Tygrův osud

Tygrův osud https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190099/bmid_tygruv-osud-190099.jpg 5 337 76

Čtvrtý díl Tygří ságy. Pochyby. Přiznání pravdy. Bolest. Jak silná je pravá láska? Dokáže překonat všechna úskalí a nemalé oběti. Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Destiny , 2012

AgnessN.R.
18.12.2017 5 z 5

Moje první poslední myšlenka byla: To už je konec?!? A to opravdový?
Sice se mi předchozí díly líbily o trochu více, a to nejspíš proto, že jsem čekala, Kelsey si konečně uvědomí, že dělá blbost někde v půlce a ne až na konci! Nebo už to prostě nevydrží....;)
A ten konec se mi zdál trochu useknutý. Jinak moc pěkná kniha

nikiem
07.12.2017 5 z 5

Celá série mě naprosto uchvátila a to opravdu nejsem žádný sci-fi nadšenec. Co se týče posledního dílu, tak se mi líbil a konec byl více méně dle očekávání. Kišana s Renem chápu, ale co se týče Kels jsem byla trochu na vážkách jestli jí jednu nevrazit, aby se probrala a konečně jí vše došlo nebo jestli jí nezačít utěšovat. Ona vždy patřila k Renovi a ve všem to bylo opravdu zřejmé, tak nechápu její myšlenkové pochody.

kaca3606
28.10.2017 5 z 5

knihu jsem dočetla o půlnoci, byla jsem ubrečená ,trochu smutná ale spokojená. moc hezká série. určitě se k ní vrátím

Shinstria
19.07.2017 4 z 5

Huh. Musím uznat, že autorka umí skvěle vyvolávat pocity. Upřímně netuším co si o sérii myslet. Líbila se mi, ale i nelíbila. Rozčilovali mě hlavní hrdinové, ale taky jsem si je zamilovala. Byla jsem uchvácená, ale občas i otrávená. Těšila jsem se na konec, ale nechtěla jsem aby to skončilo. Knížka byla, ale i nebyla předvídatelná - aspoň pro mě v některých věcech. Teď když jsem jí dočetla, jsem ráda, že je ta jízda za mnou, ale taky mi ta kniha i postavy v ní chybí. Konec byl určitým způsobem happyend, ale i nebyl. Nicméně i přes rozporuplné pocity, které ve mě série vyvolávala i po dočtení vyvolává - jsem uchvácena, citově vyždímaná i naplněná. Byla to pecka. Pokud chcete jet na citovém tobogánu nahoru a dolů - tato série je pro vás ta pravá. Já si jí osobně jednou přečtu znovu - a to dělám jen výjimečně - u mých nejoblíbenějších knih. Ale něž si jí znovu přečtu budu na ní muset sebrat síly. Protože to byla fakt síla. ---!!!MINI SPOILER!!!--- mně by se osobně na konci hodně líbilo, kdyby se Kišan i s Drugou například zjevili někde v chrámu Renovi a Kelsey. Vždyť ona se jim předtím zjevovala taky! To by byl pro mě naprostý happyend a nebyla bych tak smutná z jejich odloučení.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Nádherné zakončení. Kniha velmi velmi čtivá. Celá sága PECKA.

zuzik.simi
26.02.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední díl této úžasné série a nemám slov... Smekám před Colleen, že vymyslela tak bravurní příběh, který mě totálně pohltil. Autorka krásně popisuje indickou kulturu a v tomto posledním díle i Kelseyiny (nebo jak to její jméno vyskloňovat) pocity i myšlenky. Nechci spoilerovat, takže se nebudu nějak moc rozepisovat. Knihu jsem přečetla za velmi krátkou chvíli, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno nakonec dopadne. A teď - teď jsem smutná, že už celé dobrodružství s Kelsey, Renem a Kišanem skončilo. Celou sérii všem vřele doporučuji a budu na ní hodně dlouho vzpomínat. Dávám 5*.

lucie2371
22.01.2017 5 z 5

Poslední díl Tygří ságy byl naprosto strhující. Konec jsem probrečela a rozhodně nejen tento díl ale celou sérii vřele doporučuji.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Jak hodnotit? Zase nevím!
Jo, přála jsem si, aby Kelsey byla s Renem, ale tohle jsem nečekala.
Brečela jsem, jak malá holka, když nám tam umírali postavy...
ALE s koncem jsem nad míru spokojená.

Brambu
26.10.2016 4 z 5

Výborné završení krásného fantasy příběhu. Kletba byla prolomena a pravá láska zvítězila. Nechybí tady závěrečný boj, loučení a ztráty ale i vítězství a nové spojenectví. Zlo bylo poraženo a oběti vykonány. Ach, jaká to byla nádhera. Škoda jen, že už je konec...

venacava
24.09.2016 4 z 5

Musím říct, že mě závěr nepřekvapil...už ať šlo o bratry nebo bitvu :). Celá série stojí za přečtení, autorka napsala krásný příběh.

anonym02
14.09.2016 5 z 5

Upřímně řečeno mi z celé série přišel nejpovedenější první díl.Nejvíc mě na něm zaujalo to, že tam nebyl žádný trojúhelník, a že hlavní hrdinka měla ve svých citech jasno.
Ale pak se nám v druhém díle objevil Kišan (který je boží, to nepopírám) a všechno se obrátilo.
Třetí díl mě nebavil tolik jako druhý a měla jsem co dělat, abych se dokopala ji dočíst.

