Temnější tvář magie

Temnější tvář magie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291368/bmid_temnejsi-tvar-magie-MnR-291368.png 4 420 88

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl, které jsou, ač každý ve svém „jiném" světě, zcela pravděpodobné. „Toto rychle běžící dobrodružství se složitě propracovanou magií, přemýšlivým hrdinou a odvážnou hrdinkou si milovníci fantasy zamilují." - Kirkus Reviews"... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Darker Shade of Magic , 2015

hanpari
19.10.2019 odpad!

Upřímně, naprosto mi uniká, proč musí někdo vydávat podobná veledíla v češtině.

Špatné fantasy novely si snad dokážeme napsat i sami, viz Žamboch nebo Kulhánek.

Nika431
03.10.2019 5 z 5

Miluju tuhle fantasy. Autorka se opravdu překonala. Vše, co od knihy očekávám, autorka splnila na jedničku. Taková menší chybička byla, že na začátku se děj hrozně táhl.

jmn7053
07.09.2019 5 z 5

Dobrá oddechová fantasy. Nejsou zde špatné pasáže, příběh rychle utíká, postavy jsou věrohodné a přitažlivé. Je to elegantní a originální. Autorka prostě umí vyprávět!
Nezanechá však žádný velký dojem, žádnou velkou myšlenku, je to prostě průměrná fantasy kniha, se vším co se od ní očekává, ale ničím navíc.
Myslím, že světy (a pojetí magie) měly trochu větší potenciál, možná se autorka jen rozehřívá, uvidíme co přinese druhý díl! :)

veruptackova
27.07.2019 3 z 5

Několikrát jsem měla chuť knihu odložit a v průběhu čtení jsem přečelta asi čtyři jiné knihy. Chápu, že do kouzelného světa je potřeba čtenáře uvést a vysvětlit jeho pravidla. Za mě však tento popis neudržel mou pozornost. Asi od poloviny, kdy už čtenáři byl svět dostatečně vysvětlen a seznámil se s postavami, začal děj konečně plynout svižnějším tempem. A i mě začala kniha bavit.
Bohužel jí však nemohu odpustit hodně pomalý start a proto hodnotím 3,5*

Lily-fairy
12.07.2019 3 z 5

Je to už nějaký ten pátek, co jsem ji četla, ale pamatuju si, že to bylo zklamání. Hezký svět, ale nic moc příběh

Denčaa
13.06.2019 4 z 5

Čekala jsem parádní fantasy nabušenou akcí, zvraty a magie. A vcelku jsem to i dostala. Akorát prvních cca sto stránek se docela vleklo, autorka hodně uváděla tento svět. Ale pak to bylo úžasné a stále se tam něco dělo. Victoria krásně popsala všechny Londýny, takže jsem se hned zorientovala. Hlavního hrdinu Kella jsem si hned oblíbila, to byl správný kluk. Bohužel to samé nemohu říct i o hrdince Lile, která mi přišla hodně ve stylu "všechno vím, všechno znám a jsem ta nejchytřejší". Musím též vytknout klišé, která se v příběhu nacházela. Ale za to bych ráda vyzdvihla nádhernou stylistiku a překlad knihy. Celkově jsem si čtení hodně užila, i jsem přemýšlela o plném hodnocení, ale to si ještě pošetřím do dalších dílů.

šneki
14.05.2019 3 z 5

Opravdu průměrných 2,5*. Nápad skvělý, provedení dobré, ale samotný příběh a postavy nezaujaly a ke čtení jsem se skoro nutila.

ulleguana
18.04.2019 5 z 5

Patří mezi jedny z nejlepších fantasy!

yuria7037
30.03.2019 5 z 5

Super! Občas možná na někoho trochu nudnější pasáže, ale jinak fajn. Líbili se mi ty postavy, jako jak celkově vystupovali atd. Samozřejmě, že jsem očekávala že se na konci dá Lila a Kell prostě zkrátka dohromady (hej lidi, prosím vás neberte to jako spoiler, kdo by taky neočekával že na konci budou spolu?), takový ty klišé romantický scény na konec, jako navždy zůstanem spolu, protože jsme si "jeden druhému souzeni" a ono jako nic... Prostě si Lila jen tak odejte a nechá tam chudáka Kella s tou jeho temnotou! Ale stejně doporučuju!

sorceress15
28.01.2019 5 z 5

Nejlepší fantasy knížka, kterou jsem četla. Svět, který autorka vytvořila je fenomenální a do detailu propracovaný. Postavy jsou sympatické, dobře napsané. Děj nepostrádá nic a má všechno, co by měla knížka mít. Není to typické young adult pro mladší čtenáře a to mě na tom opravdu bavilo. Hned po dočtení se zařadila mezi moje nejoblíbenější knížky a můžu vřele doporučit.

