Řím

Řím https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113744/bmid_tri-mesta-rim-BnQ-113744.jpg 4 12 3

Tři města série

Cesta mladého kněze, zachváceného hlubokou krizí víry tváří v tvář světské bídě, pokračuje po deziluzi ze zázračných Lourd přímo do Svatého města. Ani tady se mu však nevede lépe, zbytky jeho snů o křesťanské myšlence, která by měla vést lidstvo ke štěstí, znovu narážejí na obrazy děsivé ubohosti a nutí Pierra k chmurným úvahám o směřování lidského plemene.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Rome , 1896

iva23
08.10.2020

První kniha od Zoly, která mě nebavila. Nedočteno.

Pajina68
18.03.2019 2 z 5

Pro mne hodně těžkopádná kniha. Ačkoliv jsem to čekala, popisů tam bylo tak moc, že jsem některé pasáže přeskakovala. Příběh, který se zde odehrával, byl opět, jako u většiny Zolových knih, tragický, smutný. Vůbec se nedivím, že církev Zolu neměla ráda, byl opravdu její silný odpůrce. Už v knize Lourdy (která se mi líbila více) církev napadal a i touto knihou dal opět silně najevo, jak mu vadí bohatá církev a chudoba obyčejných lidí.

Damato
11.03.2018 4 z 5

Původně mě uchvátilo vydání , které se mi dostalo do ruky- neprobádaná knihovna na půdě zas tento víkend vydala svá tajemstvi. Vydáno roku 1896, zahnědlé stránky, trochu rozdrbaný obal , ale už jen to, že to před sto lety drželi moji předci v ruce ve mě vzbudilo touhu knihu přečíst. O obsahu- je zamířen trochu proti tehdejší církvi, trochu proti již tehdy známým rozvodům manželství, prostě ode všeho tak trochu . Ale byla tam uvedena něco, co si dovolím citovat:

"Je příliš mnoho knih! Příliš mnoho!
- Ne, nikoli!, přerušil ho stařec náruživě, nikdy není knih příliš mnoho! Máme knih zapotřebí. Nikoli mečem, ale knihou přemůže lidstvo lež a bezpráví a dobude konečně bratrský mír mezi národy. "

Émile Zola
francouzská, 1840 - 1902