Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1316 1316

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

kalimaskry
11.01.2021 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od autorky. Ze začátku mě nebavila a chtěla ji odložit. To by byla veliká chyba! Rozhodně doporučuji, nakonec jsem ji zhltla.

petkasable
11.01.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec se mi kniha líbila. Ubírám hvězdičku za nadpřirozené prvky, nějak mi zde vadily.

lisell
11.01.2021 5 z 5

Knížku jsem našla pod stromečkem, abych mohla ke Kříďákovi a Jámě přidat další "sestřičku". Od autorky mám přečteného Kříďáka, který mě upřímně moc nenadchnul, takže Ti Druzí neměli moc dobrou startovací pozici.
Překvapili. Po strašně dlouhé době se mi povedlo, zhltnout knížku za den. Ano, není moc tlustá a ano, druh písma je větší, ale díky krátkým kapitolám, měl děj rychlý spád a nešlo knížku odložit. Autorka vás drží v napětí od první do poslední stránky a nenechá vás ani na chvilku vydechnout. Díky tomu dám určitě šanci i třetí knížce a co nejdříve se do Jámy pustím.

Nikol92
10.01.2021 3 z 5

Předchozí knihy autorky mě zaujaly svým zpracováním a napínavostí. Nemohla jsem je odložit. Tato její poslední kniha mi, ale přišla nejslabší. Do knížky jsem se nemohla začíst a takové napětí, jako u předchozích knih, jsem postrádala. Doufám, ale že tím nikoho neodradím. Je to zajímavý příběh, jen mi tam chybělo víc mysteriózna a dramatu a temna. Ale přesto se těším na další knížku.

PetraDD
10.01.2021 2 z 5

no..na to jak je to vychvalovane, tak tedy za me velke zklamani. Jediny plus je, ze to neni vlekle, precetla jsem to za 2 dny, ale bohuzel zadne wow ci sokujici pasaze/zaver se nedostavily, coz me u Thrilleru bavi nejvic.
Precteno, ale bude brzy zapomenuto, skoda

krevetka79
09.01.2021 5 z 5

Úžasné....
Nejlepší z knížek této autorky.
Napínavé od začátku do konce... Skvělý námět, propletené osudy postav, trošku mysteriózní.
Už se těším až vyjde další knížka.

st18321
08.01.2021 5 z 5

První setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nadšený. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Od začátku mě to chytlo a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Moc se mi líbilo takový závoj nadpřirozena a hutná a temná atmosféra. Rozhodně si v dohledné době přečtu i další knihy od této skvělé autorky. Za mě pět hvězdiček a potlesk ve stoje.

Míša02
06.01.2021 3 z 5

Nakonec mě ani třetí knihou autorka úplně nepřesvědčila. Moc mi nesedí její styl psaní. Příběhy jsou napínavé a čtou se velice dobře. Problém mám s nadpřirozenem a podivným koncem, tak jako v jejích ostatních knihách. Některé věci byly až moc nepravděpodobné. Pro mě to byla docela průměrná kniha.

Galaty
04.01.2021 5 z 5

Prý je pro mě škoda kupovat knížky, protože to stojí takový peníze a já to pak za jeden den přečtu...Jenže my knihomolové naopak víme, že je to znamení toho, že je ta knížka supr. No a ona fakt byla! Nesmírně mě to bavilo od samého začátku. Příběh si plyne tak, jak má, je do něj zasazeno trošku mysteriózna, ale v rámci celého děje to spolu opravdu klape. Nebylo to zdlouhavé a zakončení to mělo parádní. Bavilo mě to fakt moc!

MartySchattawa
04.01.2021 5 z 5

Uff, tak tato knížka byla boží. Od paní Tudor to byla nejlepší knížka. Děj ubíhal jak měl a, i když jsem věděl někdy jak to dopadne, ale i tak tam byli momenty které mě překvapily. Určitě doporučuji

Martiiiik
04.01.2021 4 z 5

Je vidět, že už autorka pochopila, že velký chaos je trochu kontraproduktivní a konečně to nebylo tak zmatené.. :-) Hlavní téma knihy mi přišlo velmi zajímavé, i to, jak se všechno postupně propojovalo a zapadalo do sebe :-) Občas se zde sice najdou drobné nelogičnosti, ale autorka jistě míří správnou cestou a už se těším na její další počiny :-)

esfinge
04.01.2021 5 z 5

Tak za mě spokojenost. Ostatně mně se zatím četly od autorky i obě předchozí knihy výborně.
Mám ráda prolínání dějů, návraty do minulosti a příběhy, kde nakonec vše do sebe skvěle zapadne.

kanitsuj
04.01.2021 5 z 5

Knížka Ti druzí pro mne byla milým překvapením pod stromečkem. Četla se velmi dobře, ocenila jsem především krátké kapitoly, které na sebe krásně navazovaly a vždy obsahovaly nové informace, které posouvaly příběh dál. Zpočátku možná překvapí více postav a komplikovanější začátek, ale v závěru do sebe vše zapadne. Nevadila mi ani mysteriózní linka s dívkou v kómatu, protože vytvářela zvláštní znepokojivou atmosféru a psychologický thriller doplnila nečekaným přesahem.

