Temné ozvěny

Temné ozvěny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495896/bmid_temne-ozveny-zWn-495896.jpg 5 226 226

Temné vábení série

< 2. díl

Když policistka Rebeka Northová opustila své rodné venkovské městečko, slíbila si, že už se nikdy nevrátí. To však změnila zdánlivá sebevražda jejího otce. Podle oficiální zprávy se policista ve výslužbě Noah North zastřelil, po tom, co převrhl lampu a zapálil svůj odlehlý srub. Ale Rebeka odmítá uvěřit, že si na život sáhl sám. Aby dokázala opak, potřebuje pomoc Ashe Haugena, muže, kterého kdysi opustila. Rebeku a Ashe však spojuje víc než jen zlomená srdce. Je mezi nimi něco temnějšího, co se během vyšetřování znovu probouzí k životu. Stopy je zavedou do domu Olivie Westové a její dvanáctileté dcery Tori, která má velké problémy. Dívka ví o vraždě víc, než si kdo dokáže představit, ale je příliš vyděšená, než aby řekla jediné slovo. A když se z minulosti vynoří chladnokrevný vrah, Rebeka a Ash se začnou obávat, že přežít svá vlastní tajemství bude možná ještě těžší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Dark Bones , 2019

Sammy.Boy
14.01.2023 5 z 5

(Čtenářská výzva) Už při dočítání prvního dílu jsem se těšil na pokračování. Dočkal jsem se ho po roce a jsem velmi spokojen! Je sice pravda, že o něco víc mě zaujala zápletka v jedničce, ale TEMNÉ OZVĚNY minulosti se tak hezky a nenásilně propojily s přítomností, že jsem i tentokrát zvědavý, jak autorka naváže s další knihou.

klokan.1905
07.01.2023 5 z 5

Temné ozvěny...
Jedná se o druhý díl ze série Temné vábení... Určitě bych Vám doporučil, abyste si nejdříve přečetli předchozí díl, který byl pojmenován stejně jako celá série, tedy Temné vábení... Samotná detektivní zápletka je sice zcela jiná, stejně tak i dvě hlavní postavy, ale okolo nich se již vyskytuje pár postav, se kterými byste se seznámili již v předchozím dění...
K samotné knize...
Seznámíte se s policistkou Rebekou Northovou, která kdysi opustila své rodné město s tím, že už se tam nikdy nevrátí... Vše se však mění v momentě, když se dozví, že její otec - bývalý policista Noah North, spáchal sebevraždu zastřelením, když předtím ještě převrhl lampu a zapálil svůj odlehlý srub...
Tomu však Rebeka Northová odmítá uvěřit...
Pokračování se mi moc líbilo... Rád bych pochválil i nakladatelství Vendeta za povedené obálky knih...

miloslav5679
07.01.2023 5 z 5

Nejedná sa o klasickú kriminalku, skôr krimi thriller. Vyšetrovanie samovraždy, prelínanie s minulosťou sú písané zrozumiteľne, nie je časový problém. Podľa obsahu to nemá veľa spoločné s prvou časťou, ale hoci príbehov o nie, tak postavy sa prelínajú a dobre je čítať s nie veľkým časovým odstupom.

xena2711
01.01.2023 5 z 5

Opravdu dokonale napsaný thriller, který Vás nepustí a drží v permanentním napětí. Autorka umí parádně zaujmout a prostě píše skvěle, jak už předvedla v prvním díle. Oba dva díly stojí za přečtení a ve druhém se prolínají postavy z Temného vábení. Doporučuji.

jeny-v
23.12.2022 5 z 5

Super čtení, které fakt zaujme. Loreth mě oběma knihami přesvědčila, že umí psát atraktivní, explicitní, napínavé thrillery. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího mrazivého příběhu z kanadských hor. Pokud mohu, doporučuji dodržet pořadí „Temné“ série v návaznosti na zakomponované postavy z předešlého příběhu. Rebeka se vrací po letech domů, aby zpochybnila sebevraždu svého otce Noaha Northa, bývalého policisty v Clintonu, který se začal zabývat jedním z odložených případů – zmizení Whitney a Trevora před dvaceti lety. Bece chce pomoci Ash Haugen, bývalý přítel z mládí, kvůli kterému kdysi se zlomeným srdcem odešla z Cariboo. Při riskantním pátrání se vyšetřovatelka seznámí s Olivií, Colem, Tori a jejím kamarádem Ricky Simonem. Na povrch vycházejí opravdu temná a skličující tajemství, protože minulost píše přítomnost a přítomnost píše budoucnost a někdy se ta smyčka zkrátka nedá přerušit.

janina66
09.12.2022 5 z 5

Napínavé, dobrodružné v mrazivé zimě plné sněhu. Byla jsem zvědavá, co temného Ash skrýval, tohle bych nečekala. Líbilo se mi, že tu byli noví hrdinové i ti z 1.dílu.
Toto pokračování ještě lepší a drsně napínavější.
Mohu jen doporučit.

