Hrob mé sestry

Hrob mé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285870/bmid_hrob-me-sestry-kqK-285870.jpg 4 451 146

Tracy Crosswhiteová série

Tracy Crosswhiteová, detektiv seattleské policie, strávila dvacet let v pochybnostech a otázkách, co se doopravdy stalo s její sestrou Sarah. Opravdu ji znásilnil a poté zabil Edmund House, recidivista žijící ve stejném městě, který byl za tento zločin odsouzen? Tělo se ale nikdy nenašlo. Co když vše bylo ještě jinak? Případ byl sice uzavřen již před lety, Tracy se ale s výsledky vyšetřování nikdy nesmířila. V Housovu vinu prostě nevěří. K zásadnímu obratu dochází v okamžiku, kdy je nalezeno tělo Sarah. Tracy je odhodlaná odhalit pravdu stůj co stůj, ale temná a dlouho utajovaná tajemství, která vyplouvají na povrch, Tracy vystavují smrtelnému nebezpečí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Jota

My Sister's Grave , 2014

Sali88
02.11.2022 4 z 5

Hrob mé sestry střídá události z minulosti spolu se současností. Postupně odhaluje průběh vyšetřování po Sářině zmizení a ukazuje na nové důkazy v současnosti. Příběh plyne poklidným, avšak vůbec ne nudným tempem. Podrobně popisuje soudní proces a průběh vyšetřování. Díky krátkým kapitolám rychle ubíhá. Občas jsem se trochu ztrácela v postavách, nebylo by špatné si je vypsat s poznámkami, kdo je kdo.

Tracy je odhodlaná, vytrvalá žena, která chce za každou cenu dostát svému rozhodnutí odhalit, co se skutečně její sestře stalo.

Objevuje se zde i lehká romantická linka, která ale nijak nenarušuje samotný děj.

Po poklidném rozjezdu a středu knihy jsem posledních přibližně osmdesát stran doslova hltala. Zvrat střídal zvrat a nemohla jsem přestat číst. Se zápletkou a celkovým rozuzlením jsem spokojená, neměla jsem tušení, že vyšetřování vyústí v něco takového.

Pokud máte rádi poklidné detektivní thrillery, ve kterých přijde zvrat, když už to nečekáte a odhaluje zvraty až do konce, můžu vám Hrob mé sestry doporučit.

jahlina
23.10.2022 4 z 5

Děj této knížky plyne poměrně pozvolna, nicméně čtivě. Zápletka je skvěle vystavěná. Brzy jsem byla vtažená do děje a začalo mě zajímat, co se kdysi stalo. Chápala jsem potřebu Tracy objasnit mezery ve vyšetřování.

Ač se to může z anotace zdát, knížka není klasickou kriminálkou. Neprobíhá zde rutinní vyšetřování. Vše směřuje k novému soudnímu řízení, které snad přinese odpovědi na otázky, kterými se při původním vyšetřování nikdo nezaobíral. A to se ne všem v městečku líbí. Většina lidí se už ke staré historii nechce vracet. Skoro to vypadá na velké spiknutí, ale kdo všechno za ním stojí? Sedí nebo nesedí za mřížemi pravý vrah? Odhalení je vskutku překvapivé.

Magdalenkačte
12.10.2022 3 z 5

Tracy Crosswhiteová pracuje jako detektiv a tíží ji 20 let stará vražda její mladší sestry Sáry. Za tento čin byl odsouzen muž, který si trest odpykává v nedaleké věznici.
Tracy má však pochybnosti a minulost se vrací, když začne pátrat na vlastní pěst a společně s kamarádem Danem případ opět začnou prošetřovat a objasňovat.
Opravdu pyká ve vězení ten pravý vrah nebo je stále ještě na svobodě?
Jsou pochybnosti Tracy oprávněné?
Dokáže konečně vyřešit a uzavřít v sobě staré křivdy?
Mám rada právnické thrillery a v této knize došlo k propojení s detektivní zápletkou.

