Ten, kdo stojí v koutě

Ten, kdo stojí v koutě https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136815/bmid_ten-kdo-stoji-v-koute-136815.peg 4 2989 547

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskyho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše – máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Zdroj: slovart.cz... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Brio

The Perks of Being a Wallflower , 1999

.Verča.
12.01.2013 5 z 5

Jedna z těch nejlepších knih, které jsem četla. Ne kvůli výjimečnému stylu psaní, ani ne kvůli naprosto neokoukaném motivu. Spíš kvůli té hloubce. Kvůli tomu, že mě tahle kniha naprosto pohltila, její autor mě uchvátil a také je to první věc, co jsem přečetla v angličtině. Když čtete tuhle knížku, nemůžete se odtrhnout a přitom ani nechápete proč. Možná, že je to tím jednoduchým stylem psaním, Charlieho zajímavým charakterem, formou psaní (dopisy) a také tím, že je tam stále čím dál víc neuzavřených příběhů... Prostě nemůžete přestat. A stane se z toho droga. A po přečtení? Já brečela. Jako malé štěně. Byl konec příběhu od skvělého a unikátního autora, byl konec Charlieho, Patricka a Sam. Co teď?
Ach ano. Číst znovu. A pak zas a zas. Protože pokaždé se zde dá najít něco jiného. Tahle kniha mi dala mnohem více, než většina ostatních. Bylo to něco, co se hodí do života. A doporučuji všem vnímavým duším, kterým nevadí se nad dílem trochu zamyslet, poplakat si a kteří hledají hlubší myšlenky.
Mimochodem... Filmová verze je taky skvělá. Ezra Miller, Logan Lerman a Emma Watson v hlavních rolí to prostě ovládli. Hlavně je velké plus, že si film v podstatě udělal sám Stephen Chbosky. Je to vidět.

I can see it.
This moment, when you know you're not a sad story. You're alive.
And at this moment, I swear.. We are infinite.

Frakira
08.01.2013 5 z 5

Odkazy na knihy a hudbu, kterou člověk zná, knihy které četl, tomu dodávají ještě trochu jiný rozměr (alespoň pro mě). Oceňuji nápad a originální formu knihy....plus úžasné myšlenky vyjímečného kluka...Jo!

Vendiii1
04.01.2013 5 z 5

Také bych se chtěla cítit nekonečně.

Rose18
04.01.2013 5 z 5

4,5*
První kniha, u které mi ukápla slza.
Charlie, jsi úžasný.

Blackhouse
02.01.2013 5 z 5

Byla to skvělá kniha, určitě si ji přečtu znova. První co se mi na knize zalíbilo, byl samotný nápad dopisů. Doporučuji!

Drakenovec
09.12.2012 5 z 5

Úžasná kniha, čtivá a fascinující. Při čtení některých pasáží vás kniha tak pohltí, že se dokážete vžít přímo do hlavní postavy a prožívat všechno společně s Charliem.

R´Hell
03.11.2012 5 z 5

Učitelé by si mohli na chvíli dát pokoj s povinnou četbou a středoškolákům vložit do ruky něco, co jim do života dá víc. I když příběh prváka, který neumí zapadnout se zdá být ohraný, Stephen Chbosky toto období popsal nesmírně citlivě a vnímavě. Zatímco v jiných teenage příbězích mladí řeší vše kolem sebe velmi povrchně, Charliemu v The perks.. je nahlíženo do duše, malé, nevyrovnané, snažící se vypořádat s novým světem, do kterého byla vržena. Je to dojemný, hluboký a uvěřitelný příběh. Díky za český překlad, který vyšel nedávno, doufám, že se kniha dostane do rukou více lidem. Doporučuji také všem angličtinářům, protože s poměrně jednoduchou skladbou vět, které kniha obsahuje, není problém, aby ji přelouskal i středně pokročilý.

And in that moment, I swear we were infinite.