Trosky

Trosky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345071/mid_trosky-8vq-345071.jpg 4 86 23

Když jednoho dne objeví starý Monty Bickerstaffe mrtvolu muže na pohovce v salonku svého rozpadajícího se starobylého sídla v regionu Cotswold, netuší, že to není jediná „nepříjemnost“, která mu zasáhne do života.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Rack, Ruin and Murder , 2011

orinka3
22.06.2023 3 z 5

Taková normální nevzrušivá detektivka. Jako by se tu ani moc nehýbal vzduch, všecko plynulo hladce - od nálezu mrtvého na gauči v Balaclavě až po odhalení pachatele/ů. Chudák starý Monty se svou dávkou alkoholu, jeho rodina, sousedé, vyšetřovatelé - tam bych se snad ani ničeho nebála. Takže na léto k vodě dobré, ale jinak nic překvapivého ani výjimečného to není.

Chesterton
28.10.2022 3 z 5

Za mě velké zklamání. Celkem pěkně se mi to četlo, trochu chaos v postavách zpočátku, ale to mi přišlo jen jako malá vada na kráse. Jinak mě děj i postavy bavily a byla jsem zvědavá na finále. Ovšem rozuzlení mě obrovsky zklamalo stejně jako lenku9634.
Škoda. Autorku mám moc ráda. Zkusím její historickou řadu.
3/3

mcabr
19.04.2022 5 z 5

Musím říct, moc pěkné. Zamotané, čtivé.

soukroma
31.03.2022 5 z 5

Ze série se mi líbila asi nejvíc. Těch rodinných tajemství kolem jednoho obrovského, kdysi bohatého a nádherného domu bývalých podnikatelů bylo tedy opravdu hodně. To se může stát a uchovat snad jen na anglickém venkově...

"Když se řekne slovo tajemství, neznamená to jednoduše, že ho nikomu neprozradíte. Znamená to, že vůbec netušíte, jestli jste jediní, kdo ho zná, nebo jestli někdo jiný chová v srdci to samé tajemství, aby nakonec vyšlo najevo úplně jiným způsobem. Jestli je tomu tak, pak to vlastně žádné tajemství není, je to jen zoufalá ironie. Je to něco, co každý ví, ale nikdo o tom nemluví. A vy jste jen součástí velkého spiknutí, jehož účelem je skrýt nepříjemnou pravdu."

jarin58
11.11.2021 5 z 5

Výtečný námět aještě lepší konec.Ten byl opravdu překvapivý.

knihomolka525
22.05.2021 5 z 5

jsem navýsost spokojená.Děj odkrývá plynule rodinné vztahy několika generací a jejich soužití.Obálka asi poněkud zavádí.Sídlo Balaclava není řadový domek.Je to místo o které se svede až "krvavá"řež.Podle mě velmi dobrý překlad v němž se neztratil duch anglického venkova.Který si ctí svou historii.

Cajda
06.05.2021 4 z 5

Dobrá :o)
Ze začátku jsem přemýšlela, proč ten název Trosky, ale dočetla jsem se: trosky auta, trosky dům, trosky lidé, trosky vztahů.....
Ale nejlepší byl ten konec. Jdu do dalšího dílu....

Marika Vanova
03.05.2021 4 z 5

Opět jedna dobrá anglická detektivka, ty mám ráda. Těším se na další.

lenka9634
10.04.2021

(SPOILER) Autorka má i lepší knížky. V této se snaží provazat starou rodinnou historii se současnou vraždou. Jenže detektivky, kdy hlavní hrdina přijde k podezřelému a vše se odhalí tak, že mu prostě vrah sám od sebe všechno povykladá mě nebaví.

akinomV
10.04.2021 4 z 5

Je to milá, příjemná detektivka z anglického venkova. Líbila se mi tam linka do minulosti. Tato série mě opravdu baví.

Marla
13.03.2021 5 z 5

Druhý díl případů Jess Campbell a Iena Cartera mě utvrdil v tom, že jsem díky databázi objevila nový zdroj zábavných a lehce uvěřitelných anglických detektivek. Děj ubíhal pomalu a klidně a pozvolna se otevírala stará tajemstvi u kterých vlastně nikdo nestál o to, aby vyšla najevo....

petrarka72
14.02.2021 4 z 5

Jednou za čas je to potřeba - klasická detektivka, žádné potoky krve, poklidné vyšetřování, postupně rozkrývané, v tomto případě především rodinné vztahy, svérázné postavy a odkrývání charakterů - a nakonec lehce satirické poukázání na odvěké anglické pokrytectví. Když se člověk smíří s poklidným tempem, je to zábava.

moudivlacek
28.09.2020 4 z 5

Klasická detektivka. Žádné velké střílečky a žádní superhrdinové. Ale poctivá detektivní práce, pátrání, vyptávání, skládání střípků pravdy. Je to všechno tak nějak v pohodové lince. Teprve ke konci příběhu se začíná něco "zásadního" dít, to bere rychle na spádu. Dala bych tři hvězdičky, ale pro mne za ten překvapivý úplný závěr dávám čtyři. Prvek překvapení tomu příběhu dodal tu "třešničku na dortu".

rafan65
02.08.2020 5 z 5

Moc pěkná detektivka dobrý děj který se prolíná minulostí a je naprosto propletený životem několika rodin. Těším se na další knihy této autorky.

Liss93
15.07.2020 4 z 5

Do knihy jsem se začetla hned, úvod mi přišel podobný jako v minulé knize, starý muž bez rodiny, morous najde mrtvolu. Děj plynul, zajímavé byly vzpomínky a pak celkové vyřešení případu. A nechybělo překvapení na konci, které mě zaskočilo stejně jako v Nezvaném hostu.

toxik666
22.10.2018

Perfektní atmosféra, hodně zajímavých posta a hlavní postavy mají různé vlastní příběhy. Zajímavý konec

Arsi
20.10.2018 3 z 5

Další pěkná anglická detektivka, dobře se čte.

Teresita
03.10.2018 3 z 5

Moje první kniha od Ann Granger. Líbila se mi atmosféra, propracovanost postav i příběh, i když jeho rozluštění mohlo být trochu komplikovanější. Celkově je ale kniha poněkud nudná, nic moc se neděje, vše se pořád dokola opakuje a vrah nemůže být překvapivý, protože možností moc není. Nevím, jestlli to bylo špatný překladem, ale několikrát jsem se zastavila nad podivně formovanými větami a zvláštním slohem. Kdy prostě čtete a místo toho, abyste se ponořili do příběhu, přemýšlíte nad tím, jak divně to zní a že je něco blbě.

Ještě musím dodat, že kniha má naprosto úžasný obal!

LisaEla
10.06.2018 5 z 5

Další detektivka od AG a opět nezklamala, i když musím říct, že série s Markbym a Mitchellovou mám raději - připadají mi takové víc typicky anglické ;-)

alzbeta4340
05.04.2018 4 z 5

Detektivka z prostředí anglického venkova. Ten typ, u kterého se bát nebudete - ovšem na druhé straně příběh nenudí.
Starý Monty najde ve svém rozpadajícím se sídle mrtvého muže, kterého nikdy před tím neviděl. Kdo to je a kde se tam vzal? Na konci se samozřejmě vysvětlení najde, i když mě úplně radost neudělalo.