MamaKnihomolka
03.10.2022 4 z 5

Detektivka Tracy si je jistá, že muž, kterého odsoudili za vraždu její sestry, není ten správný.
Po dvaceti letech, když se shodou okolností najde tělo Sáry a Tracy to v sobě může konečně uzavřít, se znovu snaží obnovit celý proces a pustí se do vyšetřování na vlastní pěst za účelem najít správného viníka.
•••
Díky kratším kapitolám se kniha čte velmi dobře. Jen ty menší písmenka mi dělali občas problém a bolely mě z nich oči, když jsem četla z trochu větší vzdálenosti.
Střídání přítomnosti a minulosti příběh vždycky ozvláštní a za mě je to jedině plus. Někdy to může člověka spíš zmást, ale tady ne. Vše je dobře zvolené a dobře popsané.
•••
Co se týče postav, tak jich ze začátku moc není, ale když se obnoví soudní proces a přichází na řadu svědci, je postav dost a chvílemi mi dělalo problém si uvědomit kdo je kdo.
Kromě toho, že jsem obdivovala výdrž Tracy, mi jinak nepřišla ničím zajímavá a věřím, že po dočtení na ni bohužel brzy zapomenu.
•••
Když se případ znovu dostal před soud, příběh trošku ztratil ten náboj co měl ze začátku. To mě dost mrzí, protože jsem nečekala takovéhle pojetí celého příběhu. Ale ke konci příběh nabral druhý dech a téměř se nedalo od knihy odtrhnout.
Neměla jsem tip na vraha sestry Tracy, ale tušila jsem, kdo stojí za tím, že je ve vězení nesprávný člověk.

nela3812
03.10.2022 4 z 5

Spolupráce s @knihydobrovsky

Trochu pomalejší začátek, se zdánlivě průhlednou zápletkou, se velmi nečekaně mění v promyšlený a nabitý příběh. Je potěšujícím zjištěním, že lze napsat dobrý thriller, bez krvavých detailů, který čtenáři nedovolí knihu odložit.

V příběhu se nachází hned několik postav, které jsou zainteresovány do hlavní zápletky. Zpočátku je to množství lehce matoucí, ale autor se nezabývá dlouhými popisy, takže se velmi brzy vrhne na samotný příběh.

Hlavní postava Tracy získá hned na prvních stranách znavunalezeného parťáka z dětství, a vývoj jejich vztahu je bohužel až příliš předvídatelný a upřímně si myslím, že autor tímto směrem jít vůbec nemusel. Romantická linka, která je ve výsledku suchá a bez emocí, v příběhu zkrátka přebývá.

Současný příběh je také protnut úsečnými vzpomínkami z minulosti, které bohužel nejsou v časovém sledu. Může tak docházet ke zbytečnému zmatení čtenáře. Osobně bych ocenila, kdyby byla těmto vzpomínkám věnována samostatná kapitola označená přesným časem.

Závěr knihy je nabitý překvapivými zvraty a hlavně akcí. Což je sice pro čtenáře velmi sympatické, nicméně se tím trochu zazdilo celé předchozí tempo knihy.

Celkově jsem však velmi mile překvapena a mohu knihu jen a jen doporučit.

Hodnotím 4/5 ⭐️

WaN635
20.09.2022 4 z 5

Začínám od konce a ten byl super, překvapivý a šokující. Od půlky knihy se to rozjelo a šlapalo to jako dobře promazaný stroj.
Jedna hvězda dolů za pomalý start.

Jenny46
15.09.2022 5 z 5

Další super detektivka, i když trochu pomalý rozjezd a pár drobných výhrad bych měla..
Určitě stojí za přečtení, zápletka zajímavá a škoda, že od autora není u nás více knih, 4,5*

0323
19.08.2022 5 z 5

Skvělá a chytrá detektivka, určitě stojí za přečtení.

AlenaF
14.08.2022 5 z 5

Četla jsem už cca potřetí. Bezvadná detektivka. Doporučuji.

Dajine
13.08.2022 4 z 5

Knihu jsem odkládala a zase se k ní vracela. Nakonec docela dobrá detektivka.

jana9877
30.06.2022 5 z 5

Po delší době detektivka, která mě opravdu bavila . Pátrání, bez popisu detailních brutalit...jen opět složitá cizí jména a vzhledem k počtu postav jsem se ztrácela. Souhlasím také, že někdy dějové linie byly také zmatecne, zorientovat se v nich....
Ale i přesto dávám všechny hvězdičky a doufám, že bude i další kniha od tohoto autora k dispozici a tak dobrá:) doporučuji.

iLuciferie
11.02.2022 3 z 5

Začátek mi moc nesedl, časté prostřihy do minulosti mi přišly rušivé a nešikovně zařazené. Tento element naštěstí s přibývajícími stránkami odpadl a pak už mě děj vtáhl a pěkně odsýpal. Škoda pak ještě zbytečně rozvleklého a do určité míry i přehnaného konce. Pointu jsem výjimečně uhádla (a to i velmi brzy), ale to mi ze čtenářského zážitku neubralo :)

keny
21.01.2022 3 z 5

Nějak jsem se od začátku nemohla zacist...Většinou s tím nemám problém, ale tady se mi pletla jmena a kdo je kdo. Pak jsem četla větší úseky najednou a už si to sedlo. Zajímavé rozuzlení, nakonec jsem byla spokojená. Jen jsem knížku nezačala číst v době ideálního psychického rozpoložení a to se asi podepsalo na soustredenosti. Na začátku knihy to chce věnovat větší pozornost...