A teď hodnocení k této knize.
(SPOILERY)
Ze začátku mě kniha moc nebavila, vadilo mi tam asi nejvíc to, že Kelsey byla stále s Kišanem (Podle mě od začátku série prostě patří k Renovi).
Ale pak se to zase celé v průběhu knihy změnilo a já mohla jen žasnout nad tím, jak se věci odehrávají.

Tohle je první kniha, u které jsem uronila nějakou tu slzu, a to když umřel pan Kadam a když umřel Ren (To jsem přímo brečela jak malá holka :-X ).

Konec série byl úplně úžasný a nemohu si před-stavit lepší.

Celkově se mi knihy od C. Houckove velmi líbily a myslím si, že tato kniha i série si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček

KateChatt
20.07.2016

Dokonalé zakončení téhle série, jen mě mrzí, že Kishan nezůstal s nima. Jinak doufám že nejsem jediná kdo u téhle knihy hodně brečel.

kendllajf
05.06.2016 5 z 5

Úžasné zakončení, nemohu dát jinak než 5 hvězdiček. I ukápla nějaká ta slzička, když zemřel p.K. a na konci kdy se Kišan vzdal. A konečně jsem se dočkala u některé knížky dokončeného konce. Krása.

Petronella22
19.05.2016 5 z 5

Super :D

Ewilka
07.05.2016 5 z 5

Kelsey mě na začátku dost štvala, jak si pořád říkala, že musí být s Kišanem. Konec mi to ale vynahradil. Fandila jsem Renovi, ale Kišana mi bylo líto. Autorka si s celou sérií musela dát strašnou práci. Dokonce i detaily na svatbě byly z Indie. Jedna z mých nej sérií.

Mikaila
29.03.2016

Knížka mi na sto procent vzala dech. Čekala jsem další příběh s milostným trojúhelníkem, ale zklamaná nejsem ani v nejmenším. Je to napsané tak živě, že jsem všechny pocity radosti, smutku, ztráty i zlomené srdce prožívala s hlavní hrdinkou. Poslední část jsem probrečela, byly to slzy štěstí i bolesti, a i když jste konec možná někdo předvídal, já ne a dlouho mi ještě příběh ležel v hlavě. A pak jsem se zarazila u jedné věci, která mi hned nedošla: Ty tygří kosti, které vyhrabali, když pohřbívali pana Kadama, byly Kišanovy! Všiml jste si toho ještě někdo?

Dorothea
28.03.2016

Ok... dobré a velmi čtivé knihy, ale děj se s trochou předvídavosti dá na 95% uhodnout a já jsem naivně čekala, že mě konec aspoň trochu překvapí. V celé sérii mi také vadilo neustále omílání o svalnatých hrudnících a hustých vlasů.

Eliska2002
20.03.2016

Jsem opravdu jediná,kdo si přál,aby Kelsey skončila s Kišanem? Musím přiznat že jsem poslední čtvrtinu knížky probrečela,hlavně ten dopis od Kišana už moje slzné kanálky nevydržely,i když nakonec HappyEnd

Riina
19.02.2016 3 z 5

"A pak se nás pět - dva tygři, bohyně, podezřelý starý mnich a velmi zmatená dívka z Oregonu, která si připadala dost nepatřičně - vydalo vstříc svému osudu."

Celou Tygří ságu jsem si oblíbila hlavně kvůli indické mytologii. O té skoro nic nevím, a proto bylo příjemné osvěžení po obvyklejších bozích zjišťovat něco právě o Indii. Taky mám velmi ráda takovéto knihy o honbě za naplněním proroctví. Bohužel má pro mě tahle série jedno velké mínus a to kvůli milostnému trojúhelníku a hlavní hrdince. Kelsey mě někdy neskutečně štvala.
Jinak Tygrův osud skvěle zakončuje celou sérii. Proběhne závěrečná bitva, všechno se vyřeší a Kelsey si konečně vybere jednoho bratra navždy. Proto celkem nechápu, proč autorka píše pátý díl. Co tam proboha chce ještě psát? Sice se na pokračování docela těším, ale bojím se, že se to tím zkazí. Ledaže by to bylo o jejich dětech nebo něco podobného jako prequel Tiger's Promise.

remetra
02.02.2016 5 z 5

Úžasná série, kterou si ráda přečtu znova a bude mě stále bavit.

Jak jsem pochopila tu časovou smyčku já:
1. Lokeše, kterého zabili, byl Lokešem z budoucna, nikoliv ten původní (nejsem si jistá, zda již v té době žil), takže jeho smrt nezměnila budoucnost.
2. Úplně přesně si nepamatuji, jak se chovala Durga ke Kelsey, když se potkaly, ale určitě nemohla dát najevo, že se již znají, protože pak by nebyli Kelsey a spol. připraveni splnit "misi" v minulosti.
3. Dary, museli hledat ze stejného důvodu, pokud by je nebyli nuceni hledat a zdolávat překážky, porážet nepřátele a prakticky i poznat Lokeše, nebyli by připraveni vrátit se do minulosti a pomoci Anamice stát se Durgou. Čímž se kruh uzavřel.

Každopádně, ať už mám nebo nemám pravdu, zaslouží si tato série 5 hvězdiček a místo v mé knihovně na čestném místě.