Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1316 1316

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

FejKýý
13.12.2020 4 z 5

Velice dobrá kniha. Konec se mě zdál mírně loudavý a více mě bavil začátek a prostředek děje. Posledních 50 stran podle mě bylo slabších ale ne že by byly špatné. Každopádně se obávám že sem tam jednu věc nepochopila. Kdo knihu četl, můžete napsat. Třeba jste tu jednu věc vy zrovna pochopily.

otesánek
13.12.2020 5 z 5

Dokonalé. Napínavé až do posledního písmenka. Po vlažnější Jámě je tohle naprosto úžasná kniha. Kdy je ten správný čas pohřbít naději na nalezení dítěte. Kdy je čas začít věřit tomu co Vám ostatní podsouvají? je někdy takový čas zapomenout a žít dál? Jaký by ten život asi byl? Nebo je prostě ignorovat a bojovat proti všem a proti systému a jít si za tím čemu věřím a nepustit se.... Kdo si vybere jakou cestu?

Lizard
11.12.2020 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a jelikož jsem četla již Kříďáka (první knihu autorky) byla jsem zvědavá i na tuto. Knížku jsem přečetla během 24 hodin a celkově se mi četla dobře. Vše do sebe zapadalo, příběh byl svým způsobem napínavý, autorka zvolila zajímavé téma.... Za mě škoda toho "mysteriózního" konce, ten se podle mě moc nepovedl. Kniha neurazí, nenadchne. Pro mě se jednalo o hodně odpočinkové čtení, ale bohužel kniha nebude patřit mezi mé oblíbené či dále doporučované apod.

mirka71
09.12.2020 5 z 5

Po zkušenosti s Jámou a Kříďákem jsem se obávala dalšího kopírování Stephena Kinga, ale tentokrát se nekonalo...Sice téma také okopírované, ale knížka napsaná velmi pěkně, čtivě, má spád...krásně popsáno, jak se dostat na darknet, jak si lze objednat vraždu, ne za peníze, ale za protislužbu. Někdy od poloviny knihy jsem tušila, jak to vlastně je...ale to vůbec nevadí, je to knížka, ke které se určitě ještě někdy vrátím.

Peggy2711
08.12.2020 4 z 5

Kniha se mi od začátku strašně líbila, pořád se něco dělo, zaplétalo... Chvílemi i dost strašidelná. Rozuzlení v závěru celkový dojem trochu kazí, podle mě zbytečně překombinované. Kniha měla grády i bez toho.

veia
07.12.2020 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, což asi potvrdí i to, že i když jsem ji koupila jako dárek, neodolala jsem a nakoukla do ní - no a nakonec jsem ji za necelé 2 dny zhltla celou :) Díky krátkým kapitolám se to četlo opravdu rychle a bylo to i hezky čtivě napsané. Příběh byl hodně napínavý, takže jsem se od knihy vůbec nemohla odtrhnout a nutně jsem potřebovala vědět, jak to skončí a co za zápletky se tam ještě objeví. A zklamaná jsem tedy rozhodně nebyla :) Konec mi možná připadal trochu zbytečně uspěchaný, takže celkový dojem to ve mně zanechalo asi na ty 4 hvězdičky, ale knihu bych fanouškům daného žánru určitě doporučila.

Ophelie
06.12.2020 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Začtete se a nedokážete se odtrhnout, je to tak napínavé, potřebujete rozplést tolik zápletek, vysvětlit a objasnit tolik otázek, které během čtení dalších a dalších kapitol vyvstávají... Za mě super thriller s nádechem mystiky. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a gradující napětí. Knihu lze určitě doporučit.

Nepri
03.12.2020 3 z 5

První kniha od této autorky, trochu zklamání. Po přečtení rezenzí jsem čekala větší pecku.

