Terapie

Terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1101 1101

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

ivousekk
28.04.2022 2 z 5

Dočteno a mám dost smíšené pocity. Zápletka zajímavá, napsáno je to napínavě. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, kdo je vrah.
Ale hlavní postava, bože, ta baba byla na ranu od začátku až do konce. Ještě se mi nestalo, abych postavu z knihy tak nesnášela. Ustrašená, nesamostatná fňukna. A ne nebyla naivní, byla prostě hloupá. A velký pokrytec. Jak malé dítě, ne dospělá žena. Takové lidi nesnáším.

Ajuszka
28.04.2022 5 z 5

Kdo zná B. A. Paris nebude pro něj překvapením, že i tato kniha má opět grády.
Kompletně celý příběh je propletený tajemstvím. Já osobně už jsem z vraždy opravdu podezřívala všechny, jen opravdového vraha ne. A tak to mám ráda - odhalení ze kterého Vám spadne brada.

Anavi8912
27.04.2022 5 z 5

Úžasně napsaná kniha. Ostatně jako každá knížka mé oblíbené autorky B.A.Paris. Úplně mě pohltila. Celou dobu jsem se snažila přijít na to, kdo je vrah. Podezřívala jsem více postav, ale zavěr mě velmi překvapil. Určitě doporučuji.

Heli20
27.04.2022 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé a závěr překvapivý.Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo vraždil ani proč. Charaktery jednotlivých postav v příběhu byly moc dobře vykresleny, kniha se četla dobře.
Mám moc ráda styl autorky a za mně je to její nejlepší kniha.

nakavusterezou
26.04.2022 3 z 5

Od B. A. Paris jsem četla všechny knihy, které u nás doposud vyšly, takže jsem přesně věděla, co mám čekat. Jenže jsem po dočtení knihy byla mírně zklamaná. Chybělo mi tam “to něco”, co v předešlých příbězích bylo. Samozřejmě se už teď těším na autorčinu další knihu. Píše čtivě a stránky mizí pod rukama.

Co ale musím vypíchnout je to, že opravdu celou dobu netušíte, kdo je zločinec. Vždy, když si myslíte, že užuž víte, autorka vás vrátí zase zpět na začátek a vaše domněnky a hypotézy jsou ta tam.

Kdybych měla něco doporučit čtenářům, kteří se na autorku chystají, začněte touto knihou. Autorčinu prvotinu (Za zavřenými dveřmi) si nechte až na konec.

Kekik
24.04.2022 5 z 5

Věděla jsem, co od B.A. Paris očekávat, a to jsem také dostala. Autorčiny knihy mám ráda a ani tentokrát mě nezklamala. Příběh je čtivý, zajímavý, napsán v mírnějším tempu. Žádné velké napětí se nekonalo, ale to vůbec není na škodu. Mně knihy autorky moc sedí.
Podezřelých je vážně mnoho. V jednu chvíli věříte tomu a za chvíli zase něčemu jinému. Na konci mě čekalo překvapení, které se úzce týká Alice. Tohle mě dostalo.
Trochu mě mrzí, jak dopadl jeden vztah, ale autorka naznačila, že se to třeba mohlo změnit.
Určitě si ráda přečtu další autorčiny knihy.

bradovav
24.04.2022 3 z 5

Terapie - B.A.Paris
********************************
Obálka: 4*
Pod obálkou/přebal: 4*
Děj: 4*
Hlavní postava: 3*

Alice je mladá žena, která má vztah s Leem, kterého vídá o víkendech, jelikož přes týden je pracovně vytížen a není v jeho silách vracet se každý den domů.

To se má změnit ve chvíli, kdy sežene dům v Londýně, do kterého se společně přestěhují a chtějí tak posunout svůj vztah dál. V jejich vysněném domě se ovšem odehrála před jejich nastěhováním vražda.

Alice se zapojí do pátrání po jejím vrahovi. Postupně podezřívá snad každou osobu ve svém životě a já si jen říkala, kdy začne podezřívat i sama sebe.

Jestli k tomu došlo, proč se kniha jmenuje Terapie, kdo je tedy vrahem - to si budete muset přečíst sami. Já osobně jsem měla dva typy a v závěru jsem překvapeně zjistila, že pravého vraha bych nikdy neodhalila.

Četli jste tuto knihu? Prokoukli jste padoucha, nebo jste na závěr knihy překvapením popadali dech, stejně jako já a hlavní hrdinka?

Od autorky jsem četla první dílo, ale píši si ji na seznam a určitě se podívám i na jiné její knihy.

