Tři

Tři https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489092/bmid_tri-UF0-489092.jpg 5 221 65

„Jmenuju se Virginie. Z těch tří dnes se mnou mluví jen Adrien. Nina mnou opovrhuje. S Étiennem už nechci nic mít já. Přesto mě od dětství fascinují. Nikdy jsem k nikomu nebyla tak pevně připoutaná jako k těm třem.“ 1986. Adrien, Étienne a Nina se potkají na základce. Okamžitě se spřátelí. Jsou nerozluční. Milují stejné věci, stejnou muziku. Společně se učí i poflakují, bojují s učiteli a hledají své místo v rodinách i ve světě dospělých. Sdílejí svá zranění i své touhy. Společně spřádají sny o hudební skupině, která nechá za zády úzkoprsý venkov a jednou dobude Paříž. Nikdo a nic je nerozdělí. Ale sdílejí skutečně všechno? 2017. Na dně jezera, u něhož trávili horká odpoledne i noční alkoholové večírky, je jednoho dne objeven vrak auta, který tam ležel dlouhá léta, a v něm pozůstatky lidského těla. Virginie, novinářka s tajemnou minulostí, píše o události reportáž. Její vzpomínky postupně osvětlují pavučinu vztahů, která trojici přátel z dětství spojuje. Co se s nimi za ta léta stalo? Proč jsou všichni tři tak napjatí a čekají se zatajeným dechem na výsledky policejního vyšetřování? Patří ostatky někomu, koho dobře znali? A jak to všechno souvisí s jejich přátelstvím? Nová kniha Valérie Perrinové využívá všechny triky, kouzla a postupy, které jsme poznali a obdivovali jako čtenáři románu Vyměnit vodu květinám. Celý svůj báječný literární talent dává do služby příběhu tří přátel, který nás zajme, pohltí a nepřestane fascinovat, dokud se jeho nitky před námi nerozpletou a zase nespojí v překvapivém závěru. Je to příběh o lásce a přátelství, romantický popis bolestného a zranitelného dospívání, výpověď o hořkém hledání vlastní identity, tragická zpráva o rodičích a dětech a jejich neschopnosti se navzájem milovat, detektivka, román o vině a trestu? Román Tři je dojemnou oslavou přátelství, lásky a života i s jeho tajemností, překvapivostí a temnými zákrutami.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Trois , 2021

veriszv
11.04.2023 5 z 5

Pokud hledáte kvalitní a poctivý román, tak tohle je on!
Geniálně vystavěné a poskládané, takže vám 600 stran uteče jako voda. I když tomu možná musíte chvilku dát, než se skutečně začtete. Ale až to přijde, bude to stát za to, slibuju.
Příběh o přátelství, vnitřní rozpolcenosti a o tom, zda je možné někoho skutečně znát
Spousta těžkých a důležitých témat. A zároveň až trochu detektivní linka.
Detailní psychologie postav, koneckonců je sledujeme opravdu dlouho, takže na to je prostor a autorka ho plně využila.
Příběh často skáče v čase, takže je nutné být opravdu ve střehu, nicméně o to víc vás to pohltí.

Katka2382
18.03.2023 5 z 5

No teda to byla jízda.
Knihu jsem přečetla skoro naráz a teda bylo toho dost.
Bylo to jak detektivka kdy člověk hltá stránku za stránkou,ale stálo to zato.
Valerie Perrin je jednička.

hannina
18.03.2023 5 z 5

Étienne, Nina, Adrien jsou od pětky do maturity nerozlučná trojka. Mají spolu velké plány do budoucna, půjdou všichni studovat do Paříže, budou tam spolu bydlet..... A pak je všechno jinak. Rozdělí se, zklamou se, odcizí se. Jejich velmi řídká duo setkání jsou vlastně míjením. Střih - shledání po víc jak dvaceti letech, kdy dávají dohromady, co se vlastně stalo a jak to všechno od začátku bylo. Nemohla jsem se odtrhnout. Krásně vystavěný příběh.

