Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1315 1315

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

Ajuszka
15.12.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Dost dobrá detektivka z tatérského prostředí. Až lituju,že jsem ji tak dlouho odkládala. Doufám,že tohle nebyla autorčina poslední kniha.

Michajela.cz
14.12.2018 4 z 5

Pozor! Pozor!
Tak tohle byla ale pochoutka!
Neotřelý to nápad zasadit děj knihy do tatarského prostředí. Spolu s krátkými kapitolami a stylem, jakým píše, činí Alison knihu dobře čitelnou a děj poutavým. Notabene - klobouk dolů, jako autorčina prvotina - hodně dobrá. Nešlo ji odložit.
Mě osobně zaujalo mimo jiné i to, jakým způsobem se vydělává kůže - už asi nemá cenu zmiňovat, že v téhle knize nejen ta zvířecí...
Zkrátka, stojí za přečtení!

lucie6153
11.12.2018 3 z 5

Kniha se četla moc dobře. Zajímavý motiv a lehce předvídatelný konec. Knihu bych přesto doporučila.

Katte192
09.12.2018 2 z 5

Některé kapitoly bych klidně celé vyškrtla, přišly mi zbytečné... Ale zas nechme autorce, že je to její prvotina,má podle mě hodně na čem pracovat. (Spojler nespojler) Především... Vrah? Come on nějaká motivace, důvod? Cokoli? Proč? Kde?... Marni byla DO-KO-NA-LA co si budeme :) Francis trubka a Pepřík zlatíčko. Doporučila bych knihu dál? Eee ne... Znám o hodně hodně lepší. Kdyby mi bylo pf 13 a je to má prvního detektivka ou to je jiná story. Každému se líbí něco jiného. Takže za mě... Ne děkuji, ale názor si nakonec musí každý udělat sám

dorkas
05.12.2018 4 z 5

Za mňa super. Detektívky práveže veľmi nečítam, ale táto kniha ma zaujala neobvyklou/nezvyčajnou témou - TETOVANIE. Navyše sa v poslednej dobe na mňa z každej strany valili reneczie a odporúčania na túto knihu, tak som si povedala: "Fajn, tak toto si musím prečíťať!". Naozaj som do poslednej chvíle netušila, kto bude ten záhadný zlodej tetovaní...

Lennji
01.12.2018 5 z 5

Perfektní! Kniha se mi moc líbila, četla se hezky a rychle, napínavé a zajímavé, konec překvapivý. Doporučuji!

Martiiiik
29.11.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila :) Měla napětí, spád.. Téma tetování je pro mě úplně nové a tak si člověk trochu rozšířil obzory :-) Určitě stojí za přečtení :-)

Odetta889
25.11.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla během 3 dní, nebyla špatná, ale bude patřit do knih na které brzy zapomenu. Některé situace se mi zdály hloupé a nereálné. Celkově se ale kniha cetla dobře. Kladne hodnotím to, že se čtenář něco zajímavého dozví o tetování.

astra3
24.11.2018 4 z 5

Tak nevím, jak může policie něco vyšetřit, když na vyšších postech jsou vždycky neschopní tupci. Snaživý věřící začínající inspektor mi dost lezl na nervy, ale nakonec to zvládl. Určitě si přečtu pokračování.

biairicia
23.11.2018 4 z 5

Jo, tohle se povedlo. Bavilo mě to. Hlavní téma tetování - neotřelé a zajímavé. Pachatel je zde hodně zvrácený. Hlavní dvojka Francis a Marni jsou milí. Konec je vtipný ;) mouchy to má, ale nejsou až tak otravné :) Doporučuji. Za přečtení určitě stojí.

kerstyn
18.11.2018 4 z 5

Skvělá! Tatérka mě velmi bavila! Neotřelé téma, děj odsejpal jak měl, nenechal čtenáře vydechnout. Bohužel konec klasickej jak už to u thrillerů bývá, takže nic nového. Každopádně Tatérka patři mezi to lepší, co na knižním trhu v rámci thrillerů můžete najít.:)

Sudin
18.11.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, krátké kapitoly, dobře se to četlo i přes některé silně otravné postavy. U knihy mi bohužel chyběla ta potřeba číst dál a dál, proto 4*

Jordyz
12.11.2018 4 z 5

Skvělá kniha. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout a pak mě zase mrzelo, že už jsem ji dočetla tak rychle.

Lenny33
11.11.2018 3 z 5

Čtivá napínavá kniha. Vytkla bych plno klišé, opakující se v téměř každé detektivce/thrilleru, moc ploché charaktery postav a jejich někdy nelogické chování. 3,5*

Monhou
11.11.2018 5 z 5

Super knížka, člověk se aspoň dozví něco nového o tetováni. Ten konec byl uz trochu moc, nevím proč se v každé knížce tohoto typu, musí hlavní hrdina ocitnout v nebezpečí, určitě by to šlo ukončit trochu jinak. Ale hodnotím vysoce, protože mě to opravdu bavilo.

happy-smile
10.11.2018 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Tetování jako hlavní téma nebyl špatný tah, protože se kniha alespoň něčím odlišuje od dalších podobných. Kniha se četla velmi dobře a o překvapení taky nebyla nouze. Docela bych si dala říct nějakým dalším dílem, jestli se na něj opravdu tato spisovatelka chystá.

Trustty
09.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Francis mi připadal trochu natvrdlý, ale všechno zachránila Marni :)). Asi to tak mělo v příběhu být. Chybu v tom hledat nebudu, protože jinak to byla skvělá jízda.
Vrah popisuje detailně, jak stahuje kuži z těla......sadistické až bizarní :))
Mimochodem....nádherná obálka.
Doporučuji

pobijecmuch
09.11.2018 3 z 5

Celkem solidní detektivka, spíše pro ženy, ale na vrchol literární hitparády to má hodně daleko. Slibný začátek, zajímavé prostředí, ale děj po druhé vraždě hodně pokulhává. Ta romantika je tam úplně zbytečná. Za mně tedy jen takový obyčejný průměr. Takových detektivek existuje spoustu.

TerkaLangoš199
05.11.2018 2 z 5

Postava vraha byla šíleně nesympatická a hloupě zpracovaná a povrchní, chyběla mi nějaká větší motivace, více rozpracovaná minulost, cokoliv než (! mini-spoiler) jen hloupé řezání do lidí na objednávku.
Druhá dějová linie s detektivy a tatéry už nebyla tak hrozná. Dokonce bych řekla, že se mi líbila, protože téma tetování je pro mě zajímavé a jsem ráda, že jsem si o subkultuře mohla počíst a Marni a Francis byli stokrát rozpracovanější, než vrah.
Celkově celá kniha pro mě ale ztrácí nějaký hlubší smysl tím, že byla prokládána hloupými pasážemi o vrahovi a jeho práci.

Leniiis
03.11.2018 5 z 5

Čtivá, zajímavá, chvilkama i pěkně nechutná. Za mě super! :-)