Temné ozvěny

Temné ozvěny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495896/bmid_temne-ozveny-zWn-495896.jpg 5 226 226

Temné vábení série

< 2. díl

Když policistka Rebeka Northová opustila své rodné venkovské městečko, slíbila si, že už se nikdy nevrátí. To však změnila zdánlivá sebevražda jejího otce. Podle oficiální zprávy se policista ve výslužbě Noah North zastřelil, po tom, co převrhl lampu a zapálil svůj odlehlý srub. Ale Rebeka odmítá uvěřit, že si na život sáhl sám. Aby dokázala opak, potřebuje pomoc Ashe Haugena, muže, kterého kdysi opustila. Rebeku a Ashe však spojuje víc než jen zlomená srdce. Je mezi nimi něco temnějšího, co se během vyšetřování znovu probouzí k životu. Stopy je zavedou do domu Olivie Westové a její dvanáctileté dcery Tori, která má velké problémy. Dívka ví o vraždě víc, než si kdo dokáže představit, ale je příliš vyděšená, než aby řekla jediné slovo. A když se z minulosti vynoří chladnokrevný vrah, Rebeka a Ash se začnou obávat, že přežít svá vlastní tajemství bude možná ještě těžší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Dark Bones , 2019

mončičák42
28.04.2023 5 z 5

Tak toto byla jízda! Vzhledem k tomu, že jsem prvnímu dílu dala 5 hvězdiček, nyní bych potřebovala o jednu více. Mělo to spád, žádná hluchá místa, z popisu zimní odlehlé krajiny mě mrazilo. A taky z toho, co se dělo. Vše promyšlené, propracované, uvěřitelné. Líbilo se mi propojení s prvním dílem a určitě by se mi líbilo i navázání dílem třetím. Doufám, že nás autorka překvapí.

Monika1717
24.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem, kromě detektivního příběhu mě zaujal i popis zimního počasí. Konec trochu přeslazený.

simona g.
11.04.2023 5 z 5

Druhá kniha v řadě, opět spokojenost! Jakože velká spokojenost ;). Napínavý průlet fest zajímavým dějem, zasazeno do neokoukaného a pro mě krásného prostředí, sečteno podtrženo fakt prima kniha, těším se na další počiny.

Racík
07.04.2023 5 z 5

Po skvělém prvním dílu se mi moc líbil i díl druhý. Napětí, překvapení a k tomu jako bonus krásně popisovaná zima, temnota a život v ní.

martina4041
05.04.2023 4 z 5

Tak tohle byla rychlá četba jako již i prvního dílu. Nelituji koupi ve výprodeji. Kniha mě dostala už pri objednávání, jelikož první díl byl prostě wau. A tento? Nezklamal, příběh je od začátku až do konce plný překvapení, ano jsou zde místa kde si říkám to si děláš srandu ne, to autorce přeskočilo,to už je moc. Ale nakonec vše do sebe zapadá a má svůj konec.

KatyM.
30.03.2023 5 z 5

Skvělé pokračování, ve známém prostředí i hrdiny, i když příběh nenavazuje na předchozí. Výborná zápletka, napínaví až do konce. Autorka ví, jak zaujmout čtenáře. Budu se těšit na další díl.

Evule *
17.03.2023 5 z 5

Za mě velká spokojenost, čtivé, napínavé a místy dojemné. Druhý díl se mi líbil moc a s chutí si přečtu další příběh od mé oblíbené autorky.

lenka.g
10.03.2023 4 z 5

Jdu proti proudu, první díl se mi líbil trošku víc než druhý, ale přečtení rozhodně nelituju:)

katka.oo
04.03.2023 5 z 5

První díl jsem četla díky výzvě a byla jsem mile překvapena, jak dobrá knížka to je, tady jsem věděla, že to bude perfektní čtení a bylo, napínavé, zajímavá zápletka, velmi čtivé od začátku do konce, skvělý thriller, ráda jsem opět potkala i postavy z minula, vřele doporučuji a doufám, že ještě bude pokračování.

Pája699
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Páááni, tak tohle bylo něco neskutečnýho. První díl byl super, ale tohle byla bomba :-) Od první stránky vám to nedá spát. Aspoň já jsem byla ke knížce jak přilepená :-D Napínavé, zajímavé, prostě perfektní. Zápletka promyšlená. Autorka píše skvěle a umí čtenáře zaujmout. Já se nenudila ani chviličku.