Za knihu moc děkuji @albatrosmedia, kteří mi ji poslali v rámci #spoluprace

Celkové hodnocení: 4* z 5*

ArwenAragorn
24.04.2022 3 z 5

60%

První polovina mě moc nebavila, druhá část už byla lepší. Knížka byla velmi čtivá, ve druhé půlce dost napínavá. Nakonec tak špatná nebyla. Ale považuji ji asi za nejslabší od autorky. Přesto doporučuji.

JitkaHambi
23.04.2022 4 z 5

Mně kniha moc bavila, i když se občas některé postavy (včetně Alice)chovali nelogicky a děj byl prostě těžko uvěřitelný, konec přitaženy za vlasy, ale bylo to napínavé, opravdu mě zajímalo kdo za tím vším je, podezírala jsem úplně všechny :-D
Paris mám ráda, těším se na její další knihu.

TessaJean
22.04.2022 4 z 5

Začátek knihy mě vtáhl do děje celkem rychle, konec už byl slabší a spíš už jsem jen chtěla vědět kdo teda za tím vším stojí. Na zadek jsem si z toho nesedla, avšak kniha stále patří k těm lepším od B.A. Paris.

kiraa
21.04.2022 2 z 5

Jsem ráda, ze mě odradilo těch nekřesťanských čtyřistapáďo a koupila z druhý ruky. Naštěstí jsem neinvestovala skoro pětikilo do třistapadesáti stran bezbřehý nudy. Nudy s divnolidma v jedný nóbl čtvrti, kde mají všichni stejnou kadibudku a ze který každej pozoruje ostatní divnosousedy. Alice i její divnomanžel se stávají novými členy rezidenční čtvrti Kruh. Výhodná koupě. Jen pan domácí Alici opomene sdělit, že se v jejich kadibudce vraždilo a předchozí majitelé jsou oba za duhou. Alice se celých třista stran vrtá v minulosti a pátrá, jestli pachatelem není někdo z Kruhu. To bylo tak svižný. Asi jako když pouští táhne karavana velbloudů :)

adevis
21.04.2022 4 z 5

B. A. Paris. Všemi známá a velmi oblíbená autorka napsala další knihu, díky které se její čtenáři často rozchází v názorech a hodnocení. Mám ji komplet přečtenou a má obliba autorčiných knih neklesla, zůstanu ji věrná i nadále, jelikož Terapie byla správná oddechová psycho kniha, kterou budete potřebovat brzy dočíst, protože vám nedá spát.

Hlavní hrdinka Alice a její přítel Leo se přestěhují do obytného komplexu, zvaný Kruh. Krátce po nastěhování Alice odhalí minulost domu, v němž bydlí a tím začne správné psycho. Co se v domě konkrétně stalo? Kdo nebo co vše způsobil? Anotace vám napoví víc, já protentokrát ne.
Alice byla svou posedlostí místy otravná, ale nebylo to nic, kvůli čemu bych knihu odložila nedočtenou. Strašně mě zajímalo, jak to celé bylo a jak to dopadne. Závěr knihy mě překvapil, protože jsem o tom neměla ani tušení.

Charaktery postav a jejich jednodušší zpracování mi bohatě stačily, protože jsem se dozvěděla vše potřebné a nemusela jsem nad nimi déle přemýšlet - správná oddechovka.

V recenzích narazíte opravdu na rozporuplné názory, ale nenechte se ničím odradit. Někomu kniha sedne, někomu ne. Tak už to bývá. Proto ji dejte šanci a zkuste ji. A pokud B. A. Paris a její knihy ještě neznáte, začněte její prvotinou - Za zavřenými dveřmi.

Knize dávám 4*/5*.

Drapič
21.04.2022 4 z 5

Moje první zkušenost s autorkou. Hlavní postava jedná občas psychopatologicky, což je jí vyčítáno i zde. Je to pravda, nicméně by se to dalo vysvětlit jejím zdrcujícím životním zážitkem, který jí značně poznamenal.
Na druhou stranu se snažím hodnotit knihy podle toho, jak mě baví. Ano, až takhle jednoduché a černobílé to u mě je. Pokud se na knihu těším, myslím na ní, chci se k ní vracet a zajímá mě další vývoj a rozuzlení, pak jsem schopen ledacos odpustit. Možná právě i jakási nelogičnost v chování Alice byla důvodem, proč jsem neustále váhal a podezříval kde koho. A to mě baví. Dokonce i ten závěr byl poskládanej docela zajímavě a nečekaně.
Navíc jsem veliký fanoušek Irvina Yaloma, takže pro prostředí, které se různě motá kolem psychoterapie, mám slabost. Je to parádní kniha a jsem rád, že se mi dostala do ruky. A určitě není od této autorky poslední.