Jiparis
05.12.2022 5 z 5

Skvělá detektivka. Objasňování zločinu, ve kterém je policistka osobně zainteresovaná, řeší minulá i současná provinění, spletité rodinné vztahy. A navíc krásná divoká příroda.

alexis818
04.12.2022 5 z 5

Krásné čtení,moc se mi to líbilo.Tesim se na další díla této autorky.Pise opravdu čtivé.

musivila
04.12.2022 5 z 5

Thriller odehrávající se v mrazivé, sněhem zaváté krajině … ideální čtení na zimní večery.
Rebeka se vrací do rodné vesnice, poté co se dozvídá, že její otec Noah, bývalý policista, spáchal sebevraždu. Nechce se s tímto faktem smířit a je přesvědčena, že by si otec život sám nevzal. Ukazuje se, že před svou smrtí, objevil nové informace k 20 let starému případu... Mohla jej tato skutečnost stát život? To se snaží Rebeka vypátrat.
Jako jeden z hlavních podezřelých se jeví její bývalý přítel Ash Haugen. Může mu Rebeka věřit? A jaká tajemství před ní Ash skrývá? Pořád má pocit, že ji neříká celou pravdu. A tak se Rebeka bude muset vypořádat, jak s vrahem svého otce, tak vyrovnat s tajemstvími, která vyplynou po 20 letech na povrch.
Setkáváme se tady také s Olivii z prvního dílu Temné vábení a její dcerou Tori. Která se svým kamarádem Rickym ocitá v ohrožení života, poté co se ocitnou neplánovaně na místě činu.
Opět skvělé čtení, napínavé, mrazivé … Pár tipů na vraha jsem měla, ale tedy kdo za tím vším stojí, jsem neodhalila, takže závěrečné rozuzlení bylo pro mě překvapivé. MMCH Ashovo tajemství mi vyrazilo dech. Už teď se těším na další knihy autorky.

ArwenAragorn
02.12.2022 5 z 5

85%
Je možné určit přesný okamžik, kdy se váš život protne s cestou někoho jiného? Dokážete zjistit, v jakém momentu se dva životy překřížily a následně se zase začaly spirálovitě vzdalovat, přestože od toho okamžiku byly už navždy provázané, dva životy spojené v jeden?
_______________________________________________________________________________________________________________
Tak to byl mistrovsky napsaný thriller. Zavede nás až do minulosti před asi dvaceti lety, pak tady Rebeka pátrá po vrahovi svého otce, protože nemůže uvěřit, že spáchal sebevraždu. Příběh krásně plyne, je napínavý, s propracovanou zápletkou, s tajemstvím, najde se v něm místo i na trochu romantiky, závěr je naprosto neočekávaný. K tomu atraktivní prostředí sněhu a ledu. Knížka se prostě nedá odložit.
K přečtení moc doporučuji.

Elapheg
23.11.2022 5 z 5

Temné ozvěny byly fantastický thriller. Něco podobného stylu jako Sandra Brown, ale možná, že ještě s propracovanější zápletkou oproti prvnímu dílu. Rebeka Northová, policistka, je přinucena se vrátit do místa, kde vyrůstala a kde zemřel její otec, policista. Smrt jejího otce je důvod, proč se vrací. Respektive vyšetřování smrti jejího otce dojde k závěru, že její otec spáchal sebevraždu. Tomu Rebeka nevěří. Má k tomu své důvody. Rebeka se rozhodne, že se pokusí přijít smrti svého otce na kloub a začne pátrat, na čem její otec před svou smrtí pracoval. O smrti jejího otce ví mnohem více dcera Olivie Westové, Tori, než kolik sama Tori Rebece přiznává. Rovněž v případu figuruje osoba Ash Haugen, se kterým kdysi Rebeka chodila. Ač nerada, je nucena se s Ashem spojit a společně se snaží přijít staré věci na kloub, věci, která změnila životy jich obou a nejen jejich. Jak Rebeka, tak Ash mají svá tajemství, která oba dlouho ukrývají před světem a před sebou samými. Přijdou na to, jak zemřel Noah North a proč? Co vyplyne ze společného setkání Ashe s Rebekou? A co ví Tori Westová? To už si přečtěte sami. Myslím, že nebudete zklamáni. První díl byl brutálnější, ale vyborný, druhý díl není tak ostrý, ale zápletka je lepší a ten konec je vynikající. Vše bylo vysvětleno. Dávám pět hvězd a doporučuji thrillerovým fandům. Tohle byla lahůdka.

