Těžko uvěřitelný příběh

Těžko uvěřitelný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377988/bmid_tezko-uveritelny-pribeh-3WI-377988.jpg 4 168 54

Cash Carter je televizní hvězda. Každý teenager ho zná a někteří z nich ho dočista zbožňují. Když se čtyři jeho fanoušci domluví a ze srandy ho pozvou na road trip napříč Amerikou, nečekají, že by jim vůbec odpověděl. Jenže Cash jejich výzvu přijme! A tak se nesourodá partička pronásledovaná hordou paparazzi a neodbytných reportérů vydává na nejzásadnější výlet svého života. Během cesty kamarádi zjišťují, že jejich idol má tajemství. Pečlivě skrývané, šokující. Tajemství, které zasáhne jejich srdce, změní jejich pohled na život a poučí je o síle empatie a opravdového přátelství. Skvěle napsaný příběh, u kterého se budete smát i brečet. Colfer opět dokazuje, že je úžasný vypravěč. Osobní zkušenost z prostředí show byznysu je v tomto případě neocenitelná. Uvěříte mu každé slovo!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Stranger Than Fanfiction , 2017

Lexa123
15.04.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, taky jsem si celkem rychle přečetla. Mrzí mě konečná tragédie ale o to větší význam měl celý výlet. Líbí se mi, jak autor ukazuje na to, že i nejlepší kamarádi se před sebou stydí a bojí vyzradit svá tajemství. Za mě můžu říct,že bych doporučila hlavně adolescentům a taky i rodičům, které by zajímali tyto příběhy.

wildXchos
12.02.2019 5 z 5

Tahle kniha ve mě vyvolala dost emocí. Vím, jaké to je pořád něco skrývat a lhát lidem kolem sebe, takže jsem se dokázal s postavami dost snadno ztotožnit. Autor otevřeně píše o problémech, o kterých by se lidé měli dozvědět a naučit se je přijmout.

AniariShattered
30.01.2019 4 z 5

Chris Colfer, je pro mě jeden z nejtalentovanějších spisovatelů moderní doby. V knize Těžko uvěřitelný příběh se opírá o několik citlivých témat nejen této doby a proto si myslím, že by si měl knihu přečíst každý, kdo potřebuje nakopnout v životě a uvědomit si, že ne všechny situace jsou bezvýchodné.
Celý příběh začíná ve chvíli kdy se parta přátel rozhodne vyrazit na road trip po USA s velmi nečekaným a ne příliš empatickým společníkem. Tato nesourodá skupina začne zjišťovat, že se vlastně navzajem tak dobře nezná jak si ve skutečnosti myslela, a že silá opravdového přátelství dokáže překonat mnoho nepřekonatelných překážek. Pro mne tato kniha má i přes několik rozporuplných okamžiku své kouzlo a hodlám se k ní ještě mnohokrát vrátit, stejně jako ke Chrisově Zemi příběhu.

VincentPodmore
11.01.2019 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslel, že taková kniha, jako je práve tato, otřese celým mým bytím a já si uvědomím, kolik toho vlastně v životě mám.
Knihu jsem přečetl za jedinou noc (za což jsem se ráno proklínal, neboť tři hodiny spánku prostě nestačí). Mohl bych tu vyjmenovat spoustu emocí, které ve mně kniha zanechala, ale nejvíc asi štěstí a zároveň smutek. Dává to smysl? Pomateným a bouřlivým myslím, jako jsem já, to určitě nějaký smysl dávat bude.
Nedoceněná kniha s vyjímečným poselstvím. A moje nejoblíbenější. Určitě doporučuji všem, kteří váhají s přečtením!

LilianaFalcon
19.11.2018 5 z 5

5 hvězdiček je trochu moc, ale 4 by zase v rámci YA byly málo.
Příběh je to hezký a působí spíš jako pohádka. Místy je totiž hodně přitažený za vlasy a hodně moralistický, prostě jako všechny pohádky :D A musí se nechat, že už název měl čtenáře varovat! :-D
Občas jsem se zasmála, protože rozhovory s Bohem a jinými zástupci nebe se autorovi vážně povedly. A na konci mi i ta slza utekla.

Pettinka
14.10.2018 5 z 5

Od tohoto autora to byla moje první kniha. Ani nevím, proč jsem si jí koupila. Asi jsem potřebovala doplnit částku, abych měla poštovné zdarma :D ... Nicméně to byla teda sakra dobrá volba. Pro mě příjemná změna od slaďárniček, detektivek apod. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a i slavná seriálová hvězda se mi hodně líbila, i když se ne vždy chovala dle společenských norem, ale v tom možná bylo to kouzlo! Za mě určitě 5 z 5! P.S. Dala bych i víc, ale bohužel.

DK197
23.09.2018 5 z 5

Oddychově psaná kniha s hlubším podtextem, která mě nahlas rozesmála a na konci tekly slzy. To se moc často nestává. Možná vůbec. Jsem nadšená. Takže ji ráda mírně nadhodnotím, ačkoli někomu může přijít příliš moralistická. Za mě super. :-)

3lis
14.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha a zaslouží si úžasné hodnocení. Nedokázala jsem přestat číst, po dlouhé době se mi zase povedlo přečíst knížku jedním dechem. Je to skvělí pocit, když vás knížka tak chytne, a máte pocit, že rozumíte všem postávám. Při této knížce jsem měla dokonce pocit že spisovatel rozumí mě a mým vlastním pocitům. Opravdu povedená knižká a co se dívím ja jsem to čekala Colfer píše prostě dokonale.