A.K.A.R.
22.12.2018 5 z 5

Tato kniha má jisté nadání tvářit se nezajímavě a zajímavě zároveň. Tuto knihu si rozhodně nenechte ujít a podle mého názoru ji dočtěte až do konce. Napínavý děj a správné drama. Každý si najde něco svého. Určitě doporučuji.

Denisa153
14.12.2018 4 z 5

Fenomenální fantasy je napsáno na přebalu, dle mého skromného názoru je mnoho o hodně lepších (fenomenálnějších) fantasy, ale zase takový průšvih to nebyl. Bylo tam dost překvapivých momentů a napínavích chvilek. Líbí se mi originální pojetí odlišných světů. Co se týče postav, tak musím říct, že byli příjemné (nelezli mi na nervy jako je to asi u 60% knih). Celkový dojem je dobrý takže se jdu pustit do dalšího dílu.

Mojepočteníčko
03.11.2018 3 z 5

Temnější tvář magie je v knižním světě poměrně populární záležitostí. Stejně tak její autorka V. E. Schwab, jejíž knihy se mezi čtenáři těší velké oblibě. A tak jsem se nechala zlákat…

Jedno město, čtyři zcela rozdílné světy. Červený, Šedý, Bílý a Černý Londýn.
Bílému Londýnu vládnou krutá a nemilosrdná dvojčata. Šedý je místem tuláků, zlodějů, krčmářů a dalších velmi podivných existencí. Černý je zničený a zapovězený. V Červeném najdete mocného panovníka, hojnost magie a taky Kella.
Kell je Antari. Jeden z posledních krevních mágů, který dokáže mezi jednotlivými Londýny procházet. Jeho slabostí je obchodování s drobnými předměty, které při svých cestách tajně přenáší. A právě jeden z takových kšeftíků ho dostane do velkých nesnází…
Lila Bardová se protlouká životem jak se dá. Jejím snem je mít vlastní loď a žít aspoň o něco lepší život. Její zlodějská obratnost ji přivede až k Antarimu, po jehož boku prožije mnoho napínavých momentů. Díky nim mu dokáže, že i dívka může prokázat velkou dávku odvahy a statečnosti…

Temnější tvář magie je poctivě napsaný příběh, promyšlený do těch nejmenších detailů. Hlavní postavy sympatické a co víc, potěšilo mě, že kniha nekončila tak, jak jsem od příběhu s dvěma mladými hrdiny očekávala. Na druhou stranu mě do jisté míry láká postava záporňáka Hollanda, poskoka panovníků Bílého Londýna. Zajímá mě, zda je opravdu takovým, jak se v knize jeví. A to je pro mě nejspíš hnacím motorem pro to, abych se pustila i do následujících dvou dílů.
Na druhou stranu nebyl příběh tolik čtivý, jak jsem od něj původně očekávala. Některé pasáže na mě působily příliš zdlouhavě, chybělo mi napětí a nečekané zvraty. Nezažila jsem moment, kdy bych mohla sama sobě říct své, s oblibou užívané slůvko – WOW!

I přes výše zmíněné remcání, vám knihu k přečtení ráda doporučím. Aspoň se nás na ty zbývající dva díly bude těšit víc :-)

bosorka
03.10.2018 4 z 5

Není to nějaká pecka, která by přikovala k židli, zároveň už jsem podobných motivů četla dost, ale i tak mě Temná tvář magie bavila. Autorka ji navíc obdařila zábavnými postavami, jejichž počínání mě zajímá a rozhodně budu chtít vědět, kam jejich kroky budou dále směřovat. Doufám taky, že se autorka nevystřílela z nápadů a ve svých Londýnech se ještě vytasí se spoustou zajímavých zápletek.

