Tisíc a jedna noc

Tisíc a jedna noc https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163541/bmid_tisic-a-jedna-noc-WxK-163541.jpg 4 24 5

Soubor devíti orientálních pohádek. Středověká arabská anonymní sbírka lidových pohádek, bajek, anekdot a dalších příběhů, která vznikala zhruba od 7. do 16. století a která podává věrný obraz společenských poměrů, mravů a zvyklostí tehdejšího arabského světa.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Zora

(persky هزار و یک شب Hazār-o Yak Šab, arabsky كتاب ألف ليلة وليلة‎ Kitāb Alf Layla wa-Layla)

IXOXI
27.10.2022 2 z 5

Jedná se o soubor povídek, kterým většinou chybí pointa. Závěr je v podstatě vždy stejný, ať se stane cokoliv je to vůle boží.

Kontryhelka
25.06.2022 5 z 5

Tuhle nádhernou a pro mně velice vzácnou knihu mám od dětství. Vždycky jsem milovala magický a tajemný svět dávného starého Orientu a jejich pohádky byly a jsou stále kouzelné a neuvěřitelně fascinující. Je to jiná kultura, tudíž v nich není náš typický český Honza, ale kouzlo starého Orientu je ojedinělé a má stále co nabídnout. Krása.

Booky84
28.11.2021 5 z 5

Krásné pohádky a že je tam hodně náboženství mi vůbec nevadí, protože to tam prostě patří a čtenář s tím musí u této literatury počítat.

lavash
27.11.2020 4 z 5

jako vstup do těhle pohádek dobrý. 9 pohádek dostačujících k počátečnímu rozhodnutí, jestli přečíst zbytek.

ano má to náboženskej podkres (který rozsáhlý dílo západní civilizace ve středověku ho nemá?), kvůli kterýmu to ale neohodnotím jako brak.

nejsem idiot, dokážu se s tim srovnat.

Rup
15.10.2013 1 z 5

Byly by to celkem hezké pohádky, ale přílišný náboženský akcent mně, jako ateistovi, vůbec nesedí.