Tofinka
27.08.2018 5 z 5

Partička kamarádů spolu s televizní hvězdou Cashem Carterem se vydává na nejzásadnější výlet svého života. Během cesty kamarádi zjišťují, že jejich idol má tajemství. Tajemství, které zasáhne jejich srdce, změní jejich pohled na život a poučí je o síle empatie a opravdového přátelství...

Většina anotace zní jako jedno velké klišé. Šokující tajemství, pohled na život a síla opravdového přátelství... Osobně si myslím, že málokterá kniha, která tyhle věci nabízí, je napsaná dobře. Přidejte k tomu ještě road trip Amerikou... Tahle kniha mě ale mile překvapila. Řeší spoustu důležitých aktuálních témat a proto si knihy hodně cením.

POZOR SPOILER!

Celý road trip nám díky Cashovi hezky ožil... Velmi jsem si ho oblíbila a na konci knihy mě jeho smrt rozplakala. I když popravdě jsem to čekala. Bylo mi strašně líto, že se na něj ostatní naštvali... I když se nakonec usmířili tak ve chvíli, kdy bylo jasně řečeno, že Cash umírá... Hodně mě to zasáhlo. V tu chvíli se na celý road trip zpětně podíváte a uvědomíte si, proč Cash všechny ty šílenosti dělal. Když k tomu ještě připočítáte problémy všech slavných, a to neustálé sledování každého pohybu a kritika, tak je vám ho ještě více líto. Navíc jen díky Cashovi se Sam, Topher, Joey a Mo srovnali se svými problémy a díky jeho štědrému daru mohou jít za tím, co je baví.

KONEC SPOILERU

U knihy se zasmějete a konec vás totálně usadí.

"Můj život byl vždycky strašně šílený, hlasitý a divoký. Aspoň jednou bych chtěl, aby všechno bylo potichu."

"Slibte mi, že nestrávíte zbytek života tím, že budete dělat radost ostatním. Kdyby jo, jednou se probudíte a uvědomíte si, že jste nikdy skutečně nežili."

(Bůh žehnej těm co tuhle předlouhou slátaninu mých myšlenek dočetli do konce :D.)

lucy_01
21.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala hlavne kvuli tomu, ze jsem cetla dalsi knihy od autora a moc se mi libily.
Po prvnich par strankach me kniha zacala hodne bavit. Cashe jsem mela rada uz od zacatku. Rikala jsem si, ze urcite nebude takovy jak na prvni pohled vypada. Taky jsem si oblibila Mo a Tophera.❤
Kniha se mi moc libila a hodne jsem se u ni nasmala, ale musim se priznat, ze na konci knihy jsem hodne brecela. Nedokazala jsem se smirit s tim, ze Cash odchazi. Porad jsem doufala, ze nemoc prekona.
Myslim, ze kniha muze hodne lidem pomoci. Muzu ji jedine dolorucit. Vim, ze by se mnou asi vetsina z vas nesouhlasila, ale libila se mi vic nez Zeme pribehu. Ale tim nerikam, ze je Zeme pribehu spatna!!❤❤

Tess911
07.07.2018 5 z 5

Asi jako spousta čtenářů této knihy jsem si ji vybrala proto, že roadtrip po USA je skvělé letní téma. Ale kniha mě zprvu dost zaskočila, nedokázala jsem se vcítit do lidí tolik posedlých seriálem. A bála jsem se, že knihu ani nedočtu. Ovšem během pár dalších stránek začala vyplouvat na povrch tajemství hlavních postav. Některá z nich jsou opravdu zajímavá a je dobře popsáno jak se s nimi hrdinové (ne)dokážou vypořádat. Myslím, že každý čtenář se může vžít do určité postavy a kniha mu může jistým způsobem i pomoci. No a rozhodně se u knihy dost pobavíte (u pár scén jsem dokonce brečela smíchy). Závěr knihy byl (aspoň pro mě) docela překvapivý, ale velmi povedený. Možná jsem čekala, že tajemství jednotlivých kamarádů se ostatní dozví lepším způsobem, ale i tohle mělo něco do sebe. Knihu můžu jedině do poručit. A abych nezapomněla, obálka je naprosto dokonalá.

DracoMalfoy
29.06.2018 5 z 5

Úžasný. Tohle mě vážně dostalo. Trefné, okouzlující a zdrcující svou upřímností. V pár věcech mi to fakt pomohlo a navíc jsem se u toho tolikrát nasmála. Autora řadím do mého listu vyvolených, protože tohle je fakt skvělá knížka - od začátku až po poslední stránky.

4laras
19.06.2018 5 z 5

Knihu jsem si koupila především kvůli obálce a tripu po USA.
Ovšem, když jsem se po pár stránkách začetla a poznala se se všemi postavami, knihu jsem si opravdu oblíbila.
Chvilkama mě napadalo, proč toho Cashe prostě nevyhodí...
Konec... Ten mi zlomil moje čtenářské srdíčko, ale byl to krásný konec...

Ivuska.09
04.06.2018

Těžko uvěřitelný příběh rozhodně není špatný, chápu, co tím chtěl autor říct a dokázat. Já však zůstanu u Země příběhů, tohle už nebylo pro mě to pravé. Každopádně doporučuji mladším čtenářům, kteří hledají sami sebe a potřebují popostrčit správným směrem.