Nuttelka
21.11.2022 5 z 5

Dávám plný počet, i když o chlup více se mi líbil první díl. Při prvním díle jsem byla v napětí celou dobu, v tomto díle to občas pokulhávalo, ale i tak mě děj ke knize připoutal od první kapitoly. Opět velmi čtivé, mrazící a závěrečné rozlousknutí i překvapivé. Opravdu moc povedená série, těším se na další knihy od autorky.

tyna_01
19.11.2022 5 z 5

Druhou knihou autorky jsou Temné ozvěny a můžu říct, že tato autorka opravdu umí a drží super tempo, které vás nenechá vydechnout . V druhém díle se setkáváme s Rebekou, která se vrací do svého rodného města, odkud se odstěhovala, ale její rodiče tam zůstali. Vrací se bohužel především z důvodu smutné události - smrti jejího otce. Smrt byla vyhodnocena jako sebevražda, ale Rebece se na tom něco nezdá, minimálně telefonát otce těsně před tím, než si měl vzít život, ve kterém ji sdělil, že má pochybnosti o jednom ze starých případů. A tak se Rebeca vydává do místa, kde na ni dýchne minulost se vším všudy a objeví se samozřejmě i Ash, který byl v minulosti jejím partnerem a doposud se mu vyhýbala. Teď nyní Ashe potřebuje i pro své vyšetřování a samozřejmě spolu zabrousí i do minulosti a budou si muset ujasnit spoustu věcí a křivd.
Styl autorky doslova žeru, doufám, že vydá více knih, které budou takhle čtivé. Sice je to bichle, ale musíte ji přečíst, nedá vám to . Moc se mi líbilo, že byl příběh vyprávěn z pohledu více osob, to oceňuji. Co se týče rozuzlení, měla jsem to tak, že jsem měla nějakou myšlenku, představu a po chvíli mi to bylo vyvráceno a mohla jsem začít znovu . A klobouk dolů pro Ashe, opravdu se po celý svůj život musel s něčím potýkat a závěr jsem opravdu nečekala. Takže musím hodnotit stejně jako první díl ️.

martina.tim
18.11.2022 4 z 5

Pěkně napsané volné pokračování Temného vábení. Příběh byl zajímavý a napínavý a nezbývalo než jen číst a přečíst ji až do konce :). Jediné co mě trochu vytáčelo, bylo až příliš sentimentální chování mezi hlavními postavami Rebecou a Ashem, ale i tak to bylo skvělé čtení. Doporučuji a jsem zvědavá na další pokračování.

Jeanine8
08.11.2022 5 z 5

Tak tohle bylo jednoduše skvělé! Napětí, tajemství, křivdy minulosti i trochu té romantiky….Dlouho se mi nestalo, že bych něco přečetla na jeden zátah, do poslední chvilky jsem rozuzlení jen hádala.....Potřebuji další knihy od Loreth!

hana1039
07.11.2022 5 z 5

Moc jsem se těšila na další díl a taky, že jsem si ho užila a pořádně! 400 stránek bylo brzy pryč... vtáhne vás do děje,ani nevíte jak a už chcete další díl :-) Já určitě.. není to žádný,,krvák,, ale stále se něco děje, žádná zbytečná,, omáčka,, okolo, dvě dějové linky,ale jen malé... Ash,Rebeka a Ricky,to začíná být už skoro rodina :-)) doporučuji!!!

biki
06.11.2022 5 z 5

Jak už se stalo mým zvykem, opět jsem začala od druhého dílu série. Původně jsem si od knihy moc neslibovala, jenže když už jsem se do ní pustila, opravdu jsem měla problém četbu přerušit aspoň na nezbytně nutnou dobu. Příběh je neskutečně čtivý, přestože vesměs neoplývá nějakou třeskutou akcí (tedy až na ten závěr), ani tam netečou potoky krve, ale zato můžeme sledovat poctivé, logicky probíhající detektivní pátrání v atraktivním prostředí zimní zasněžené kanadské krajiny. Zajímavé a výstižně prokreslené charaktery nejen hlavních hrdinů, nečekané zvraty ve vyšetřování, které zasahuje hluboko do minulosti, ale i skrytá a nečekaná tajemství některých zúčastněných. Zkrátka - špičkový thriller, kterému z mé strany nelze nic vytknout a můžu ho jen a jen doporučit.

Jenny46
28.10.2022 5 z 5

Skvěle zpracovaný temný psychologický thriller. Autorka ví, jak zaujmout čtenáře opravdu ještě lepší jak první díl, napětí až do poslední stránky.
Moc doporučuji!!!

vera4669
25.10.2022 5 z 5

Druhý díl této nové série a za mě ještě lepší než první.. Nechybí napětí, příběh je zajímavý stejně jako prostředí, nechybí ani troška té romantiky, ale opět - nevadí mi to :) styl psaní mi sedí a kratší kapitoly nutí číst dál a dál a za dva dny bylo přečteno :))

Šárka88
24.10.2022 5 z 5

Jedním slovem paráda! Opravdu napínavý thriller až do samého konce. Knížka velmi čtivá a konce kapitol vás nenechají klidným a máte pocit, že musíte číst dále. Velké překvapení pro mě. Tohle mám v knížce ráda. Myslím, že v dějí najdete skoro vše. Lásku, překvapení, zvrat, brutalitu, napětí, zápletku a fajn konec. Doporučuji a těším se na další knížku.

Loreth Anne White
jihoafrická