Radoľa
16.01.2022 3 z 5

Remeselne zvládnutý thriller o žene, ktorá roky pátra po tom, kto v skutočnosti zavraždil jej pred rokmi zmiznutú sestru. Okrem toho však príbeh neponúka nič prekvapivé a všetko to dobre zvládnuté pisateľské remeslo je tak trochu premrhané na rokmi používanú a overenú thrillerovú schému, v ktorej závere je vždy ľúty boj s hlavným arcizloduchom. Sľubne načrtnutá milostná zápletka sa síce rozvinula, no zároveň vyšumela ku koncu ako zvetralé pivo.

Belanna
10.09.2021 5 z 5

Po dlouhé době jedna z inteligentních detektivek.
Velmi pěkně napsané, věrohodné a přesto napínavé. Střídání s minulostí ucelují příběh a neztrácela jsem se tak ani v postavách ani v ději. Krátké kapitoly udržují spád. Závěr knížky nebyl odbytý.
Po přečtení mám velmi dobrý pocit. Škoda, že nejsou dostupné i další knihy.

Tweety0207
02.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha sa čítala ľahko a úplne samo. Štýl písania mne sadol skvelé. Celý čas som rozmýšľala kto bol nakoniec vrah takže ma to aj milo prekvapilo že vrah bol skutočný vrah. Len mi ten koniec prišiel taký príliš uponáhľaný. dúfam že vyjdú aj ďalšie knihy od tohto autora.

HaHa11
01.05.2021 3 z 5

Začátek docela slibný, střední fáze poněkud ztratila velenabízející se milostnou linkou, závěr přesně v duchu současného trendu - akce střídá akci, životy visí na vlásku, vraždící psychopat je nakonec chrabře přemožen. Je mi jasné, že pokud je autorovo dílo posláno ke čtenáři s nálepkou "thriller", nemůžu očekávat salónní rozuzlení. Ale další konec téměř jako podle šablony?! Knihu hodnotím jako lehký nadprůměr, za víc jak za tři hvězdy to není.

Dela111
11.04.2021 4 z 5

Hrob mé sestry je zdařilý thriller jehož zápletka spočívá ve vyšetřování zločinu starého dvacet let. Hlavní hrdinka se celou tuto dlouhou dobu trápí pocitem viny za smrt své sestry a zároveň si není jistá, zda za její vraždu byl potrestán skutečný pachatel a tak odsouzenému pomůže k obnovení procesu a tím rozjede velmi nebezpečnou hru...

V knize se střídají kapitoly ze současnosti s dějem z minulosti. Je tu více postav, u nichž se zdá, že něco skrývají a nechtějí odhalit, jak to tehdy doopravdy bylo.
Celý příběh je nápaditý, logicky postavený. První polovina byla pro mne slabší, trvalo než mě děj skutečně upoutal, naopak ta druhá už se čte jedním dechem. Napětí rychle stoupá a děj graduje až k rozuzlení.
Škoda že další knihy tohoto autora u nás zatím nevyšly.

Allla9
19.02.2021 5 z 5

Objevila jsem autora, který píše stylem, co mi vyhovuje. Napínavě a procítěně.

IHT
17.12.2020 5 z 5

"Naprosto fantasticke" bych nerekl, na to mi nektere veci prilis vadily - treba zcela opominuta dejova linka v zamestnani hlavni hrdinky (vpodstate jeji smysl byl jen ten, ze ji byly hazeny klacky pod nohy), nebo pomerne ploche charaktery nekterych postav...
Celkove to vsak byl velmi zajimavy pribeh a pekna verohodna zapletka. Urcite to ma dobry potencial pro filmove zpracovani :)
Ale hlavne me potesil zaver - narozdil od spousty jinych knih jsem z nej nemel pocit, ze je useknuty, odbyty - vyreseni bylo verohodne a vykreslene velmi prijemne :)
Celkove hodnoceni - spokojenost bez neprijemnych pachuti :) zaslouzenych 5 *

tajemství

Robert Dugoni
americká, 1961
2023  86%Její poslední výdech
2022  83%Hrob mé sestry
2023  87%Rudí jezdci
2024  92%Dívka v pasti

Kniha Hrob mé sestry je v