Nevestou proti svojej vôli

Nevestou proti svojej vôli https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256016/mid_nevestou-proti-svojej-voli-9E8-256016.jpg 3 7 2

Trapped série

Fascinujúci ľúbostný príbeh. Hrdá a odvážna Ariadne Dauntová sa zaľúbi do básnika Gabriela Fawcetta, ale rodina má s ňou iné plány. Už v detstve ju zasnúbili s Ivorom Chalfontom a teraz starý otec trvá na sobáši, ktorým by sa konečne nastolil mier medzi ich znepriatelenými rodmi. Ariadne sa tak proti svojej vôli ocitne pred oltárom s mužom, ktorého nemiluje. Ivor si Ariadne obľúbil ešte v detstve a jeho náklonnosť k nej postupne prerástla v lásku. A hoci sa Ariadne stále nazdáva, že miluje iného, Ivor je odhodlaný získať si jej srdce, dôveru i vášeň...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Trapped at the Altar , 2014

Eruvanda
15.12.2018 3 z 5

Príbeh bol dobre vymyslení tak prečo s neho spraviť akúsi nudnú 200 stranovú romantiku. Tak rýchlo ako príbeh išiel tak aj skončil. Ako som dočítala knihu vravím si to je všetko? Chyba mi tak lepšie ukončenie, viac vysvetlení. Keby mal príbeh viac priestoru určite by bol lepši. A chýbalo mi tam viacej romantiky.

modranka
11.09.2015 1 z 5

Pre mňa je táto kniha veľkým sklamaním. Poznám Fetherovej všetky knihy, ale toto akoby ani nepísala ona. Kým doteraz si vystačila skvelou zápletkou, tu príbeh nahradila sexom, mileneckým vzťahom, opisom čurania a podobnými kravinami, pritom príbeh je plochý až nudný. Navyše hlavná hrdinka Ari je na začiatku knihy charakterizovaná ako hrdá na svoj rod, ale odmieta poslúchnuť starého otca. Čím poprela celú hrdosť. Vôbec mi nebola sympatická. Neverím, že v 17. storočí by si mohla dovoliť roztiahnuť nohy nejakému básnikovi pred svadbou. Navyše si vtedy dievčatá cenili svoje panenstvo, takže by to asi ani neurobila, a nie, že by chodila na pravidelné rozťahovačky pod strom. Prepáčte mi moje neslušné výroky, ale fakt som na príbeh naštvaná.
Celý príbeh mi veľmi pripomínal rukopis tzv. scitlivovania pohlavia, čo je moderná forma manipulácie s čitateľom... a to je pre mňa FAKT neprijateľné v tomto druhu literatúry. Chcela som si oddýchnuť pri peknej romantike a našla som kopec hlúpostí.
Ale čítajte, nedajte sa odradiť. Verím, že sa nájdu niektorí, ktorým sa bude príbeh páčiť.

Kniha Nevestou proti svojej vôli je v