Terapie

Terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1102 1102

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

Gugu
15.04.2022 3 z 5

Já osobně jsem lehce rozpačitá, už mám dost načteno, takže vraha jsem tušila zhruba od půlky. Souhlasím s předchozím komentářem, že celou knihou se line naivita hlavní postavy a její nelogické chování, a to na celkové kvalitě ubírá. Každopádně dávám hvězdy za čtivost, za spád děje... Knihu jsem přečetla za den. Ale po další od této autorky nejspíš nesáhnu.

zbožňuju_knihy
15.04.2022 3 z 5

Zřejmě budu výjimka potvrzující pravidlo, ale mám vždy problém číst knihu, kde se chová někdo nelogicky nebo hloupě. Hlavní hrdinka musela být tak trochu blázen, protože přebývat o samotě v domě, kde někoho zabili, mít obavy, že se po tom samém domě někdo v noci potuluje, sleduje ji a na vlastní pěst vraždu "vyšetřovat".. Koupě domu s chlapem, kterého v podstatě nezná.. Upnutí se hned na dalšího.. atd atd. Znám lepší hlavní hrdinky. Tohle bylo těžce naivní.
Současně jsem čekala něco víc, vzhledem k té chvále. Dávám 3* - průměr.

Veronika2692
14.04.2022 5 z 5

Tato autorka je prostě zárukou kvality, alespoň pro mě tedy. Jsem znovu nadšená z příběhu, z postav, z rozuzlení, prostě paráda

annettka1098
14.04.2022 3 z 5

Velkým plusem knihy je čtivost a krátké kapitoly. Přestože se většina příběhu točí kolem drbů, klepů a domněnek ve stylu "jedna paní povídala", má autorka prostě jednoduchý styl, který se velmi dobře čte. Autorce se podařilo, že jsem nejen otáčela jednu stránku za druhou, ale stejně tak jsem střídala teorie na vraha.
Co mě nakonec však zamrzelo bylo, že postava vraha je spíše laxně popsaná a závěrečné vysvětlení tedy nebylo pro mě postavené na stabilních základech. Hlavní postava Alice mi navíc byla hodně nesympatická a její nářky mne ke konci už velmi rozčilovaly.

Melaanie
13.04.2022 5 z 5

Tahle kniha mě pohltila od samého začátku a nutila mě pořád číst. Musím říct, že jsem si něco myslela, ale to co se pak stalo na konci, tak tohle jsem si teda nemyslela. Určitě knihu doporučuji, protože je fakt dobrá. Skvělá oddechovka u které vypnete a soustředíte se jen na jednu věc - kdo to udělal?

hrabalikoval
13.04.2022 4 z 5

Čtete, čtete, čtete, myslíte že víte a najednou bum rozuzlení a vy nechápete co se stalo. Paris prostě umí psát tak, že nikdy nevíte jak to skončí a kdo je v tomto případě vrah. Napínavé čtení od kterého se nemůže odtrhnout protože musíte číst dál. Už se těším na další knihu.

Peace
13.04.2022 5 z 5

"Lpět na minulosti nedělá nikdy dobrotu."

Autorka potvrdila své kvality. Od příběhu jsem se jen těžko odtrhávala, byla to super čtivá jízda! ;o)

Šárušinka
12.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Co u Paris nepopírám, je čtivost. Terapii jsem zhltla jako malinu během dvou večerů. Bylo to napínavé a já se nemohla odtrhnout.
Mám k tomu své “ale”… už od začátku jsem měla tip, kdo by za tím mohl být a moje tušení se potvrdilo, i když to pozadí kolem toho jsem fakt netušila. Chování daného člověka mi přišlo divné až vlezlé, neprofesionální. Takže konečné rozuzlení mi žádný wow efekt nepřinesl, přesto čtení nelituju a knihu doporučuju.

TVer
11.04.2022 5 z 5

Bylo to přesně to, co jsem od knížky chtěla a očekávala. Přečetla jsem jí za jediný den, doslova jedním dychem. Prostě jsem musela vědět, kdo to udělal. Začala jsem to tušit asi jenom nějakých 5 stránek před odhalením, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá. Další skvěle napsaná kniha od autora.

Nixa
11.04.2022 4 z 5

Autorka píše neuvěřitelně čtivě, napínavě a tak, že prostě podezříváte všechny postavy v knize a nevěříte vůbec nikomu... a tak tomu bylo i tady :) Já jsem teda malinko zklamaná z konce, přála jsem si trochu jiný a ani hlavní hrdinka mi úplně nepřirostla k srdci, ale i tak jsem knihu nemohla odložit. No a konečná zápletka? Opravdu skvěle vymyšlené, netušila jsem vůbec nic!

Hanaluna
10.04.2022 4 z 5

Od autorky jsem četla všechny knihy. Tato byla povedená, čtivá, napínavá, ale nebyla nejlepší. Autorka to umí lépe. Avšak jsem ráda, ze se vrátila ke stylu a žánru jež psala dříve. Předešlá kniha Dilema, mne úplně neoslovila.

L.Helena
10.04.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé, každou chvíli podezříváte někoho jiného... 4,5*

klaraj093
09.04.2022 3 z 5

Jelikož jsem od autorky přečetla všechny její knihy, tak musím tuto hodnotit jako “nejhorší”..
Čekala jsem na pořádné napětí a zápletku, ale nedočkala jsem se.. Nebo tedy alespoň z mého pohledu.. Četla se sice rychle a dobře a příběh není nijak špatný, ale něco mi tam chybělo..

