!!!
Děj byl napínavý až úplně do konce.
Když Lokeš zabil pana Kadama brečela jsem, stejně tak, když se loučili s Kišanem.
Štvalo mě jen jak se Kelsey doslova nutí chodit s Kišanem. Přišlo mi to takový jako : " Miluju Rena, ale musím zůstat s Kišanem! "
Ren byl strašně smutný. Sice za to částečně mohl on sám, ale stejně. :(
Jinak prostě úžasné

Simona99
03.01.2015 5 z 5

Úžasné zakončení tygří ságy!
Nejhorší pro mě byla smrt pana Kadama a to, že Kišan zůstal v minulosti.
Jinak jsem ráda, že se nakonec Kelsey vrátila k Renovi:)
Bojové scény hezky popsané a celá kniha byla napínavá, takže jsem se u ní vůbec nestihla nudit!

ciniminisek
10.11.2014 4 z 5

Díky emocím vyvolaných v této knize a samotným příběhem, který má velmi zajímavé téma, je Tygrův osud velmi kvalitní zakončení celé ságy. Tuto knihu i celou sérii velmi doporučuji a doufám, že autorka na své čtenáře nezanevře a ještě nám svůj um předvede v dalších titulech.

Roselunda 1928
27.09.2014 4 z 5

trocha spoilerů...

Mě se tahle kniha líbila nejmíň. Jsem teda ráda, že Kišan skončil s Anamikou. Konečně holka jeho úrovně :) Mimo jiné mi děsně vadily ty kecy o osudu, co se pořád opakovaly }:(
Nejlepší byla asi svatba. I když, přišlo mi dost divný, že jakmile Kišan zmizí ze scény, Ren týden sbírá odvahu a pak požádá Kelsey o ruku.... a ještě divnější, že Kelsey přijme :) Jsem trochu ráda, že si odpočinu až do vydání dalšího dílu od jejich myšlenkových pochodů hodných blondýny :D

Kišana mám pořád ráda. Anamika ujde.
Ti zombíci byli děsní. Dvojčata jsem neměla ráda.

Lokeš je fujtajblhnusbleble. Pro strašnou a zákeřnou smrt pana Kadama si víc slov nezaslouží. Zase mě ale napadá jedna nelogičnost, a to jeho zabití v minulosti. Kdyby ho zabili v minulosti, nemohl by být v přítomnosti, a tudíž by se o něm Kelsey a spol nikdy nedozvěděli a nemohli by ho porazit. Obálka je ale nejlepší ze série. Sunilovi přeju, ať se mu podaří Nilimu sbalit :P :D
Koupě prvního dílu nelituju a na rozdíl od mého taťky, za jehož výdělek tuto ságu mám doma, nelituju ani koupě dílů dalších. I když je tento nejhorší, aspoň dle mého mínění, určitě se k nim nekdy vrátím. A už přeštanu mluvit takhle odborně, irituje mě to :)
3,50, 00001 :D
P.S.: Taky vám tam něco na konci chybí? :D

Scharks
19.09.2014 5 z 5

Nádherné a napínavé zakončení celé série!! Musím se přiznat, že při poslední oběti a při konci knihy jsem byla plná emocí stejně jako hlavní hrdinové. Celá série je opravdu povedená - už od naprosto skvostných obálek až po nádherný příběh. Vřele doporučuji všem ke přečtení :o)

Roselunda 1928
08.09.2014 4 z 5

CHB-SPQR: Co kdyby sis to přečetla sama? :D Ne, dělám si srandu, je to těžké sehnat...
.Doufám, že bude mít táta co nejdříve neodolatelnou potřebu utratit 778 Kč za zbývající díly Tygří ságy :)

xmetelkova
04.09.2014 5 z 5

Super kniha. Velmi se mi líbila a měla jsem ji přečtenou, myslím až příliš rychle...

Veruleee
31.08.2014 5 z 5

SUPER!!!!! Mám takový divný pocit, že si to musím přečíst znovu. A to už mám přečtené všechny díly 2x!!!! Když jsem to četla podruhé, už mě tolik nerozplakalo, že pan Kadam umřel (promiňte, jestli jsem vám to vyzradila :D), ale stejně to byl fajn pocit, když jsem si znovu četla ten 1. díl, jak byli Ren s Kelsey do sebe zamilovaní a tak.... No, určitě to byly super knížky a Colleen Houckové moc děkuju, že něco takového napsala. I mamce tyto knížky přirostly k srdci....