Jane333
02.12.2020 4 z 5

Dobrý, ale ze všech tří knih téhle autorky, pro mě nejslabší. Ty tajuplný věci mi tam tentokrát nějak neseděly. Jinak u některých knížek by měl být vzadu rodokmen a časová osa, aby člověk nemusel pořád přemýšlet, kdo je kdo, kdo patří ke komu a v které době, kdo co udělal :)

monci6485
01.12.2020 5 z 5

Jak někdo vstoupí do hry, už nemůže ven. Nemůže utéct, schovat se, vždycky si je najdou. TI DRUZÍ...

Booklover857
01.12.2020 5 z 5

Autorčina zatím nejlepší kniha.

Peťkaaa
30.11.2020 3 z 5

Gabe se vrací domů autem, když za okýnkem jiného auta zahlédne dívenku, která vypadá jako jeho dcera. Přijde mu to absurdní, protože si je jistý tím, že jeho dcera na něj čeká doma se svou matkou. Když však přijede domů zjišťuje, že jeho manželka i dcera jsou mrtvé.

Na další knížku od skvělé C. J. Tudor jsem se už dlouho těšila. I když jsem od ní četla pouze Jámu (na Kříďáka se teprve chystám), její styl psaní a vyprávění mi opravdu sedl. Někde jsem četla, že začátek hodně připomíná Stříbrnou cestu. Ano, stejně jako ve Stříbrné cestě, tak i v knize Ti druzí hledá otec svou dceru, protože nevěří tomu, že je mrtvá, ale při čtení jsem si Stříbrnou cestu vůbec nevybavila. Možná je to tím, že Stříbrná cesta mi nijak zvlášť v paměti neutkvěla. O Stříbrné cestě však tato recenze není.

Buďme upřímní. Ti druzí není Jáma. Na začátku jsem měla docela velký problém s tím, že mi některé věci nedávaly smysl. Kniha je tenká, má necelých 340 stran, ale já měla pocit, že se děj strašně vleče. Prvních asi 150 stran jsem měla co dělat, abych udržela pozornost a knihu neodložila. Druhá poloviny knihy však byla vážně dobrá, příběh začal dávat smyl a závěrečné odhalení bylo nápadité a zajímavé. Na sychravé podzimní večery je to díky ponuré atmosféře zajímavá volba hlavně pro milovníky thrillerů.

Co mi na knize vadilo byly nadpřirozené prvky, které do příběhu vůbec nepasovaly. Kdyby autorka vynechala scény se zrcadlem, které podle mě patří do úplně jiného žánru, udělala by lépe. Působilo to na mě akorát zbytečně překombinovaně.

Od dalších autorčiných knih mě to rozhodně neodradilo. Kříďáka si chci přečíst co nejdříve, abych mohla všechny tři knihy porovnat. Zároveň budu doufat, že další kniha bude víc jako Jáma.

Sofós
30.11.2020 4 z 5

Velmi zajímavé téma, poutavý styl psaní, napínavá. To vidím jako plusy této povedené knížky. Ale... Nedokážu strávit nadpřirozené, dost nerealistické skutečnosti. V zásadě mi toto v knížkách nevadí, ale thriller skutečně není žánr, kde by něco takového mělo být.

Martina1805
29.11.2020 5 z 5

tak tahle třetí kniha byla nejpovedenější napětí i když začátek byl trochu zmatený ale jinak super čtení už se těším na další knihu

Katte192
29.11.2020 5 z 5

Cvaky cvak... Prvky "nadpřirozena" ale úžasně zakomponované. Vše se rozmotalo. Vše se vysvětlilo. Doporučuji. Musela jsem dočíst v 2:30 ráno! Na jeden zátah. Na jeden dech. Prostě nešla odložit. :) skoro se bojím otevřít novou knihu aby po této 5* nebyla slabým odvarem :)

