Nenávist přehled

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229050/bmid_nenavist-229050.jpg 3 23 23

Tato kniha je věnována nenávisti. Jde o krajní pojetí milostné poezie a erotické literatury obecně - láska se v ní objevuje jako "mléko", které se kazí. Intimitou prorůstají témata násilí, perverze, výdajů a osamění, dodávající sbírce atmosféru jakési dvojznačné maskulinní operety. Osobní krutost přitom splývá s literárním výrazem - se schopností bezohledné artikulace (článkování) subjektu. Česká poezie touto knihou nachází své monstrum.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nenávist. Přihlašte se a napište ho.

JP
17.07.2023 4 z 5

Prázdná duše. Sexuální TENSION (napětí); temné, špinavé, živočišné. Řekl bych, že tohle je pro dost specifickou obec, která rozumí dynamice, kde se mísí touha s nenávistí, kde se mísí chtíč, který ale naráží s realitou toho, co chtíč přináší. Rozkol života. La petite mort. "I dont pay them for sex. I pay them to leave." Realita ve vší nahotě. Nějak tomu rozumím, chápu. Prázdno po odmítnutí, prázdno po neodmítnutí. Definitivně asi ne nic, s čím by souznělo ženské publikum, ale líbí se mi to právě pro ten vyhraněný tématický rámec. O sexu s ženami, o jejich tělech, o tom, jak o nich mluví, jak je vnímá, jak je popisuje. Vlastně na tom mnohdy není nic ani zbla poetického... a současně je to poetické do morku kostí.

Bája89
09.01.2023 1 z 5

Za mě spíš velký špatný.

princesse
01.03.2022