Pád Brek Zarithu

Pád Brek Zarithu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7113/thorgal-pad-brek-zarithu-7113.jpg 4 42 42

Thorgal série

Thorgalův boj nekončí. Aaricia je sice naživu, ale v zajetí šíleného Shardara, uprostřed mohutného opevnění Brek Zarith. Pokus o přímý útok nevyšel. Loďstvo vikingů skončilo v plamenech a Thorgal stojí sám proti Shardarovým mužům. A do toho mu vrtá hlavou ještě jedna otázka. Co je tak zvláštního na jeho synovi, že má o něj megalomanský Shardar takový zájem?... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

La chute de Brek Zarith , 1984

špulo
24.05.2021 5 z 5

Tento diel je mierne nevyvážený ohľadom Thorgalových schopností. Raz je za superhrdinu, raz za trapasníka. Moc sa mi nezdá, že by ho to nejak zpoľudšťovalo. Lenže, ja mu fandím a hoci som toto už raz čítal, znova som mu úporne držal palce. Preto dávam aj teraz plný počet, ale s mierne pokrčeným pravým obočím ;))

Atlantis
08.07.2018 4 z 5

Pád Brek Zarithu je prostě béčko ve svojí nejryzejší podobě. Zhýralost, zpustlost, násilí, barbaři, magie... Co víc si od klasického fantasy přát?

Ivan Kučera
06.04.2018 4 z 5

Obsahuje spoilery. Záver trilógie o Brek Zarithu (Čierna galéra, V ríši tieňov, Pád Brek Zarithu). Štýlom a atmosférou trilógia veľmi pripomína Star Wars trilógiu z rokov 1977 – 1983. Prvý diel (Nová nádej, Čierna galéra) síce predstaví nebezpečenstvo, ale v zásade ešte ide o neškodný a pozitívny počiatok. Druhý diel (Impérium vracia úder, V ríši tieňov) je temný, pochmúrny, ambiciózny a smrteľne vážny (plus mínus). No a záver (Návrat Jediho, Pád Brek Zarithu) to zakončuje. Prvý raz vidíme Jolana – syna Thorgala a Aaricie (a je nenápadne naznačené, že to nebude len tak hocijaké dieťa, ale dieťa so špeciálnymi schopnosťami). Thorgal sa blíži k psychedelickému palácu Brek Zarith, kde v plnom kvete pučí zhýralosť a šialenstvo (masky). Práve za originálne prostredie dávam 80%, inak je tu Thorgal troška za motáka (čo sa mu, priznajme si, občas stáva).

komiksy

Autoři knihy