Terapie

Terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1099 1099

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

Lka
19.05.2022 4 z 5

Další skvělá kniha od B. A. Paris. Taky jsem vraha každou chvíli hádala někoho jiného, ale za větší půlkou knihy jsem už začla tušit. Knihy této autorky mám ráda, i když Za zavřenými dveřmi byl TOP a další žádná kniha se této už nevyrovná.

jasmína
19.05.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější autorka od její první knihy Za zavřenými dveřmi.

V každé knize umí se mnou, jako se čtenářem, hrát tu hru, že už vím, jasně, že vím, kdo je ten vrah, a pak zase znejistím, no prostě to se mnou umí dokonale a já děkuju , protože Joy Fieldingová nějak přestala psát, a tak mám aspoň o novou, velmi oblíbenou spisovatelku.

Karin94
19.05.2022 4 z 5

Opäť další skvelý “susedský” thriller, ktorý sa mne osobne veľmi páčil ako ho autorka napísala. Možno to nebol úplný strop, pretože kniha Za zavřenými dveřmi bola od nej oveľa lepšia, ale nebola zlá. Celkovo si tak uvedomujem, že zbožňujem tieto triller knihy typu “susedské prípady”, kde nájdeme aj prvky z detektívky a dosť veľa napätia za čo som veľmi vďačná.

Páči sa mi ako mal dej v knihe prekombinovanú zápletku až do samého konca. Úprimne ja som z konca naozaj prekvapená, pretože takto som to nečakala. Podozrivý tam je naozaj každý. Snáď od začiatku som mala vytipovaného jedného človeka, a na pár posledných stranách ma teda autorka riadne ošalila, ale na druhej strane to bolo naozaj výborne spracované a ja nemám čo vytknúť.

Ďakujem za možnosť prečítania a už teraz sa teším na další autorkin výtvor. Dúfam, že bude čoskoro.

Marluksa
19.05.2022 4 z 5

Tak nějak to nebylo ono. Ne, že bych se při čtení vyloženě nudila, ale rozhodně jsem ji nehltala s neuvěřitelným zaujetím a chtivostí nutně pokračovat dál. Na můj vkus hodně otázek a zbytečně opakující se postřehy hlavní hrdinky. Kdyby měla kniha o 30 stran méně, nic se nestane. Očekávala jsem od knihy podstatně víc, ale po přečtení předchozích je mi jasné, že tohle je prostě autorčin styl. Nenásilný, silně psychologický, pozvolný, neděsivý, zamotaný, chvílemi nudnější, chvílemi čtivý. Takový zlatý střed.

KatyM.
19.05.2022 5 z 5

Autorka opravdu nikdy nezklame. Bylo to čtivé a kdo je pravý pachatel mi došlo až na posledních 20 stránkách. Napínavé až do konce.

Domčik
18.05.2022 3 z 5

Myslím, že její prvni knihu už nic nepřekoná. Terapie je dobrá, ale čekala jsem asi více. Nicméně četla se dobře, možná druhá polovina mi přišla, že se táhne a pak najednou konec. Teda netušila jsem, kdo je vrah do poslední chvíle. Kniha se čte dobře, ale že by zanechala hlubší zážitek, to vůbec.

Alexxxka
17.05.2022 5 z 5

Knihu jsem opět zhltla jako malinu :-) Nevím, jestli ještě někdy překoná svoji prvotinu Za zavřenými dveřmi, přesto patří k mým oblíbeným autorkám a její knížky jsou sázka na jistotu, že mě to bude bavit. Tady jsem teda tušila, kdo nakonec bude vrah ale i tak mě překvapilo jak to celé vlastně bylo. A i když jsem už četla lepší knihy, stejně doporučuji a dávám plný počet hvězd protože Paris prostě umí.

boeink
15.05.2022 3 z 5

Začátek knihy byl super. Kdybych knihu četla na jeden zátah, asi bych vnímala stupňujíci se napětí, ale začalo se to nějak táhnout. Závěr pro mě nebyl překvapivý, tušila jsem ho, ale i tak dobrý.
Za mě sice čtivá kniha, ale úplně průměrná.

