Trojjediný prst

Trojjediný prst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203379/mid_trojjediny-prst-oTt-203379.jpg 4 12 12

Ačkoli lyrickým deníkem Elsy Aids prochází povědomý odstín tmy jako místa osamění, v centru stojí jiný obraz: noc, která je těsnější než lidské tělo. Psaní pak povléká ztemnělou krajinu spolknuté noci, z níž náhle už není kam se probudit. Duté, samo sebe uzavírající tělo je výrazem bezmocného stavu, v němž se skutečnost spojuje s obrazem.... celý text

JP
17.07.2023 3 z 5

2006-2011. Rané texty Elsy Aids. Zdá se že tady se ještě hledal a tak to je hodně o bloudění lesy, přírodou a tmou. Na jednu stranu je 'Trojjediný prst' mnohem obraznější, lyričtější, snová a i textem nahuštěnější sbírka. Hodně popisování. Ale taky je to dost ukecané, "odnikud nikam" a paradoxně obsahově nejednoznačné, až vás ta lyrika jaksi taksi nudí, unavuje. Tohle mě tolik nechytilo.

"V byzantském království z horkého těsta, na ostrůvcích v moři
šťávy.
V nejisté hloubce, kde se prsty skládají v polštářcích, kde pot
zanechává svoji líheň. V teplých krajinách tvého zadku."

PanKrbec
29.08.2022 1 z 5

Na rozdíl od jiné autorovi knížky "Kniha omezení", která se mi líbila hodně, tak téhle jsem vůbec nerozuměl. Působilo to na mne, že když to autor psal, musel být hodně zhulenej, ale já když to četl, tak jsem nebyl, tak asi proto jsem se s tím nepotkal. Na druhou stranu, já poezii vůbec nerozumím a tak můj názor není směroplatný :-)

česká poezie

Elsa Aids