KatChiss
25.11.2020 4 z 5

"Říká se, že nenávist a hořkost vás zničí. Omyl. Je to naděje, co vás užírá zevnitř jako parazit. Nakonec z vás zůstane jen návnada před žraločí tlamou. Ale naděje vás nezabije. Tak laskavá není.”
Moje první setkání s C. J. Tudor a jsem velmi spokojená. Kříďáka a Jámu mám doma už delší dobu, nechápu, proč jsem je odkládala. Snad si na ně brzy najdu čas.
Příběh je velmi čtivý a strhující. Vypráví o pomstě, žalu, naději a poutu rodiny. Překvapilo mě, kolik zajímavých a hlubokých myšlenek jsem v textu objevila. Četla jsem a četla a najednou mě věta, odstavec nebo dokonce celá stránka zasáhla. Musela jsem si pasáž přečíst znovu, pozastavit se a zamyslet. Vše bylo tak pravdivé.
Zprvu mi dělalo potíže orientovat se v postavách. Uvědomila jsem si, že se mi to stává u všech thrillerů. Autoři vždy zahrnují větší počet postav. Proto si vždy vezmu papírek a ke jménům si napíši krátkou poznámku. Například Alice (8let) - trpí narkolepsií. Nebo Katie - pracuje na odpočívadle. Později se už na tento seznam nemusím ani koukat.
Nechci vám prozrazovat o čem příběh je, protože je podle mě lepší jít do knihy s čistým štítem. Nic nevědět. Nechat se překvapit a pohltit. Já jsem během čtení měla tolik teorií. Některé mi vyšly, některé ne. Každopádně vám tento thriller doporučuji ????

Ellinek
23.11.2020 5 z 5

Nechápu, že mi tak dlouho trvalo, než jsem se pustila do nějaké knihy od C.J.Tudor. Tahle byla naprosto bombastická! Přesně čtení pro mě. Bylo to fascinující, strhující, tajemné, bylo to wow a autorka umí zakončovat kapitoly tak dokonale, že se zkrátka musí číst dál. Její styl je jednoduchý a stručný, na nic si nehraje, nic zbytečně neprotahuje, všechno je jasné a naprosto úderné. Postupně rozkrývá jednotlivé detaily, ze kterých si čtenář sám může skládat mozaiku událostí a přemýšlet, co kdo kdy kde a jak. Lehké nadpřirozeno nebylo na škodu, ale jsem ráda, že hlavními zločinci byli obyčejní lidé. Takové, jaké můžeme potkat někde na ulici a vůbec netušíme, jaký příběh se za jejich tvářemi skrývá. Skvělá kniha, přečtená za den a určitě se pustím i do starších, stejně jako budu s napětím očekávat novinky.

Arsi
22.11.2020 4 z 5

Kniha je opravdu mrazivá, děsivá a napínavá. Trochu mi tam vadilo to nadpřirozeno, ale jinak to byl moc pěkný thriller.

Michelleta
22.11.2020 5 z 5

"Víš, co dělá zrcadlo?" - "Odráží?", - "Všechno obrací. Není dobro ani zlo. Záleží jen na tom, na které straně zrcadla stojíš."

Někdy je vážně dobré promluvit si s těmi druhými, stejně jako bylo vážně dobré rozhodnutí pustit se do čtení poslední knihy C. J. Tudor. Fascinující, napínavý a čtivý příběh plný neklidu, potemnělé atmosféry a dějových kliček. Tudor tentokrát uspokojí spíše příznivce krimi žánru a psychothrilleru. Oproti předešlým knihám neobsahují "Ti druzí" takovou dávku mystična a fantaskních, občas až surrealistických výjevů, nicméně na poutavosti příběhu to neubírá a knihu přidávám do své sbírky s názvem: "Knihy, které rozhodně musíte přečíst".

Calibra
20.11.2020 4 z 5

Příběh se mi líbil, kniha dobře a čtivě napsaná. Mírné nadpřirozeno mi v knize nevadilo, ale k postavam jsem si vztah nevybudovala. Umím si představit film natočen podle předlohy Těch druhých.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972