Edona
09.04.2022 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a děj tak propletený, že do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí.
Doporučuji a určitě se podívám po dalších knížkách autorky.

dencazrnu
08.04.2022 5 z 5

B. A. Paris je u mě sázka na jistotu a právem patří mezi mé nejoblíbenější autorky. Opět nám ukázala, že nám toho může ještě hodně nabídnout. Strhující thriller, plný zvratů, napětí a možností, kdo za tím vším může být. Celou dobu si myslíte, že podezřelý může být úplně každý a v závěru Vám ukáže, že jste celou dobu vedle, jak ta jedle :-) Já jsem to výjimečně trefila asi kapitolu před odhalením, ale byl to spíš odhad, než že bych si tím byla jistá. Já jsem opravdu nadšená a prosím, ať co nejdříve vyjde další kniha!! :-)

Kristyna_Bubu
07.04.2022 5 z 5

Knížky od B. A. Paris jsou pro mě z těch, které jakmile člověk začne číst, nejdou odložit. Prostě čtu a čtu každou minutu, co to jde A ani Terapie nebyla výjimkou . Od začátku mě děj strhnul a já chtěla vědět, co se tam stalo. Alice a Leo se totiž přestěhují do uzavřenýho komplexu domů, postupně se seznamují se svými sousedy, jenže pak Alice zjistí, že bývalá majitelka domu, terapeutka Nina, zmizela. Co se s ní stalo? Podezřelý může být kdokoliv!! A já fakt do posledních chvil netušila

Wabinka
06.04.2022 3 z 5

Musím uznat, že B. A. Paris má skutečně velmi čtivý styl psaní. Všechny její knihy se čtou velmi rychle. Prostředí uzavřené komunity mi trochu připomínalo knížku Jeden z nás od S. Lapeny.
Za mě autorčiny nejlepší knihy jednoznačně Dilema a Za zavřenými dveřmi.

Zuzulinka
06.04.2022 5 z 5

Zajímavý příběh. Stále jsem neuměla odhalit pachatele.. fakt super kniha!

annastasia.j
05.04.2022 5 z 5

Ach, tohle bylo tak skvělý!
Kniha je ve zkratce o tom, že se Alice, překladatelka na volné noze, a její přítel Leo, odstěhují do bezpečného, prominentního a diskrétního komplexu domů, který se jmenuje Kruh. Za normálních podmínek by si dům nemohli dovolit, ale proto, že byla v domě brutálně zavražděna psycholožka Nina, o dům delší dobu nikdo nejeví zájem, a tak se jeho majitelem stane právě Leo. Do domu se Alice a Leo nastěhují, ale hned od počátku se dějí velmi divné věci. Oba dva se po nocích budí s tím, že je někdo v domě. Duch zemřelé Niny? Zloděj? Nebo snad jiná tajemná osoba, která v domě nemá co dělat? Do příběhu se postupně zaplétají noví sousedi, soukromý detektiv, realitní makléř, kamarádky... Alice začíná být zoufalá, neví, kdo je k ní upřímný a kdo naopak lže, časem si začíná myslet, že je snad sama blázen.

Tahle kniha je dle mého názoru jeden z nejlepších thrillerů, který jsem kdy četla. B. A. Paris píše naprosto výborně, stránky se čtou samy, kdykoliv, když na chvíli odložíte knížku a pak zase začnete číst, za pár řádků přesně víte, kde jste skončili, žádné složité a zdlouhavé začítání. To platí i o začátku knihy, jakmile přečtete pár stran, už to pak jde samo a rázem se ocitnete ve světě Alice. Strašně se mi líbilo vylíčení postav, jejich jednotlivé role v knize, vzájemné vztahy a rozhovory. Obecně mě zaujal koncept uzavřeného komplexu domů, kdy může každý dům skrývat svá tajemství. Spisovatelka si se čtenářem zřejmě ráda hraje, vlastně celou dobu moc nevíte, koho z divných činů podezřívat. Konec byl dramatický, za mě bohužel až moc rychlý. I tak jsem však zůstávala v napětí až do úplně posledního řádku knihy.

musivila
04.04.2022 5 z 5

Dobrá kniha, neprokoukla jsem vůbec nic. A vraha jsem odhalila jen o něco málo dříve než Alice.

Alice se přestěhuje do luxusního uzavřeného obytného komplexu se svým přítelem, s kterým se doteď vídala jen o víkendech. Ovšem necítí se tam úplně dobře, několikrát má pocit, že je někdo v noci v domě a sleduje ji.

„Přepadne mě jeden z nejdivnějších pocitů, jako by se mělo stát něco, co se mi nebude ani trochu líbit.“

Ukáže se, že dům má svoji temnou minulost, o které se jaksi Leo pozapomněl Alici zmínit. Alice začíná pochybovat jestli Lea vůbec zná a proč ji zatajil tak závažnou skutečnost. Nedá jí to spát a je rozhodnuta odhalit pravdu, co se tenkrát skutečně v jejich domě přihodilo. Zároveň se snaží zapadnout do místní komunity a zdá se, že nikomu z nich se příliš nelíbí, že se šťourá v minulosti. Podezřelý je skoro každý :)

„Jenže i když mě půlka mozku varuje, že jsem v nebezpečí, tak ta druhá mě nabádá, že to všechno, co si myslím, že se stalo, nemůže být pravda.“

tajemství

B. A. Paris (p)