PeťulaV.
17.03.2023 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla opravdu změna. Je natolik jiná, než cokoli, co jsem prozatím přečetla, použiji výraz "zvláštní". Hlavními hrdiny jsou tři kamarádi, kteří se poznají první školní den 5. ročníku ZŠ, Nina, Adrien a Étienne. Od prvního dne jsou nerozluční. Tráví spolu každičký den, kazdičkou volnou minutu jejich společného života, plánují budoucnost v Paříži a ani ve snu by je nenapadlo, že se to někdy změní. Společně prožívají dětství, pubertu i dospívání, znají veškerá svá tajemství, nebo si to alespoň myslí.. Tři, to jsou přátelé na život a na smrt, Nina uprostřed, Étienne vlevo, Adrien vpravo. Byli buď tři, nebo nic. Zamotaný příběh zachycující hluboké přátelství, radosti i strasti, život i smrt. I když se v dospělosti rozdělí a pomalu a jistě zjišťují, že se ani zdaleka neznali tak moc, jak si mysleli, jejich srdce si i po letech tu společnou cestu k sobě najdou. Tato knížka v sobě ukrývá něco hlubokého, je plná tajemství a i když se mi nečetla úplně lehce, neustále jsem se ztrácela v čase, za to přečtení stála. Je potřeba si na ni udělat čas, nikam nespěchat. Až pak si dokážete všechny ty příběhy spojit a konečně pochopit. Za mě moc zajímavá zkušenost.

zuzana2599
28.02.2023 5 z 5

Mimořádně skvělý román, moje druhá knižní perla od francouzské autorky Valerie Perrinové. Tři je knižní poklad, díky němu a jemu podobným tak miluji čtení a knížky.
Tři je příběh o přátelství, dospívání, o rozervanosti a smutku lidské duše... Ještě na základce se potkají tři nerozluční - Nina, Adrien a Étienne, sdílejí své sny, své touhy, svá přání a myslí si, že je nic nerozdělí...Tento rozsáhlý příběh jsem četla jedním dechem, občas jsem se ztrácela v čase, ale nevadilo mi to. Oblíbila jsem si své hrdiny a s napětím jsem s nimi sledovala jejich životní příběh, jeho hloubku a sílu. Ta šťastná tečka na závěr mě potěšila.
Tři nestačí, toužím po další knize od této autorky ! Prosím !

hanka0630
25.02.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Škoda toho překladu, trochu snižuje dojem, ale i tak skvělý čtenářský zážitek.

sirojezkin
22.02.2023 5 z 5

Tuto knihu bych si nikdy dobrovolně nevybrala, ale dostala se ke mně náhodou na obědě, když ji jiná kolegyně odmítla. Začetla jsem se tedy nevědouc co čekat. A pak jsem koukala! Překvapivý závěr! Už se těším na předchozí knihu :)

Izu
15.02.2023 5 z 5

Klenot mezi knihami.

Šánka
15.01.2023 5 z 5

To byla prostě nádhera! Musím ale nejprve poděkovat Hance (Mandlevest) za její zmínku v komentáři o ,,Knize o Baltimorských", tomu přirovnání k této knize, plně souhlasím. Dlouho jsem na podobný román čekala...
Poprvé se potkali v páté třídě na základní škole. Byli tři, dívka a dva chlapci, ze kterých se stali kamarádi, pojící zvláštní, silné pouto. Byli nerozluční. Prožíváme s nimi jejich dětství, tápavé dospívání, lásky, sny, nejistotu i hledání svého já během jejich životní cest, které se rozdělují, prolínají i spojují. Ve dvou časových linkách se odvíjí dějově pestrý příběh jednoho přátelství.
Nina, Étienne, Adrien...Byli tři.
Přečtěte si jejich příběh, vřele doporučuji.

Helena568
02.12.2022 5 z 5

Po Vyměnit vodu květinám další nádhera od Valérie Perrin. Velmi doporučuji!

LenkaMacak
12.10.2022 5 z 5

Další úžasný příběh od Valerie Perrin. Kniha o přátelství, hledání sebe sama, ztrátě, ale i šťastných koncích..

intelektuálka
11.10.2022 5 z 5

Po Šepotu včel je zde další titul, který mi zůstal v krajině srdeční ....

Příběh tří kamarádů z dětství, rozložený až do dospělosti - a zranitelnost dětských duší ....

Bezstarostné období dospívání, narušené událostmi jednoho léta ....

" Léto patří do všech vzpomínek . Je nadčasové. Léto patří ke každému věku. ..."

Co asi narušilo letní období, že zranilo přátelství ?

Příběh Niny, Adriena a Etienna .... jejich hledání vlastní identity a místa v životě ....

A nakonec s nečekaným rozuzlením ....

Moc se mi líbilo a doporučím.

