Temné blues v New Orleans

Temné blues v New Orleans https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505000/bmid_temne-blues-v-new-orleans-wG5-505000.jpg 4 269 269

Tomáš Kosek série

< 4. díl

Paranormální detektiv Tomáš Kosek má problémů víc než dost. Nejenže dluží CIA službičku a musí pro ni vyřešit, proč se z amerických mariňáků stávají zombie, ale má na krku i pár hladových naštvaných démonů a bohyně, které získaly prastarou magii. K tomu mocného sumerského démona, jezinky a starou dobrou babu Jagu. To však není nic proti tomu, že se mu místo dcer mají narodit dvě děsivé zrůdičky. Ale kdo jiný by si s tím měl poradit než právě on? František Kotleta se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších literárních postav a je to jízda víc než podařená.... celý text

Maki_Puchalovic
19.05.2023 5 z 5

Strašně nerada se loučím s postavou Tomáše Koska. Dle mého se jedná o nejlepšího a zároveň nejděsivějšího religionistu co znám.
Magie mě vždycky jako téma bavila a v případě, že je zpracována tímto velmi jedinečným způsobem, tak mě zaujala ještě mnohem víc.
Kniha v sobě ukrývá hned několik kulturních prostředí. Myslím si, že nejen mě, ale více čtenářů navnadila na jejich bližší prozkoumání.
Jen co zvládnete prvních pár stran, máte chuť na kvalitní rum, ten nejsmradlavější doutník a samozřejmě na pořádné orgie.

markyticka
19.05.2023 5 z 5

Kniha mne bavila a byla důstojným rozloučením s postavou pana Koska. Bavil mne i doslov autora.

Fuckenbrau
09.05.2023 4 z 5

Tak tahle série mě bude fakt chybět. Nadhledová porno-jatkoidní oddechovka, která vždy potěšila a pobavila.

kolacky
03.05.2023 5 z 5

V mezidobí zapomínám, že Tomáš řeší trable/magii/nepřátelské duchy divokým sexem v magickém kruhu, sem tam s trochou krve a nějakým tím grigri, ale pokaždé mě pobavil. Škoda, že naposled.

petrarka72
27.04.2023 3 z 5

Můj první Kosek, pravděpodobně na čas poslední - ale až budu chtít intenzivně odpočívat, možná si dám některý z předchozích dílů. Sexuální energie jako řešení všech trablů je na mě moc jednoduchá (fakt je tím pádem všechno na jedno brdo), ale jinak je to vtipné a tu a tam i poutavé.

Lenny33
08.04.2023 2 z 5

Nepřidám se k nadšeným komentářům. Já dočetla tuto knihu/sérii jen ze setrvačnosti. Neobjevilo se nic nového a zajímavého, co by mě dokázalo překvapit a vtáhnout do děje. Všechny knihy pana autora jsou podobné jako vejce vejci a čím déle ho čtu, tím více mi to vadí. Bohužel.

Lucík118
30.03.2023 5 z 5

Tak a je konec. Docela mě mrzí, že příběhy pana Koska končí. Hodně jsem si ho oblíbila a vážně by mě zajímalo, jak vypadalo jeho soužití s jeho ženami a vychování dcer.
Tak tedy sbohem pane Kosku.

cori
21.03.2023 3 z 5

Kniha přináší pět případů doktora Koska, které řeší v New Orleans, v Jeseníku a jeho hlubokých lesích, v Římě a Vatikánu, ve Spojených arabských emirátech a poslední na ostrově Réunion. Opět stříká sperma a Bakulga zachraňuje Koskovi život. Škoda, že je konec. Zajímalo by mě, jaké bylo soužití Koska s jeho ženami a dcerami.

JaniisB
26.02.2023 5 z 5

Konec?!? To nemůže být pravda

tlllk
21.02.2023 4 z 5

Taký mix Neila Gaimana a tuctového porna. Na tom by nebolo nič zlé, ale ko koncu to bolo dosť predvídateľné a na moje sklamanie aj sterotipné. I povinné manželské stredy majú viac fantázie. Štyri hviezdy z nostalgie, nápad, a prevedenie do audia.

Ív688
21.02.2023 5 z 5

Kosek byl můj favorit a on si musí zůstat na Reunionu, je trochu z ruky..série s ním byla místy drsná, ale užila jsem si ji, koneckonců stejně drsný je vlastně celý svět..a možná si na stará kolena zaslouží mít pokoj od všech tajných spolků a organizací, tak sbohem Tomáši...

