Temnější tvář magie

Temnější tvář magie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291368/bmid_temnejsi-tvar-magie-MnR-291368.png 4 420 88

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl, které jsou, ač každý ve svém „jiném" světě, zcela pravděpodobné. „Toto rychle běžící dobrodružství se složitě propracovanou magií, přemýšlivým hrdinou a odvážnou hrdinkou si milovníci fantasy zamilují." - Kirkus Reviews"... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Darker Shade of Magic , 2015

Enpomer
12.02.2017 5 z 5

Velice čtivá kniha s milým příběhem.

Žoužel
31.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, nepředvídatelná, originální, nádherně napsaná. Na tom světě mě zaujal každý dokonalebpropracovaný detail. Za mě pět hvězd

ttpnkov
29.01.2017 4 z 5

Prostředí Londýna, a to hned čtyřikrát jinak? Kdo dokáže říct ne?

Autorka tento námět skvěle rozpracovala a podala úžasný originální příběh, kterému nechybí skvělé postavy (a to jak kladné, tak záporné), napětí, humor a správná dávka magie k tomu. Musím říct, že snad všechny souboje se seběhly tak rychle, že jsem si jich díky nedostatku akce pomalu nestačila všimnout. Mínusem pro mě byla také postava Hollanda, od kterého jsem očekávala trochu víc, a otázka Kellova původu. Nicméně, pořád nás čekají další dvě knihy, tak snad se dočkám nápravy.

martina1199
28.01.2017 3 z 5

Zajímavý příběh především díky myšlence rozdělených světů - Londýnům.
Postavy byly fajn, i když jsem asi čekala trochu víc prozíravosti od Rhye (náhrdelník od Hollanda) a hlavně víc od Hollanda :-) Bavila jsem se ale dobře. I když je pravda, že jsem od příběhu čekala víc akce a i některé akční scény - souboje - mi přišly takové trochu nemastné - neslané. Jsem zvědavá na další díl - jestli se podíváme konečně do Černého Londýna a jak to bude vypadat s magií v Šedém Londýně. Řekla bych, že totiž tam ještě neřekla své poslední slovo :-)

blazkoma
26.01.2017 5 z 5

Kouzelníci v nádherných kabátech a zlodějky v klučičích šatech.. co víc si přát. Byla jsem příjemně překvapená, nečekala jsem, že mě kniha tak lehce vtáhne do děje, nebo že si oblíbím hlavní ženskou postavu, vůči kterým bývám dost skeptická.

Dani3
29.12.2016 5 z 5

Příběh čtyř paralelních světů mě mile překvapil.

Jednotlivé světy tu spojuje město Londýn, i když jen podle názvu, protože Londýny se od sebe liší jako noc a den. Každý Londýn je jedinečný, ma vlastní pravidla, historii a hlavně oplývá odlišnou dávkou magie.

Kell, cestovatel mezi světy, si jednotlivá města pojmenoval podle barev, ale musím říct, že jsem s nimi trochu bojovala…ale jen to té doby než se v příběhu objevila Lila, která si Londýny pojmenovala po svém…sice s dávkou sarkasmu, ale výstižně. Lilu jsem si okamžitě zamilovala, má ostrý jazyk, ať už mluví s princem nebo sobě rovným. Je mazaná, rychlá a nesčetněkrát zachrání Kellovi život.

Už se těším na další pokračování!

alzbeta4340
28.12.2016 3 z 5

Trvalo mi dlouho než jsem se pořádně začetla. Ještě před půlkou knihy jsem se do čtení musela nutit, možná kvůli tomu, že svět paralelních Londýnů je tak důkladně vymyšlený, až se zdá zbytečně složitý. Trocha jednoduchosti by neškodila. Zhruba v půlce knihy mě děj chytnul a rychle jsem dočetla až do konce. Možná zkusím i druhý díl.

S.monika
23.12.2016 5 z 5

Vím, že je divné psát do komentáře na knihu, protože se na ni děsně těším, ale je to tak! Už před půl rokem jsem si ji chtěla koupit i s Vicious, ale počkala jsem, protože jsem věděla, že má být český překlad! Těším se hrozně moc, snad mě nezklame jako Pomsta a Rozbřesk :/! Nečetl jste ji už někdo?

magie pro dospívající mládež (young adult)

Victoria Schwab
americká, 1987
2021  86%Neviditelný život Addie LaRue
2016  83%Temnější tvář magie
2014  81%Archiv
2017  84%Divoká píseň
2017  85%Neobyčejní

Kniha Temnější tvář magie je v