Tlumočník nemocí

Tlumočník nemocí

Právě za svůj debut získala roku 2000 tehdy třiatřicetiletá americká autorka indického původu Pulitzerovu cenu. Spisovatelka s výjimečným citem pro jemná hnutí mysli tlumočí soužení svých krajanů, kteří se v Americe potýkají s odlišným životním stylem a hledají rovnováhu mezi svými tradicemi a lákavými americkými novotami. Indové narození v Americe zjišťují, že "tlumočníky" často potřebují nejen ve vztazích s Američany, ale i s indickými partnery nebo příbuznými. Každý, kdo se kdy cítil cizincem, ať už zeměpisně či citově, najde v této pozoruhodné knize povídek svůj příběh. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29972/tlumocnik-nemoci-29972.jpg 4.545

Interpreter of Maladies (1999)

Literatura světová
Vydáno:, Argo

Aileena

Tato kniha nebyla mým šálkem kávy. Zaujaly mne asi jen tři povídky, ostatní mi přišly takové nijaké - nenadchly, neurazily. Většinou mi scházela pointa. Od Pulitzerovy ceny bych přece jen očekávala trochu víc. Stále mám problém s pětibodovým hodnocením... ;-) Slabší tři.

Emilie1906

Nádherné povídky, nemám co dodat.

Škuch

V téhle útlé knížce je 9 povídek a ani jedna není slabší, všechny jsou skvělé - výborně napsané.

kaja77

moc moc moc se mi ty povídky líbily. bylo to takové milé, exotické.zkrátka doporučuji všem. je to jako takový svěží vánek

bagel
30.12.2016

Zajímavý pohled na život přistěhovalců do jiné země.

Taťka Hraboš
21.06.2016

Poutavé povídky s tajemstvím - autorka často nechává mnoho nevyřčeného a nutí čtenáře přemýšlet, jak příběh vlastně dopadl. Kouzlo knihy je zčásti dáno i originalitou postav, jejich zvyků, zálib, způsobu myšlení - pro západního člověka neobvyklých. Příjemná a přitom kvalitní četba.

Ronin Roujin
28.09.2013

Sbírka několika krátkých povídek, ve které vystupují muži a ženy z Indie a to buď ve své "staré vlasti" nebo v daleké Americe.

Pulitzerova cena

Jhumpa Lahiri