Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem

Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43538/bmid_tramvaj-do-stanice-touha-kocka-na-r-6Py-43538.jpg 4 69 8

Tři divadelní hry amerického dramatika Tennesseeho Williamse: Tramvaj do stanice Touha (1947) — Kočka na rozpálené plechové střeše (1955) — Noc s leguánem (1961).

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Cylindr

A Streetcar Named Desire / Cat on a Hot Tin Roof / Night of the Iguana

Yarwen
30.10.2023 2 z 5

Autor přináší krátké příběhy vytržené ze života - jsou čtivé, ale trochu tomu chybí nosné téma. Jednotlivé hry propojuje alkohol, homosexualita a protagonisté, kteří se dostali do svízelné situace s nelehkým východiskem. Větší detail viz příslušné hry.

Greenfingers
13.03.2021 5 z 5

Tři naprosto skvělá dramata, z nichž dva jsem měl to štěstí vidět naživo. Třetí, Noc z leguánem jsem neznal, ale musím přiznat, že svou kvalitou rozhodně nezaostává za ostatníma.
T.Williams je prostě klasika!

Magdalena5
09.03.2017 4 z 5

Výborně napsané, ale díky za méně dramatický život.

Katulik86
02.02.2017 4 z 5

Docela ráda bych zhlédla, alespoň první dvě hry. Jak Tramvaj do stanice Touha, tak i Kočka na rozpálené plechové střeše mi samozřejmě něco říkaly, ale až do teď jsem nějak nenašla odvahu si je alespoň přečíst. Noc s leguánem byla také zajímavá, ale bohužel mě při čtení strašně rušily chyby ve španělštině. Nevím, jestli tomu tak je i v originále, nebo jestli i v německých částech textu jsou nějaké chyby, německy neumím, ale u španělštiny mi to opravdu překáželo. Každopádně u všech tří dramat jsem chtěla vědět, co bude dál a jak to vlastně dopadne, takže jsem po knížce sahala, kdykoliv byla volná chvíle. Navíc mi pomohla splnit jeden bod z letošní čtenářské výzvy, a to hned 3x, takže za mě ano.

milan.krimsky
06.01.2017 5 z 5

Psychologická dramata jsou opravdu napsaná mistrně

ferenc_had
04.05.2016 5 z 5

Skvělé Divadelní hry, které jsem si vychutnal jak při četbě, tak Inscenaci v podání Divadla F. X. Šaldy v Liberci .

fanous21
10.08.2015 5 z 5

Tramvaj za 5
Kočka za 5
Loeguán za 4

pufina
02.02.2012 5 z 5

Kočka na rozpálené plechové střeše je jedna z nejlepších (pro mě) divadelních dramat, které jsem četla. Opravdu vynikající dílo, které si zaslouží pozornost. Skvěle sepsaná atmosféra, děj, postavy..