Sebevražda Noaha Northa nedá dceři Rebece spát a musí tomu přijít na kloub, co se vlastně toho večera opravdu stalo? Tímto se odstartuje sled událostí + odhalení 20 let starého zmizení Whitney a Trevora.

Ashe byl zlatíčko a zamilovala jsem si ho od první stránky. První láska Beky…zklamání…jak tohle ustojí? To bohužel prozrazovat nebudu .-) Pokud váháte se čtením, tak neváhejte. Je to skvělá knížka a já nelituji žádné minuty, ani hodiny strávené v její společnosti!

Chci si jen užívat,
V Los Angeles.
Než umřu, trochu se pobavit
V Los Angeles. Bude to paráda.
Tancovat celou noc, dokud slunce
nevyjde nad Los Angeles….

4xbabča
26.02.2023 5 z 5

Po přečtení první knihy Temné vábení, která byla opravdu dobré a napínavé čtení, jsem se těšila na další, která byla volným pokračováním. Tentokrát byl příběh policistky Rebeky Northové, která vyšetřuje smrt svého otce, kdy nevěří, že šlo o sebevraždu a začne vyšetřování, které je dost nebezpečné a napínavé. Určitě doporučuji k přečtení a těším se na další díla této autorky.

soukroma
24.02.2023 4 z 5

Napínavé zejména v druhé půli, zajímavé místem - kanadská divočina, v zimě, městečko/osada, rozlehlé ranče a nekonečné lesy, závěje sněhu a sněžné skútry... (hledala jsem i na mapě - asi někde poblíž Cariboo Highway, na jihozápadě Kanady - trochu mě poděsila Beka, kdy na konci zmiňuje, že bude dojíždět do/z Ottawy!, to už je tedy pěkná dálka...). Lidi jsou tam jako všude jinde, dobří i špatní, normální i psychopati, moderní i zdegenerovaní, odolní či méně vůči léčbě splínů a stesků a neštěstí alkoholem či drogami či pěstmi nebo zbraněmi. Ale hlavně si všichni vidí rovnou do talíře: znají se odmala, celý život, většinou rovnou několik generací, a jen málokdy překročí hranici své "třídy".
Nebýt té přílišné romantiky a souvisejících častých klišé jako prýštění emocí, lámaných srdcí, či dokonce srdcí rozbitých na kousíčky, líbilo by se mi to jako zase trochu jiný thriller víc než na 85%.

Šánka
10.02.2023 5 z 5

Mně se tento díl líbil malinko více než první. Autorka ubrala na romantice i drsných popisech, vše bylo takové vyváženější, zkrátka dobrý, svižný thriller. Tím ale vůbec neříkám, že by první díl byl horší.
V pokračování se setkáme i s postavami z minulého dílu, ale tady se vyšetřuje jiný případ, starý dvacet let, zároveň současná vražda policisty a na scénu přichází nové postavy. Atmosféra malého městečka s mnoha možnými pachateli je krásně napínavá s perfektním nečekaným závěrem. Ne, tohoto pachatele jsem vůbec netipovala!
Za mě super thriller a klidně by se dal číst i samostatně bez předchozího dílu. Ta návaznost tam, podle mne, není až tak důležitá, ale je příjemné se znovu setkat s Liv, Colem a Tori.
Přála bych si tedy pokračování.