baru.benesova
15.09.2018 5 z 5

Pro mě je tato kniha skvělým objevem :) Na tak propracované a komplexní fantasy se jen tak nenarazí. Všechny postavy jsou originální a mají své vlastní motivy, proč se chovají tak, jak se chovají a jejich vztahy nejsou ani trochu plytké, ale pěkně hluboké a to, jak se to vyvíjelo mezi Kellem a Lilou mi přišlo úžasné. Autorka se ničeho nebojí a místy dokáže být pěkně nemilosrdná, ale není to nijak přehnané, to zase ne. Pokud se zrovna necítíte na dlouhou sérii, rozhodně to nevadí, protože kniha končí uzavřeně. Pro milovníky fantasy rozhodně doporučuji, nicméně těm, co tento žánr nemají rádi asi mnoho neřekne.

Alee
20.05.2018 5 z 5

Tato kniha mě nejprve zaujala svým názvem, hned na to mě naprosto okouzlila obálka. Ale kdybych na ni narazila jen tak v knihkupectví a přečetla si anotaci, tak bych asi byla trochu naštvaná, protože anotace vyzradí asi tak prvních sto stran knihy. Což je škoda a asi právě odtud pramení stížnosti, které jsem k této knize zaregistrovala, že se na prvních sto stranách nic neděje. Ono se tam toho děje spousta, jen čtenáře už to většinou nepřekvapí. Naštěstí já jsem dala na dobré doporučení a anotaci jsem radši vůbec nečetla, a tak jsem se ponořila do úplně neznámého příběhu. A dobře jsem udělala.  Originální, velmi dobře napsané, možná trošku pro někoho pomalejší rozjezd, ale o to epičtější je dojezd. Moc se mi líbí autorčin styl vypravování, stejně jako její hlavní hrdinové, takže se můžu prohlásit za fanouška této série ;)

whiolet
12.04.2018 5 z 5

Nechápu ty negativní komentáře,protože já byla naprosto nadšená z této knihy a hned jdu číst pokračování.
Příběh mi matně připomněl Gaimenovo PodLondýn,ale na rozdíl od jeho knihy byla tahle nápaditější, živější a daleko více také zábavnější.
Lila i Kell jsou pro mě sympatické postavy a velmi rychle se mi dostaly pod kůži. Příběh se četl tak snadno až mě mrzelo, že je konec :)

jarynek
18.03.2018 3 z 5

Nápad na zápletku dobrý, čtení mne bavilo, ale po dočtení ve mne zůstalo spíše prázdno, bez nadšení. Na to, jak je kniha obsáhlá, tak je vlastně o pár postavách, kde jejich chování ve mne občas vyvolávalo otazníky, popis jednotlivých světů mi přišel dost zkratkovitý a především na to, že Červený Londýn měl být magic friendly, tak vlastně se tam s magií skoro vůbec nesetkáváme a poměrně snadno se město dotstane na okraj kapitulace. Stejně tak hlavní ženská postava na to, že se jako postava bez magie pohybovala v magickém prostředí, vše příliš snadno vyřešila. Zkusím druhý díl a budu doufat, že potenciál bude lépe využit, protože autorka dobře psát umí.

tyna_kk
06.03.2018 2 z 5

Zajímavý nápad na příběh. Bohužel to je vše, co je na této knize zajímavé. Styl vyprávění nenadchne, neurazí. S hlavními postavami se člověk nesžije. Je vám tak nějak jedno, jak to všechno proběhne, hlavně ať to proběhne rychle. Tato "fenomenální fantasy" pro mne byla zklamáním na plné čáře.

Aurorita
21.02.2018 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, slyšela jsem na ní jen samé ovace, možná i proto mě trochu zklamala, že jsem měla přílišná očekávání. Nápad mi přijde hodně dobrý, nicméně děj je takový nedotažený až plytký, za mě tomu prostě něco chybělo. Myslím,že i postavy by si zasloužily více prostoru, přišlo mi, že je vlastně vůbec neznám. Druhý díl asi zkusím, ale tento hodnotím jako (slabší) průměr.

magie pro dospívající mládež (young adult)

Victoria Schwab
americká, 1987
2021  86%Neviditelný život Addie LaRue
2016  83%Temnější tvář magie
2014  81%Archiv
2017  84%Divoká píseň
2017  85%Neobyčejní

Kniha Temnější tvář magie je v