Dejvos95
18.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Kosek mi určitě bude chybět. Nicméně si zasloužil asi o malinko lepší konec, než je tato kniha. Po druhé povídce už vám to přijde tak nějak pořád dokola. Kruh, grigri, sex mrtvý "bůh". A takhle dokola. Z povídek mě asi nejvíce zaujala hned za první, ale pointa už se pak jen pořád opakuje. Jinak celou sérii s Kouskem můžu jedině doporučit a nechci tímto říct, že mě kniha nudila. Jen to nebylo úplně ono.

heavy66
18.02.2023 5 z 5

Líbí se mi, s jakou lehkostí se autor vyrovnal s aktuálními tématy, která rezonují na globální úrovni, diverzitou a inkluzí! Marie Laveau, Baba Jaga, Jezinky, vestálky, babička Kalle nebo Fatima ibn Armán samé ženy, mnohdy tmavé pleti! Výborně, Kosku! Jen pozor na nechráněný sex, zvláště v rozvojových oblastech, aby z blues nebylo lues!
P.S. Koupil jsem si haitský Barbancourt 15y. Je výborný!

Tamten
11.02.2023 2 z 5

První povídka pěkná, s nápadem a atmosférou. Další už jen přes kopírák stále stejný děj, ve kterém už nebyl zábavný příběh ani akce.

JaninaCZ
10.02.2023 4 z 5

Kosek mi bude chybět, s jeho příběhy jsem začínala s Kotletovkami a zamilovala si je. I tady je všechno, co máme na paranormálním detektivovi rádi, spousta akce, zbraní, magie a samozřejmě nějaké ty čuňačinky na různých místech po celém světě. Jak už tu psali i ostatní, Kosek zestárl a je to znát, ale i tak je to zábavné čtení a důstojné rozloučení s mou oblíbenou postavou.

n.ezn.amy
09.02.2023 5 z 5

Já prostě příběhy Tomáše Koska mám moc rád a všechny se mi skvěle četly. Takže tyto jeho další dobrodružství mě minout nemohly. Tomáš opět bojuje s magií po celém světě ať už je to New Orleans se skvělou atmosférou černošských čtvrtí, Jeseníků a jeho souboj s jezinkami, v Římě se utká s Vestálkami, které pronásledují zvrhlé biskupy, které se obzvláště libují v brazilkách, v pouštích mezi araby no a v neposlední řadě na Kreolských ostrovech. Pochopitelně zde nechybí humor a velká nadsázka autora, který mě vždy zaručeně pobaví.

Potěžkal jsem mačetu a ucítil sílu oběti. Překročil jsem kruh. "Pistoli" řekl jsem Evě. Podala mi MAC. "Nemáme moc času, kryj mi záda, miláčku" usmál jsem se na ní. "Jo, to je furt krej mi záda, ale když jsem chtěla barbínu, tak to ne" zavrtěla hlavou a vyrazili jsme.

Tak ať se ti v důchodu líbí Tomáši.

Belanna
28.01.2023 3 z 5

Tak nějak je to stále dokola, žádné velké překvapení.
Oceňuji styl, akci a Jezinky.

lassse
25.01.2023 4 z 5

Důstojné rozloučení s panem Koskem. O krapet lepší než předchozí kniha.

sebikus
23.01.2023 2 z 5

Něco tomu chybělo. Zhltnul jsem to jak Monika zahradníka, ale chyběly mi u toho nějak ty šťávy. Jako v knížce bylo tělních tekutin vcelku dost, ale výstřik neznamená, že si to člověk vychutná. U mě nejslabší v sérii, takový průměr. Ale proč ne :)

John6900
19.01.2023 3 z 5

Jezinky - super, Věčné město a Sitarane - ujdou, zbytek... sorry, ale. Náš mistr Kotleta mi poslední dobou připadá jako Babišova továrna na kuřata s antibiotike. Chrlit jedno za druhým, co nejrychleji a hlavně ať to co nejvíc vydělá. Bohužel kvalita je u obou stejná (čest některým vyjimkám).
Škoda, že to rozloučení s Koskem nedopadlo trochu líp... ale neklesejme na mysli a těšme se, co nás čeká dál. Ať už v Legii, nebo snad něco úplně nového. Jen doufám, že zase přijde ta doba, kdy vysmátý odložím Kotletovku a řeknu "ku..., tak ta zase byla"