Deia
09.02.2023 4 z 5

Z prvej časti som bola nadšená, bolo to, aspoň pre mňa, niečo iné. Aj toto voľné pokračovanie sa mi veľmi páčilo, aj keď o trošku menej ako prvá časť. Do tohto príbehu som sa nezačítala až tak, ako do predchádzajúceho, ale zas čím viac strán ubehlo, tým viac ma to bavilo. Opäť je tu zaujímavý prípad, ktorý sa odohráva v nádhernom prostredí, v kanadskom mestečku zasypanom snehom. Postavy sú tiež prevažne sympatické, či už Rebeka alebo Ash, aj keď ich vzťahové problémy ma občas nebavili. Páčilo sa mi, že občas sa tam mihli aj hlavné postavy prvej časti, či už Olivia alebo Tori, ktorá je do prípadu priamo zainteresovaná, aj keď na niektoré otázky, ktoré vo mne ostali po prečítaní prvej časti, stále nemám odpoveď (snáď raz bude aj ďalšia časť). Celkovo sa mi to veľmi páčilo, bola som zvedavá na rozuzlenie a či sa to vôbec vyrieši - či už údajná samovražda starého pána alebo zmiznutie dvoch mladých ľudí, ktorým sa doteraz nikto nezaoberal. Záver som vôbec neodhadla, ani páchateľov a ani motív. Ani len Ashovo tajomstvo som neodhadla, aj keď to mi tam úplne nesadlo. Takisto sa mi veľmi páčili občasné kapitoly z minulosti. Som veľmi rada, že som na túto sériu natrafila, pre mňa je to na poli jednohubkových thrillerov predsa len niečo iné, zaujímavejšie. Dúfam, že séria bude pokračovať a že bude viac preložených kníh od tejto autorky.

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

U tohoto druhé dílu velice oceňuji, že místo a postavy, na které přijdete až postupem času, zůstaly stejné. To bylo milé překvapení.
Pěkná detektivka jednohubka, napětí od začátku až do konce, takové milé čtení pro holky... Je cítit, že autorka je žena, ale vůbec to knize neubírá!

evans1
23.01.2023

Po prvním dílu jsem se nemohla dočkat. A dočkala se bájéčného pokračování, nemohla jsem se od knihy odpoutat. Luxusní, napétí a perfektné napsaný thriller.kdyby to šlo dám 10 *

Mihal27
22.01.2023 5 z 5

Výborné pokračovanie prvého dielu. Skvelý dej a prostredie kde sa všetko odohoráva. Pekne to nadvezovalo na prvý diel. Veľmi sa mi to páčilo. Mohlo by byť aj pokračovanie kde by mohol byť príbeh Rickiho a Tori. To by bolo za mňa super pokračovanie

" Než umřu, trochu sa pobavit...
Bude to paráda.
Tancovat celou noc, dokud slunce nevyjde..

hana4834
21.01.2023 4 z 5

Dobrý pokračování prvního dílu. Možná o trošku lépe napsáno

pearlness
18.01.2023 5 z 5

Do knihy jsem se pustila s chutí, protože i prvotina, Temné vábení, se mi (až na pár výhrad) líbila. Tento díl je ale lepší, uvěřitelnější, na první navazuje jen pozvolna.

Rebeca Northová, úspěšná policistka, se vrací po smrti svého otce po dlouhé době domů, do oblasti panenské přírody rezervace Cariboo, odkud utekla kvůli nešťastné lásce. Otec údajně spáchal sebevraždu, ale ona tomu nevěří. Volal jí totiž před smrtí a svěřil se jí, že má strach, že ho někdo sleduje a že ten někdo byl asi u něj doma a ukradl i věci ze spisu nevyřešeného případu, ke kterému se jako policista v důchodu vrátil. Hned od prvního dne Rebeku v domovině provází jedna podivná náhoda za druhou, jako by někdo nechtěl, aby se zde zdržela. Může v tom mít prsty Ash, její bývalý milenec, který ji zlomil srdce? Rebeka neví, komu má věřit, obzvláště když se ten nevyřešený případ, který otec před smrtí řešil, dotýkal přímo jí samotné a Ashe a svědkyně, kterou otec v daném případu kontaktoval, zemřela za podivných okolností. Minulost se začíná pomalu ale jistě ozývat.

Knihu doporučuji, je promyšlená od začátku až do konce a čte se jedním dechem (a to doslova, celkem necelých 6 hodin). Úplný závěr jsem nečekala, bylo to tak trochu ve stylu řeckého “Deus ex machina”. U některých situací lze vycítit ženský pohled na věc (např. temné ozvěny minulosti u Ashe), ale není to nic, co by až moc rušilo. Doporučuji milovníkům thrillerů.

Jana65
15.01.2023 5 z 5

Na knihu jsem dlouho čekala a stihla jsem ji přečíst za tři dny. Kniha se hezky a nenásilně propojila s prvním dílem a byla super. Jen doufám, že autorka bude s psaním pokračovat a jsem zvědavá, co si pro nás přichystá do dalšího dílu. Určitě doporučuji přečíst.

Loreth Anne White
jihoafrická