krevetka79
14.05.2022

Tahle spisovatelka vážně umí.
Tohle je druhá kniha, kterou jsem od ní četla a opět jsem nadšená.
Skvěle napsaný a promyšlený příběh.
Podezřívala jsem všechny osoby, které se v knize objevily.
Rozuzlení bylo dost překvapivé, i když jsem tušila, že Alice jde celou dobu o život

knihovna1
11.05.2022 3 z 5

Má první kniha od autorky byla v Pasti lží, z které jsem byla taky tak trochu rozpačitá. Každá kniha je něčím jiná, ale podobné pocity a podezření hl. postav tu jsou. Knížka je pro mě tak na 50% dobrá. Čekala jsem víc a napsala bych to na míň stránek. Začátek a ke konci dobré. Zbytečně se opakují scény s kamarádkami a představy hlavní postavy Alice. Námět nebyl špatný a atmosféra knížky se mi líbila. Ale přišlo mi to nějak zbytečně ukecané a někde až stupidní. Pardon. Přesto jsem na další knížky zvědavá. B. A. Paris mi připomíná stylem a náměty autorku Lapenu :-) Nejde tyto knihy číst hned po sobě, ale prokládat to dalšími spíš oduševnělými či náročnějšími knihami.

Makůvka
07.05.2022 4 z 5

Mám přečtené všechny knížky od této autorky. Některé jsou fakt super, některé jsou slabší. Tuto knížku musím zařadit mezi ty méně povedené. Ze začátku jsem se nemohla začít, hlavní hrdinka mi byla mírně nesympatická a protivná. A pořád dokola se řešilo to samé.
Váhala jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale musím říct, že ten konec to zachránil. Měl spád, začalo to být zajímavější a konečně se děj hnul z místa. Přiznávám, že tentokrát jsem vraha neuhádla.

mary2019
07.05.2022 5 z 5

Super. Kniha mě nezklamala.

bookcase
06.05.2022 5 z 5

Za mě opět skvělé, autorku mám hodně ráda.

Danago
04.05.2022 3 z 5

Podle mě má autorka skvělé knihy a slabé knihy, bohužel tato podle mě patří spíše k těm slabším. Ano je opět čtivá , to určitě nepopírám, ale námět nebyl nijak překvapivý, podle mě docela průhledný. Možná je to náhoda , ale můj první tip vyšel, autorka podle mě dává dost indicií. Najdou se zde zajímavé zvraty , ale většina děje je tak nějak o ničem, omílání jednoho tématu stále dokola.

Sabča92
03.05.2022 4 z 5

Pokaždé, když vyjde nová kniha B. A. Paris, okamžitě se do ní vrhám, nekoukám na anotace nebo ohlasy, protože se jedná o mou oblíbenou autorku, jejíž knihy řadím k nejlepšímu v žánru. Terapie je jejím návratem do žánru psychothrilleru, a jejímu návratu rozhodně tleskám. Dům, který si nese tragickou událost, je námět známý z celé řady hororů. Tady se jedná o pořádný psychothriller, který autorka tak skvěle umí psát. Kdo byla Nina a co se stalo v jejím domě mě velmi zajímalo. Námět na knihu autorka nevymýšlela nijak složitě. B. A. Paris má chatu a napadlo jí, jak by se cítila, kdyby v domě někoho zabili. Mám malou výtku, ale kniha mi přišla lehce utahaná. Začátek byl pomalejší, ale zajímavý. Pak v prostředku se to zadrhlo a chvíli točilo v kruhu. A samotný závěr byl skvělý, ale nijak překvapivý. Měla jsem upřímně dvě teorie. Hlavní hrdinka Alice mi přišla hrozně protivná. Sama moc vlastně nevěděla co chce a byla naivní. Takže se musím přiznat, že kdyby ji někdo zabil, asi by mi to ani nevadilo. V knize mají prostor i vedlejší postavy ze sousedství, které mlčí a nechávají postavu Niny v mlžném oparu nevědění. Celkově ale musím shrnout, že se autorčin návrat do psychothrillerů rozhodně povedl. Těším se na její další počiny.

rodak
03.05.2022 4 z 5

Je to takové vyloženě ženské čtivo, které si někdy rád dám. Všechno je báječné, všichni se neustále zvou na večeře či jiné sedánky.Ale někdo zlobí a zabíjí. A teď to rozmotat.Bylo to napínavé a užil jsem si odpočinkovou četbu.

janina66
03.05.2022 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila. Je velice čtivá. Stále jsem si říkala: ještě jednu kapitolu a ještě další. Bylo opravdu hodně podezřelých, ke konci knihy jsem tak trochu tušila a nemýlila jsem se. Povedená kniha a už se těším na další.

