Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1316 1316

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Anna27
01.01.2021 5 z 5

Tentokrát budu k autorce milá a odpustím jí i toho Sandmana a dávám 5*, protože tento příběh hodnotím jako nejlepší z jejích dosavadních knih. Nebylo to přeplácané všemi možnými fantasmagoriemi, i když ty scény se zrcadly bych klidně vypustila, autorka to mohla nechat např. jen jako čistě telepatickou záležitost, ale oceňuji tu detektivní linku, takže za mě určitě výrazný posun v autorčině psaní. Je to zajímavé, napínavé, čtivé - přečteno během odpoledne. Jediné, co mi nepřijde je to, že by to bylo děsivé. Ani u jedné knihy jsem neměla náznak adrenalinu, strachu, nervozity. Přijde mi, že to napětí ještě neumí pořádně uchopit a je v začátcích. Bude fajn, až se najde ve vlastním stylu, jak čtenáře postrašit a nebude jen kopírovat své vzory. Vidím to s ní nadějně.

Tess33
01.01.2021 5 z 5

Ze začátku mi jedna dějová linka trochu připomínalo seriál Castle Rock, který je podle knižních předloh Stephena Kinga...Nakonec se z toho ale vyklubal parádní napínavý příběh. Kříďáka to nepřekonalo ale Jámu ano.

kachnat
30.12.2020 5 z 5

Já naopak mohu říct, že se mi kniha zatím líbila nejvíc. I to zakončení zcela mimo detektivní realitu. Přečetla jsem ji za 2 večery...

Epes
30.12.2020 4 z 5

Autorka jde zcela jistě ve stopách Stephena Kinga, je však otázka, jestli je pohádkovo-hororová detektivka žánrový pelmel, nebo inovativní autorský styl. Já osobně to neupřednostňuji, v detektivním příběhu má autor čtenáře překvapit rozkrytím skutečností a souvislostí, které měl celou dobu před očima. Snaha o mystično mi proto přijde v příběhu rušivá a nadbytečná. Místy jsem ztrácel přehled, kdo je kdo, je nutné se dobře soustředit na rodinné mezigenerační vazby. Kniha se posouvá vpřed rychle, ale některá kapitoly vnášejí do záhady příliš mnoho světla najednou.

Anduli.
30.12.2020 3 z 5

Ti druzí vůbec nebyla špatná kniha, ale určitě bych ji neoznačila za "mrazivou, děsivou či neodložitelnou", jak uvádí popisek. Osobně mě více bavil Kříďák. Přítomnost nadpřirozeného prvku by sama o sobě nevadila, muselo by to ale být lépe propracované. Palec nahoru ale dávám za originální námět. A místy byl příběh správně napínavý.

cornetka
29.12.2020 3 z 5

Musím říct, že tahle autorčina kniha mě moc nezaujala - nejpovedenější byl pro mě Kříďák. Děj se mi zdál až moc zamotaný, některé části rozuzlení se mi moc nezdály. Místy to pro mě byla skoro až duchařina.

Monika848
29.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Občas se čtenář ztrácel v dějových linkách, jelikož kniha vypráví 4 dějově linky rozdílných lidí zároveň, jako film. Všechny linky se ale později začnou prolínat. Skvělé počtení. Jediné, co se mi na knize nelíbilo, byla scéna v pokoji Izzy na konci, spolu s Miriam a Issabellou. To nadpřirozenou mi přišlo nepatřičné a věřím tomu, že by se kniha obešla i bez tohoto prvku.

katasokolov
29.12.2020 4 z 5

Začnu asi tím, že se mi tahle kniha od Tudor, ze všech zatím u nás vydaných tří, líbila nejvíc ! Je na ní vidět, že se autorka někam posunula a dala do toho víc sebe (a ne třeba Kinga, jako tomu bylo u Jámy). Kniha se zabývá palčivými tématy ztráty, pomsty a vykoupení. Hlavní zápletka se točí okolo Gabriela, kterému lupič zabije ženu a dcerku. Hlavní protagonista ale nevěří, že je jeho dcerka Izzy mrtvá a všude ji hledá, a to i po třech letech od její “údajné” smrti. Ovšem nebyla by to klasická Tudor, aby tam v samém závěru knihy nepropašovala nějaké to tajemno a nadpřirozeno‼️ Délka knihy i krátké kapitoly byly super. Pokud chcete vědět čemu se některé pasáže a části tohoto dílka podobají, tak tady je výčet filmů, televizních sérií a knih, na které jsem si při čtení vzpomněla: film Fractured, kniha Devátý spolek, film Contratiempo, film Na křídlech vážky a ten samotný závěr byl jako z Věřte nevěřte (taky jste tak rádi hádali, jestli byl daný příběh pravdou, nebo výmyslem a taky Vám přišlo, že ty nejméně uvěřitelné příběhy byly skoro vždycky pravdivé ?). “Jestliže však dojde k ublížení, musíš dát život za život, oko za oko, zub za zub. (Exodus 21:23-24).” Co všechno je člověk ochoten udělat a obětovat při svém tažení za spravedlností ???

