Temné sestry

Temné sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503158/bmid_temne-sestry-xVq-503158.jpg 4 140 140

Sedmnáctiletá Iris Hollowová byla vždycky trochu zvláštní. V dětství se jí a jejím dvěma starším sestrám stalo něco hrozného, a ačkoli si na to nepamatují, navždy je to poznamenalo. Mimo jiné to zanechalo na krku každé z nich identickou půlměsícovou jizvu. Iris se většinu svého dospívání snažila vyhnout podivnostem, které jako by se jí lepily na paty. Pak se ale její nejstarší sestra Grey za podezřelých okolností ztratí a podivné zážitky obklopí Iris ze všech stran. Začnou ji pronásledovat rohatí muži, ze stropu v bytě její sestry vypadne mrtvé tělo a do popředí Irisiny mysli se začnou drát ošklivé vzpomínky. Začíná být zřejmé, že jediným způsobem, jak sestru zachránit, bude rozluštit záhadu a přijít na to, co se třem sestrám v dětství stalo. Čím blíže se Iris dostává k pravdě, tím je jasnější, že odpověď bude temná a nebezpečná - a že před ní Grey celá léta skrývala strašlivé tajemství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

House of Hollow , 2021

anishta
22.01.2023 5 z 5

Prvně jsem měla pocit, že něco takového jsem ještě nečetla, pak jsem si vzpomněla na Rybáře. Má to takový podobný nádech hniloby a odporu. Vůbec to není pěkná knížka, je tam hodně ošklivých věcí a často vás to zhnusí, ale příběh super, bavilo mě to.

Tenebris_Draco
12.01.2023 5 z 5

Tuto knihu bych zařadilo do temných divnoknih.
Už z mého zařazení vyplývá, že kniha není pro všechny. Ovšem mně se neskutečně líbila. Asi to bylo i tím, že jsem měla chuť na něco temného a občas nepochopitelného.
Každopádně nemohu to doporučit jen tak někomu. Zde si kniha vybírá sama své čtenáře.
Za zkoušku to ovšem stojí, pokud se vám takové knihy líbí.

Matri
13.12.2022 3 z 5

Na knihu som sa tešila a zároveň sa jej obávala. Ide o niečo úplne iné, ako čítam bežne (romantika, fantasy)... Toto je zmes viacerých žánrov - trochu krimi, veľa temnej fantasy, rodinného románu a aj hororu!

Dej plynie pekne. Ústrednou postavou a rozprávačkou je najmladšia zo sestier Iris. Pred 10 rokmi zmizla spolu so svojimi staršími sestrami Grey a Vivi. O mesiac sa z ničoho nič objavili doma. Nič si nepamätajú, len sa po návrate akosi zmenili... stmavli im oči, obeleli vlasy, majú mliečne zuby, ktoré im už kedysi vypadli, sú nadpozemsky krásne a neustále hladné.

Po 10 rokoch od ich návratu sa ich najstaršia sestra Grey opäť stratí. Sestry po nej pátrajú, zároveň ich sleduje tajomná postava... Postupne odkrývajú tajomstvá, nachádzajú stopy, ktoré im zanechala ich sestra a zisťujú tak skutočnosti ich zmiznutia a opätovného objavenia...

Bola to celkom jazda, miestami nechutné, miestami strašidelné (aj keď menej ako som čakala) a v závere horkosladké? Sama neviem čo si mám o knihe v konečnom dôsledku myslieť. Či som spokojná alebo nie

Ako som písala je to niečo iné a jednoznačne som rada, že som si to prečítala. Odporúčam prečítať, lebo na toto si musí každý vytvoriť vlastný názor. Môj je veeeelmi zmätený

Kaduri
26.11.2022 4 z 5

Bavilo ma to, aj keď už nie som celkom cieľová skupina.
Príbeh 3 sestier - Grey, Vivi a Iris, ktoré ako malé dievčatá bez stopy zmizli... aby sa o mesiac náhle objavili na tom istom mieste. Zmenené. S bielymi vlasmi a s čiernymi očami. A bez akejkoľvek spomienky, kde ten mesiac strávili.
Autorka vykúzlila skvelú atmosféru, svet modelingu, haute couture, rockových koncertov. A celé je to prestúpené skazenosťou, hnilobou, rozkladom, rôznymi živými organizmami vyliezajúcimi z tela...
Pripomenulo mi to knižku Mexická gotika.
Záver príbehu je tak nejako neukončený a vlastne sme sa to najpodstatnejšie nedozvedeli...
Knižka však za prečítanie určite stojí... už len pre tú temnú atmosféru a magickú obálku:).