Mish.k.a
02.05.2022 2 z 5

Hlavní hrdinka mě neustále rozčilovala svou hloupostí, kdy přehlížela naprosto zjevné věci a nepokládala si ty správné otázky.

kackahracka
30.04.2022 1 z 5

(SPOILER) Námět zajímavý a poutavý, rozhodně mě navnadil ke čtení. Psát autorka umí, to už všichni víme. Jenže-tohle se vážně nepovedlo, omlouvám se. Plavu proti proudu a je mi to jedno. Kdyby knížku nenapsala B.A.Paris, ani pes by po ní neštěkl. Zapadla by mezi tucet dalších, neměla by reklamu, celosvětové prodeje, nikdo by ji nedoporučoval. Protože je to nudná slátanina o ničem, navíc s příšerným vyvrcholením, které jsem už jen přeskákala, abych to měla z krku. Prvních pár kapitol bylo nadějných, moc hezky napsaných, byla jsem natěšená a nedočkavá. Pár mrazivých momentů a tajemna, hezky vykreslené postavy i vztahy. Tak kde byl problém?
V ději.
Absolutně jsem se nedokázala ztotožnit s komunitou slepic a blbečků, kteří ÚPLNĚ CELÝ DEN, a to od pondělí do neděle, žvaní a žvaní a vůbec nic nedělají. Za činnost považují hodiny jógy, nebo společná setkání každou středu...Jedna jde třeba běhat, potká souseda a už spolu vedou sáhodlouhý rozhovor zakončený větou-"Co děláš večer? Máš čas? Stav se na večeři...Pozvu i dalších šest lidí, jen tak, nic velkého...OK, upeču bábovku...Tak jo, já tiramisu..." Nebo: "Kam jdeš? Nechceš si popovídat? Pojď dál, něco si dáme..."
Vpodstatě NEUSTÁLE se někdo někam zve, "stavuje se " na oběd, na kafe, na večeři, "zaskočí" do baru, na skleničku, na čaj...
Zhruba od půlky jsem se nedokázala soustředit na nic jiného než na to, jestli ti lidi vůbec dělají něco jiného, než že s někým mluví a jí a zvou se - "kdykoliv" a "na několik hodin". Případně u sebe navzájem přespávají: "Jasně, že můžeš přijet. Třeba hned. Zůstaň týden, vůbec mi to nevadí, ne, nemám co na práci, klidně u nás můžeš bydlet, manželovi to vadit nebude, kdykoliv se stav, necháme ti pokoj s koupelnou, ať máš klid..."
Připadala jsem si se svým životem plným práce, dětí, rodiny a sobeckého času na sebe, čtení nebo zahradu (bez pravidelných a neustálých konverzací se sousedy z okolí) jako těžký, ale opravdu TĚŽKÝ asociál.
No a korunu tomu nasadily díry v příběhu-ženské se do domu vnutí cizí chlap, nad dveřma mají kameru a nikoho nenapadne se třeba podívat na záznam, o koho šlo? V domě se stane vražda, ženská má opakovaně pocit, že někoho vidí a cítí v místnostech, mizí jí věci a ona to řeší tím, že požádá přítele, aby šel spát na hotel, rozejde se s ním, ale prosí ho, ať ji v domě ještě několik nocí nechá samotnou? Ví, kdo je pachatel, je s ním v jedné místnosti, stojí u dveří, ale neuteče? A pak jde pro pomoc do domu dvou nemohoucích důchodců, místo toho aby řvala jak na lesy a běžela středem celé ulice?
Prostě-NE! Paris, sorry! Jednu hvězdu dávám za námět a začátek, a i to je moc!

barbora6886
28.04.2022 2 z 5

Slabota. Připadá mi, že jsou poslední dobou thrillery na jedno brdo.

tajemství

B. A. Paris (p)