Janizoun
08.10.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala díky zdejšímu doporučení mé velmi oblíbené uživatelky, protože jsem vytušila, že "jedeme na stejné vlně" ve čtení :⁠-⁠) Tušení bylo správné, dobře jsem udělala, že jsem si jí bez obav rovnou zakoupila. Kniha se mi moc líbí, tak jí hned půjčím i mé mamce :⁠-⁠) Tato kniha se čte sama. Kdo má rád opravdu silné příběhy, tak pro toho je přesně tato kniha. Víc neprozradím, ale ihned tuto knihu doporučuji všemi deseti, já jsem si po dlouhé době, opravdu krásně početla.

romika
30.09.2022 5 z 5

Další krasný i smutný,ale hluboce lidský příběh,vše se prolíná,tři kamarádi na prahu dospívání,potom v dospělosti,co je společně stmelilo i rozdělilo a odtrhlo od sebe navzájem,tak nějak za polovinou se čtenář už dozví co a jak a o to se příběh všech zase malinko pootočí a najednou to dává smysl. Za mě tedy výborný překlad a jazykové prostě krásná kniha,kdy je čtení opravdu zážitek, i když autorky prvotina Vyměnit vodu květinám u mě vede.

plamínek21
28.09.2022 5 z 5

Tato kniha je pohlazením a četba každé stránky mi přinášela čirou radost.
Vše další co bych mohla dodat již bylo napsáno ve velmi výstižných komentářích.

MartinaP
25.09.2022 4 z 5

Knížku jsem si vzala na dovolenou do Itálie, byla to dobrá volba. Kniha se moc pěkně četla, dobře vymyšlený příběh, všechno to sebe zapadalo. Byla jsem ráda, že jména hrdinů nebyla počeštěná jako u Vyměnit vodu květinám. Velkoryse pominu překladatelské chybky. Prima čtení na léto.

Mandlevest
10.09.2022 5 z 5

Strhující čtení, které jsem si užila a odžila s hrdiny příběhu. Přemýšlím,zda jsem někdy četla podobnou knihu a napadá mě snad jen Kniha o Baltimorských. Kdo má rád mnohovrstevnaté , silné příběhy, které se odvíjí od dětství do dospělosti, přijde si na své. Kniha o přátelství, snech, hledání sebe sama, životě, který se ne vždy odvíjí tak, jak si přejeme. Absolutně originálně a neodložitelně napsaná. Temná i laskavá. Smekám před autorkou, 600 stran výtečného čtení, které Vám nedá spát. Knihu řadím k tomu nejlepšímu, co jsem letos přečetla. A ještě poznámka, zařazení do žánru Dívčí romány nerozumím, je chybné a může mnohé z Vás odradit. Nenechte se, ochudili byste se o nevšední čtenářský zážitek.

bosorka
19.08.2022 4 z 5

Valerie Perrin je pro mě velký objev - Vyměnit vodu květinám byla jedna z mých top knih loňského roku, Naprosto mi sedl autorčin styl. I román Tři se četl krásně (až na občasné obraty překladatelky, jak už zde bylo zmíněno - mám tolik roků apod.), a ač byl místy velmi překvapivý a příběh tří kamarádů z dětství mě bavil, přeci jen pro mě nedosahoval té košatosti, dojemnosti a vůbec emocioánální jízdy předchozí knihy. Ale i tak, opět výborné čtení.

iška
15.08.2022 4 z 5

Dětství, dospívání, dospělost - každá etapa života přináší své radosti i strasti a to vše se tady autorce, v propletenci životů tří hrdinů, podařilo mistrně vykreslit. Rozhodně je potřeba udělat si na knihu čas a nikam nespěchat.

Kenan
06.08.2022 5 z 5

Tři, to jsou tři kamarádi Nina, Adrien a Étienne. Ve škole je to nerozlučná trojka, procházejí spolu své dětství, ztráty, sny i radosti. Poté se jejich osudy rozdělí a každý z nich prožívá svůj dospělácký život jinde a jinak. Jsou ale stále v kontaktu, stále jsou spolu spojení a i když dochází k různým střetům a léta o sobě třeba neví, stále je jejich pouto natolik silné, že se k sobě vracejí. Kniha obsahuje hodně dějových linek a jednou z nich je i nález vraku s pozůstatky lidského těla v jezeře, u kterého "tři" prožívali své dětství. Je to krásné čtení o přátelství, životě, ztrátách, smrti. Je plná překvapení a já ji mohu jen doporučit.