Zmitko.m
03.01.2021 5 z 5

Další parádní dílo C.J.Tudor. Byl jsem opravdu napnutý, jak to celé nakonec skončí. Z příběhu mne hodně zaujalo to doslova "živé vězení" pro Gabea, kdy jako mladý nešel do vězení, ale musel každé pondělí na dvě hodiny navštěvovat dívku v kómatu, co kdysi srazil. Doslova dokonalý trest. Být volný a přitom nebýt...Příběh opět parádní, Tudor umí celou zápletku úplně "vyšroubovat" až do nejmenších niancíí...Rozhodně dobrá kniha. Je dobře, že její knihy vycházejí před svátky, vždy je do Nového roku stihnu přečíst :-)

Čtenářka73
03.01.2021 5 z 5

Výborně napsaná detektivka s filozofickým přesahem týkajícím se viny a trestu. Má člověk právo na spravedlivou pomstu? Je možné potrestat jen skutečného viníka, aniž by to zasáhlo ostatní?

irefir
03.01.2021 5 z 5

Po přečtení Kříďáka a Jámy jsem si říkala, že už další autorčinu knihu nemusím, ale kladné ohlasy mě přesvědčily, že si mám přečíst Ti druzí. A musím říct, že jsem nelitovala...

mmmisulka.r
03.01.2021 5 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že dám knize jen 4*. Pak mi došlo, že jsem vlastně spokojená, tak proč strhávat tu jednu. Hodně dlouho se mi nepovedlo přečíst knihu takhle rychle. Chápu, ta nadpřirozená linka nebude pro každého, ale mě teda bavila a to moc. Přišlo mi, že příběh nemá žádná hluchá místa a plyne svižným tempem plným zvratů. Ok, některé zvraty se daly prohlédnout lépe, jiné hůře, či vůbec. Ale neubralo to knize na čtivosti, napínavosti a originalitě. Bavilo!

Anet2106
02.01.2021 5 z 5

Hodně zajímavé téma. Moc mě to bavilo. Jen mi tam trochu vadily určitě nadpřirozené prvky. Určitě ale nejsem zklamaná. Všechny knihy tohoto autora jsou super.

Delira
02.01.2021 3 z 5

Kniha se dobře čte, je napínavá, ale osobně jsem čekala víc, konec pro mě trochu zklamání. Linka s nadpřirozenem je dle mě absolutně nevyužitá, nedávající smysl a rušící.

Anna 13
02.01.2021 5 z 5

C. J. Tudor... ta, která mě každou svou knihou někam unese. Na pár hodin. Na pár dní.
Pak se vrátím, čtu jiné knihy, ale její stopy ve mně neblednou. Naopak. Nosím si ji stále s sebou. Tuhle neuvěřitelnou spisovatelku, která se mi přichytila k mozkovým zakončením jako klíště, které nemá dost.
A zase mě vysála.

KŘÍĎÁK byla kniha, u které jsem pochopila, že se zrodila nová hvězda thrilleru a hororu.
JÁMA byla kniha, u které jsem oželela všechno, co jsem měla ráda, všechno, co jsem potřebovala (a měla) dělat a věnovala se jen jí. Stahovala mě hloubš a hloubš a já ji milovala tolik, že jsem si nebyla jistá, že ještě budu nějakou knihu milovat tolik, jako právě ji. Samozřejmě, že mé srdce neobsadila celé...
A teď přišli TI DRUZÍ. A já byla v pozoru. Nechápala jsem, jak autorka dokáže to klubko tragédií rozmotat. Samozřejmě, že se jí to povedlo. S tou největší možnou elegancí. S nádechem tajemna, a s příslibem pokračování... i kdyby se mělo rozjet jen ve vaší hlavě.
TI DRUZÍ jsou rozhodně jedna z nejúžasnějších knih žánru thrilleru a hororu.

Stephen King je král.
C. J. Tudor je jeho královna. Jeho následovnice.
Vůbec si nemyslím, že to jsou silná slova. Oba dva jsou dobří stejně, ale zároveň jinak. Oba dva vytvářejí napětí, snoubí svět lidí s tím druhým světem a uvádějí čtenáře v úžas. Způsobují strach i potěšení a nenechávají své obdivovatele vydechnout. Vždycky překvapí. Vždycky mají v rukávu něco dalšího, pořád přicházejí s něčím novým.
Jejich příběhy miluju, žiju v nich, čerpám z nich. Jejich příběhy potřebuju.

TI DRUZÍ mě nesmírně bavily.
Ten noční život na dálnici.
To probouzení se s oblázky v dlaních.
Ten dark web.
Ten strach.
Ten Samaritán. Bože, ten mě dostal.
Ta bledá dívka v bílém pokoji.
Ta bolest.
Ta ztráta.
Ta lidská nelidskost.
To autorčino filozofování o krutostech našeho světa, o smrti a tragédiích.

Všichni bychom si měli přečíst příběh o těch druhých. Protože jsou mezi námi. Protože nemohou být sami.
Protože... prostě nedokážu naleznout jeden jediný důvod, proč byste po téhle knize neměli sáhnout.
Odmítnout tuto knihu je jako odmítnout něco, co vás dělá šťastným a co milujete.
Neváhejte... Ti druzí nepočkají.

Já se do knihy vrhám znovu - právě teď. Pár hodin po jejím dočtení...

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972