Temná řeka srdce

Temná řeka srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24409/temna-reka-srdce-24409.jpg 4 89 19

Muž a žena – ona je záhadnou postavou, o které nikdo nic neví, on je záhadou dokonce sám sobě. Oba mají za sebou traumatizující zážitky z minulosti, které zapříčinily, že žijí osaměle a v ústraní. Naučili se očekávat od svého okolí krutost s takovou jistotou a samozřejmostí, s jakou nastává západ nebo východ slunce. Setkávají se zcela náhodně v jednom baru a krátce poté se dostávají do situace, kdy jsou nuceni prchat před mocí tajné vládní agentury. Organizátorem štvanice je muž neobyčejné moci, ale zároveň nelidsky krutý, nelítostný a pravděpodobně i psychicky narušený. Ještě nikdy však nestál proti tak silným individualitám, jako jsou oba hrdinové, jejichž životy se danou situací propojily. Trpké zkušenosti je podněcují k tomu, aby znovu a znovu bojovali za svobodu a zachování svých vlastních životů. Velmi sugestivní a napínavý román.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress

Dark Rivers of the Heart , 1994

zd0981
27.05.2023 odpad!

Slátanina. A to patří tato kniha k autorovým nejlépe hodnoceným
Řada lidí považuje takovou věc za literaturu faktu až téměř za odborné pojednání a podle toho posuzuje realitu. Pak se divme...

MajklN.
21.12.2022 4 z 5

Od Koontze mám rád hodně knih a tato se řadí mezi ně, i když to není horor ale spíše psychologický Thriller, i tak se mi to líbilo a napětí se zde dá krájet vysloveně nožem. V knize je plno dobrodružství, zajímavostí, zvratů a hodně zvrhlé poznání, že si vláda může dělat co chce! Je zde i hodně pošuků co se nebojí zavraždit jen tak někoho, aby na světě bylo údajně dobře.

veverkaVv
30.11.2022 4 z 5

Velmi dobře napsáno, v první polovině je to jízda. Neustálé akce, překvapivé situace, těžko odložit. Druhá polovina se mi už trošku vlekla, ale stále to mělo spád. Politické hrádky, konspirace a tajní agenti. Určitě nelituji.

n.ezn.amy
13.07.2022 4 z 5

Od Deana Koontze jsem zvyklý hlavně na horory a to tato kniha není. Dva hlavní hrdinové se náhodně sejdou v baru a musí prchat před tajnou vládní agenturou, která je oba potřebuje zlikvidovat. Zajímavý thiller, který není typickým dílem Koontze, ale to vůbec není na škodu. Sice jsem už od nej četl lepší díla, ale pro milovníky špionáže, tajných vládních agentur, honiček a útěků, je jako dělaná.

HonzaT
12.07.2022 4 z 5

Kniha bavila. Nenašel jsem hluchá místa. Royova psychologie popsána dokonale. Musím vyhledat další Koontzovi knihy...

Stanas513
18.04.2022 2 z 5

Jak jsem se těšila na tuto knihu, tak jsem byla docela zklamaná. Souhlasím s příspěvkem @bekule, asi bych nebyla obdivovatelkou Koontzovy tvorby, kdyby to byl první román, který bych četla. Já začala číst sérii o Thomasovi a tím mě DK dostal. Tato kniha mi dala docela práci, četla jsem jako e-knihu a občas jsem u toho usínala, bylo to pro mě hrozně zdlouhavé. Možná na konci jsem byla překvapená přirovnáním děje knihy s tím, co se dnes děje ve světě. Až mě ta podobnost zarazila. Ale jinak bez nadšení, ale co čtenář, to názor. Jiným se kniha líbit jistě bude.

bekule
10.05.2019 3 z 5

Už mi moc nepřečtených Koontzových knih nezbývá, ale kdybych tuto četla jako první nikdy by se nestal jedním z mých nejoblíbenějších autorů, naštěstí jsem začínala Půlnocí. Podobná tématika se spiknutím státních organizací mě nebavila už v Aktech X. Horor to určitě není ani náznakem, spíš dost přehnaný thriller, s hodně pomalým rozjezdem. Prvních 250 stran jsem protrpěla, druhá polovina odehrávající se společně na útěku už nabrala spád a já začala poznávat starého dobrého Koontze.

danny_21
05.05.2019 2 z 5

Tentokrát mě Koontz svým dílkem ani zdaleka nenadchnul, spíš naopak. S hororem nebo nějakou mystikou nemá vůbec nic společného, víceméně se jedná o špionážní tématiku, s nereálnými postavami ať kladnými nebo zápornými a s ukrutně přestřelenou délkou. Tentokrát velké zklamání - 40 %

Ivo1973
09.01.2018 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.

DickBach
05.08.2017 4 z 5

Deane, Deane, co to je? Přibližně tohle jsem si říkala téměř celou četbu. Tak neskutečně fantaskní, nemožné a nereálné.... A on si v doslovu napíše že to je všechno fakt a běžná realita, kterou upravil jen velmi mírně. No tak to tedy děkuji pěkně za Českou republiku a do Ameriky radši ani prstem po mapě. Velmi dobře napsané, vymyšlené a vypracované. Díky.

katerina3186
31.05.2016 5 z 5

rafinované

IWINDA
16.03.2016 5 z 5

Opět pro mě jedna z velmi povedených knih.
Děj mě pohltil, napínavé, skvělé!

Alena_S
27.05.2014

Kniha má aktuální a na svou dobu jistě originální námět, rozhodně bych ji však doporučila spíš čtenářům, kteří se s tvorbou pana Koontze teprve seznamují.
Po přečtení většího množství jeho děl na mě postavy působily už příliš šablonovitě (no a přitom by člověk předpokládal, že co sériový vrah, to originál..), což ubírá na napětí.
Když to porovnám s tím, jak mě uchvátily například Skrýš a Falešná vzpomínka (první jeho knihy, s nimiž jsem se setkala), musím se u téhle knížky zdržet hodnocení.

Kortexo
22.01.2014 4 z 5

Skvěle napsaný thriller bez známek hororu.

petka-2007
23.09.2013 5 z 5

Máme tu opět jiný příběh, opět výborný příběh.... Kniha se skvěle četla, bavila mě - jako prozatím všechny od tohoto autora. K přečtení velmi doporučuji.

mikaella
23.08.2013 5 z 5

Už 10 let moje nejoblíbenejší kniha....to je čtení....doporučuji....

kolacky
18.03.2013 5 z 5

Jedna z Koontzových knížek, kde se jedná hlavně o lidskou zlobu, která má politickou moc. To pak jde čtenáři mráz po zádech...

Augi
10.11.2012 5 z 5

Příběh ve kterém autor popisuje aktuální témata jako například zredukování lidstva, sledování obyvatelstva a likvidace nepohodlných lidí.

čef
21.02.2012 5 z 5

Thriller jak má být. Technická stránka příběhu je již dnes překonána, včetně snahy mnoha politiků mít vše pod vlastní kontrolou. Pokud by autor trochu ubral z ďábelskosti zlochů, mohl by podle mne být více přesvědčivý.

Nevada vláda

Dean Koontz
americká, 1945
2009  85%Intenzita
2005  84%Podivný Thomas
1994  85%Chladný plamen
1996  83%Přízraky
2019  68%Ashley Bellová

Kniha Temná řeka srdce je v