Verida
20.04.2022 5 z 5

Teda tohle je mega hustý! Už dlouho se mi nestalo přečíst knihu za jeden den. Ten příběh je tak skvěle napsaný. Opět jsem podezírala někoho jiného a konec mě překvapil. Je to tak skvěle napsané,že jsem prostě knihu nemohla odložit. Vcítila jsem se do hlavní postavy a toužila po tom,co nejdříve vyřešit kdo to byl. Musím pořídit i další knihy od této autorky .

Susan94
20.04.2022 3 z 5

Autorka vytvořila další rafinovaný příběh, bohužel mě tolik nenadchnul. Sice má čtenář dost prostoru na svoje vlastní úvahy, mě to přišlo trochu "přitažené za vlasy". Kniha se mi přesto četla dobře a rychle.

Theresa.2679
18.04.2022 5 z 5

Miluju knížky téhle autorky, vždy mě vtáhne do děje a ani se nenaději a už je konec, stejné to bylo s touto knihou, palec nahoru ;)

marwinmh
18.04.2022 4 z 5

Napínavý příběh, který mě držel v očekávání věcí příštích a na svém konci velmi překvapil rozuzlením. Avšak vadilo mi neustálé opakování se jednotlivých informací, myšlenek hlavní postavy, která se rozhodně neřadí mezi adepty na nejoblíbenější knižní hrdinku roku.
Přesto myslím, že se při čtení nudit nebudete.

Kniholapka
17.04.2022 3 z 5

Tuto autorku mám velice rada, ale z tehle knížky jsem na rozpacích. Byla ctiva a zajímavá, autorka si s námi opět krásná hrála. Stvala mě ale hlavní hrdinka. Její chování mi přišlo nelogické a mistama až otravne. Lidové řečeno chvílemi mi připadala na pěst. Dojem z knihy celkove mi trochu zkazila. Ale i tak rada sahnu po starších autorcinych knihách, které mi ještě chybí přečíst.

VeruHoráková
16.04.2022 3 z 5

Nebyl to takový propadák jako autorčina poslední kniha Dilema, ale bohužel mě to jen utvrdilo v tom, že od B.A.Paris si další knihu už nepřečtu. Děj mi nepřišel nijak zajímavý, chybělo tam napětí a závěr knihy a vysvětlení toho, co se tam dělo, bylo poměrně fádní. Od autorky stojí za to si přečíst Za zavřenými dveřmi, ale od té doby šla kvalita děje s každou knihou dolů. Škoda.

ElissBooks
15.04.2022 5 z 5

Terapie je za mě zatím nejlepší kniha od autorky a jediná, které jsem dala 5 hvězdiček. Přijde mi, že autorka vzala to nejlepší ze svých předchozích knih a tady to dala perfektně dohromady. Je to tak akorát psycho (ale ne tak moc jako Za zavřenými dveřmi), máme tu zmatenou hlavní hrdinku, která často neví, co je pravda a co je jen výplod její fantazie (podobně jako V pasti lží, ale tady se mi to líbilo mnohem víc), máme tu uzavřenou společnost lidí plnou tajemství a intrik (jako v Dilema, ale o mnohem lépe zpracované).
Od začátku jsem příběh hltala a stránky jsem otáčela tak rychle, že jsem byla až překvapená. Přečetla jsem to na dva zátahy, což se mi příliš často u knih nestává. Tady jsem ale prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. Celou dobu jsem všechny podezřívala a hádala, kdo bude hlavní zloun. Nakonec se ukázalo, že to byl můj úplně první typ, ale zároveň osoba, kterou jsem potom z podezřelých vyloučila. Autorka mě fakt hold napálila.
Myslím, že ač čtenář může danou osobu uhádnout, není možné odhadnout ten pravý motiv, který se dozvídáme vlastně až úplně na konci a který byl opravdu mrazivý.
Terapii jsem si opravdu neskutečně užila a ač mě hrozně vytáčela hlavní hrdinka, nemohla jsem knihu odložit. Na spoustu věcí jsem přišla třeba o sto stránek dříve, než to hlavní hrdince docvaklo, ale zdá se, že to byl záměr autorky.
Za mě je to tedy opravdu skvělý psychothriller, který můžu všem jen doporučit

tajemství

B. A. Paris (p)