karaliene
29.12.2020 5 z 5

Dokonale propracovaný a dokonale podaný příběh. Reálný, s prvkem tajemna, které nerušilo, postavy se svými strachy, slabostmi, sobeckostí též odrážely složitou povahu lidského pokolení...
Po předchozích autorčiných knihách, které jsem hodnotila jako lepší průměr, jsem velmi příjemně překvapená a ráda dávám 5*.

Jido
28.12.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kniha autorky. Čtivá a napínavá až do konce.

Petule30
27.12.2020 5 z 5

Od této autorky má první kniha a mužů říct suoer.od první strany až do konce děj rychle plynul.žadný hluchý místo.právem má nálepku bestseller.za mě plný počet hvězd.jen tak dál

RADOST
27.12.2020 4 z 5

Dobré napínavé čtení. Dosti dlouho trvalo, než do děje jasněji vstoupily další zainteresované postavy a byl nastíněn jejich podíl na událostech. Naopak konec byl zrychlený a přehuštěný odhaleními. Vadila mi nereálnost scén se zrcadly. Tato nadpřirozená linie mnohým čtenářům jistě knihu zatraktivnila. Pro mě však byla zbytečná, rušící a nevysvětlitelná.

buldozer5
26.12.2020 4 z 5

Fajn počtení na dlouhé večery, ale přeci jenom tu bylo několik faktorů, které mně radost z knihy malinko kazily. Třeba to, kolik tam bylo neuvěřitelných náhod, jen aby do sebe příběh mohl dobře zapadat! Kvůli tomu se kniha zdála nereálná, což nakonec dorazila nadpřirozená zápletka na konci, která mi ke knize absolutně nesedla. Přesto jsem si ale knihu užil a za přečtení stojí.

Mruskulka
25.12.2020 5 z 5

Jedním dechem. Konec mi přišel uspíšený, ale příběh super. Knížka se četla úplně sama.

michaelaaa5
22.12.2020 4 z 5

Kniha je napínavá již od první kapitoly a tak jde čtení úplně samo a velmi rychle. Celý příběh byl dost propletený, ale v podstatě byly vyřešeny všechny otazníky. Líbí se mi, že v knize nenajdete žádné zbytečné popisy, ale pouze napínavý příběh. Dějová linka s nadpřirozenými prvky mi na konci přišla zbytečná, ale až tak moc mi nevadila, protože jí autorka nevěnovala až tolik stran jako TĚM DRUHÝM..

zdravíčko123
22.12.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a to od začátku až do konce. Nemohu porovnávat s předešlými autorčinými tituly, ale tenhle kousek je velmi povedený. Kdyby šla ubrat jen půl hvězda, tak by to pro mne byla jasná volba a to jen kvůli zvolené horrorové formě. (vyřešení situace pomocí nadpřirozena) Nakonec mi ale dalo všechno pěkný celek jako kniha. Opravdu stojí za přečtení !!

kristie
17.12.2020 4 z 5

Do třetice se konečně autorka trefila. Jakmile opustila Kinga, tak přišla knížka, která mě fakt moc bavila. Mělo to nápad, všechno bylo promyšlené. Sice jsem měla podezření, kdo by za tím mohl být, ale děj je tak propletený, že mi to nakonec přišlo jako jen jedna z řady otázek, na které je potřeba najít odpověď. Ta část s nadpřirozenem mi tam přišla ale nepatřičná, nějak mi tam neseděla a klidně by se příběh obešel i bez ní. Poslední kapitola mě rozsekala, to poznání, že to vlastně byla jen šílená smůla... Jsem ráda, že jsem dala autorce znovu šanci a doufám, že se bude držet v tomto směru psaní.

L.D.
16.12.2020 5 z 5

Napínavá od začátku až do konce. Mysteriózní zápletka mi přišla trochu navíc a zbytečná, ale přiznám se, že jsem ji malinko ignorovala a v duchu ji z děje trochu vypouštěla. Každopádně od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Doporučuji

Bramhr
16.12.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Kniha se mi líbila moc. Co se že začátku zdálo jako hodně příběhu se nakonec propletlo.

Petoklad
15.12.2020 4 z 5

Šlo to, jak děj tak styl vyprávění. Ale autor má lepší kousky.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972