Ústav

Ústav https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8154/bmid_ustav-9wS-8154.jpg 4 17 4

The Blackstone Chronicles série

< 6. díl

Nevysvětlitelná smrt. Tragické nehody. Vražedný hněv. Zmar pro mladé a nevinné. Nikdo v Blackstonu neunikne zločinné síle, která se rozprostírá nad městem. Každý z podivných dárků přinesl záhubu. Redaktor Oliver Metcalf odhalí spojení mezi dávnou historií Ústavu a hroznými událostmi, které se dějí v Blackstonu. Je v těchto událostech malého města snad něco nadpřirozeného? Vládne tu nějaká zlověstná kletba? Nebo má vše na svědomí někdo důvěrně známý? A připraví hrozný osud pro další nevinnou oběť? V posledním dílu The Blackstone Chronicles si nemůže být před temnou postavou nikdo jistý…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Asylum , 1997

JanaSoul
12.07.2022 5 z 5

Všechny díly byly parádní, nedokázala bych říct, který byl nejlepší. Čte se to skvěle, napětí je cítit z každé stránky. Prostředí ústavu pro duševně choré je děsivé samo o sobě a podobné horory prostě miluju. Škoda jen, že tahle série u nás nevyšla jako komplet v jedné knize.

ladyxx
21.07.2020 5 z 5

Hodnotím celou sérii Blackstone Chronicles jako celek. Příběh se odehrává v menším městečku, nad kterým se tyčí opuštěný ústav pro duševně choré, ke každému dílu je přiložena mapka městečka pro lepší představivost. Zničehonic se začnou objevovat záhadné dárky, které způsobí zkázu několika rodinám. Ke každému dárku se váže smutný příběh z doby fungování ústavu, který každá jednotlivá kniha postupně odhaluje. Postavy jsou dobře vykreslené a uvěřitelné. Konec každého dílu hezky navnadí na další knihu. Série patří k mým oblíbeným.

mailo-s
18.01.2015 4 z 5

Poslední díl byl zdolán takže zde shrnu všech šest dílu jako jeden celek.
Příběh je dobrý a forma taky čte se to velmi pěkně je to první dílko od tohoto autora co sem přečetl a myslím si že se ještě z tímto spisovatelem setkám v nějakém dalším příběhu.
Každý díl příběhu The Blackstone Chronicles má svůj vlastní vrchol což je dobré ale v posledním dílu čekáte nějaký super vrchol či šokující odhalení kterého se mi bohužel nedostalo.Bylo to asi tím že jsem ten šokující zvrat předvídal už od konce čtvrtého dílu.
Ale i tak konec to má uspokojiví.
Pro mě bylo nejděsivější povídání o nelidských praktikách doktorů v ústavu za dob jeho největší slávy, je ovšem nutno dodat že toho povídání tam bylo jen pomálu což je škoda.
The Blackstone Chronicles stojí za přečtení a určitě se budete bavit.

mailo-s
18.01.2015 4 z 5

Poslední díl byl zdolán takže zde shrnu všech šest dílu jako jeden celek.
Ale i tak konec to má uspokojiví.
The Blackstone Chronicles stojí za přečtení a určitě se budete bavit.

John Saul
americká, 1942