Dítě z hvězd

Dítě z hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7114/thorgal-dite-z-hvezd-7114.jpg 4 75 9

Thorgal série

Album tvoří tři krátké příběhy z Thorgalova dětství: Ztracený drakkar - popisuje Thorgalův příchod na Zemi a vysvětluje, jak se stal adoptivním synem vikingského válečníka. Kov, který nikdy neexistoval - vypráví pohádkový příběh inspirovaný germánskou mytologií, v němž musí malý Thorgal zachránit jméno trpasličího krále Talisman - popisuje první Thorgalovo setkání s lidmi vlastního rodu (konkrétně se svým dědem)... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , S-Press

L´Enfant des Etoiles , 1985

lenkaabooks
31.08.2022 4 z 5

Líbila se mi Vlčice- náhodně půjčený komiks, tak jsem se podívala v knihovně po dalších dílech a je jich žalostně málo. Nu, nevadí. Dítě z hvězd- 7.díl, tvořený třemi příběhy, nám ozřejmí Thorgalův původ. Kresby krásné, text srozumitelný.

gaspoda
05.03.2022 5 z 5

mé srdce bije pro Thorgala speciálně pro toto vydání jako 1. v československu. Kříženi scifi a fantasy je zásah do černého

špulo
24.05.2021 5 z 5

Tri historky z Thorgalovho detstva. Prvá je o tom, ako k nemu Vikingovia prišli. Druhá je čistokrvná fantasy s nádhernou atmosférou. Tretia nám objasní Thorgalov pôvod. Každá je trochu iná a každá je skvelá. Tento diel sa dá s prehľadom čítať samostatne. Neváhajte a čítajte! ;))

Atlantis
30.06.2018 4 z 5

Dítě z hvězd velice dobře funguje i jako vstup do série o Thorgalovi. Například já osobně jsem tuto postavu prakticky neznal, takže Thorgalovy počátky přišly vhod.
Výborná klasická kresba a hlavně oceňuji fakt, že (narozdíl od amerických komiksů z té doby) text opravdu funguje a nepopisuje každou titěrnost z panelu, čehož jsem se vzhledem ke stáří komiksu obával.

blindone
03.11.2017 4 z 5

Přesně jak píší ostatní, bez tohoto komiksu není žádné dětství kompletní.

Ivan Kučera
13.05.2016 5 z 5

Dítě z hvězd pojednáva o udalostiach z konca Ostrova v ledových mořích. Ukáže nám nielen to, ako došlo k nájdeniu Thorgala na šírom mori stratenými, polomŕtvymi Vikingami, ale tiež spoznáme jeho rodičov a dedka. Kultový album, ktorý sa mi dostal do rúk ako malému školáčikovi od kolportéra počas návštevy Prahy s rodičmi. Obsahuje príbehy Ztracený drakkar, Kov, který neexistoval a Talisman. Má jediné mínus - neviem, ktorá z nich je lepšia. Mix sci-fi, fantasy a histórie je vskutku pozoruhodný. Z nostalgických dôvodov moja najzbožňovanejšia thirgalovka.

tatjana1737
09.11.2015 5 z 5

Jedna z mých srdečních záležitostí. Pro prcka, který vyrůstal v 80. a 90. letech byl tenhle komiks zjevením. Oproti novějším vydáním dalších Thorgalových příběhů papírem a barvami působí tento poněkud naivně, ale příběh je nádherný a dodnes podněcuje moji fantazii. Milovníkům komiksů, fantasy a příběhů, v nichž jsou hrdinové opravdu hrdiny, vřele doporučuji.

reader.007
27.11.2014 4 z 5

Přesně vím, že jsem ji dostala tehdá k Mikuláši (a brácha Funky Kovala, kiš kiš :-)), a uchvátily mě hlavně ty ilustrace ještě v době, kdy jsem neměla ani ánung že nějaký sci-fi, fantasy apod. vůbec existuje, takže i když mě ani dneska tento žánr nijak zvlášť nebere, tyhle obrázky nabité životem a akcí si budu v knihovně hýčkat se stejným nadšením, jako když mi bylo 10.

Kapis
13.01.2014 4 z 5

Jeden z hodně mála (ze dvou tří) komiksů, co byl tehdá k sehnání, četl jsem to snad stokrát, ze sentimentu 4 hvězdy.

Autoři knihy

Jean van Hamme