Tři kříže

Tři kříže
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409186/tri-krizem4iUf4-UmQ-.jpeg 4 16 16

Bolest, která přetrvává po odchodu milované partnerky, je dlouhotrvající. To ví moc dobře i Lukáš Mahler, otec tří dětí a člověk na prahu nového života. Nový vztah se i přes přízeň potomků zakládá křečovitě, starosti převyšují radosti. Když se mu doslova přes noc objeví vedle domu starý kamenný kříž, nemá pro to vysvětlení. S křížem ovšem přichází něco temného. Něco, co obestře jeho rodinu a dům pavučinou hrůzostrašna. Pokud chce zachránit sebe a své blízké, nemá jinou možnost než nahlédnout do nepříjemné minulosti a sáhnout si až na netušené dno psychických sil.... celý text

Martha74
12.11.2023 4 z 5

První knižní seznámení s regionálním autorem a hned tak milé překvapení.
Hezkou češtinou napsán hororový příběh Lukáše, který v tom celém marastu měl aspoň štěstí na lidi. Popis
postav a děje z druhé strany skvělý.
,,Rozumím tomu jako Čáryfuk internetu" se ujalo, za mě hláška roku. :)

janina66
09.06.2023 4 z 5

Od Ant. Mazáče jsem četla detektivky, které byly super. Tato kniha, takový lehký horor, byla jiného ražení. Ale líbila se mi. Čtivé, drsné, zajímavé.

Dela111
16.12.2022 4 z 5

Zdařilá obálka této knihy působí hororově a navozuje tajemnou atmosféru více než příběh samotný. Napsaný je velmi chytlavě a námět je originální, ale bát se u tohoto hororu nebudete. Rozhodně ale oceňuji nečekané zvraty a děj, který byl drsnější než jsem čekala. Hlavní hrdina dostává jednu ránu za druhou a zažívá samé krušné chvíle. Závěr byl vygradovaný, ale působil na mne tak nějak jednoduše.
Příběh se čte jedním dechem a mě bavil, ale čtenáře, kteří mají v žánru horor hodně načteno (což já nemám), asi toto tak úplně neuspokojí.

Atanone
28.01.2022 4 z 5

Pěkný horrůrek.
Na rozdíl od předkomentátora si ale myslím, že by zfilmování knize splíš ublížilo, protože by postrádalo ty chlapácky sarkastické hlášky hlavního hrdiny, na kterých vpodstatě všechno stojí. Hlavní zápletka se nabízela, ale přesto mě to bavilo. Některé scény mi evokovaly Buñuelova Andaluzského psa, toho bych ale, na rozdíl od téhle knihy, podruhé nemusela

IHT
24.09.2021 3 z 5

Nejsem uplne fanda hororu, ale byl jsem zvedavy.
Nu, fandou jsem se urcite nestal. Nebylo to spatne, vyhovoval mi jazyk i prostredi, ale priznam se, ze nekde ve trech ctvrtinach uz mi to hrdinovo zmitani se v pochybnostech o svem zdravem rozumu a v jeho seebezpytu prislo dost protahovane... Hlavni posuny v deji byly pri odhalovani minulosti (sverovani se Andree). Filmove zpracovani by jiste bylo akcnejsi :)

KydlochMoris
08.10.2020 3 z 5

Úplně bych to nenazvala hororem... Trochu bych více rozvedla popis věcí/děje z jiného světa. Jinak dobrý :-)

hs777
14.08.2020 5 z 5

Autora jsem neznala, horory skoro nečtu, ale tohle bylo naprosto super. Náhodný výběr knihy a přečteno za odpoledne na lehátku.

nada3314
30.04.2020 4 z 5

Dostala jsem moznost si precist jeden cesky strasidelny pribeh. Knihu jsem precetla na jeden zatah....Musim podotknout, ze tohle byla ma prvni “hororova” premiera ???? je asi divne v tomhle pripade napsat, ze se mi kniha libila. Cetla se dobre, svizne dej ubihal. Pribeh je sileny, jeste ted mam husi kuzi a preji si, aby se nikomu nic podobneho nestalo ani v tech nejhorsich snech! Musím pochválit i moc peknou obalku :-)

encyklopedie
23.06.2019

...trochu jinej Mazáč .....Letargie bylo jiný kafé .....todlencto je slabší horůrek a protože já neumím odčítat mínusové body pro hodnocení ..... tak nehodnotím.... asi takových 81,25% možná bych přidal dvě desetinky....

Antonín Mazáč
česká, 1979