Tango na pláních

Tango na pláních https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1907/tango-na-planich-1907.jpg 3 25 5

Na pláních v siouxských rezervacích se tyčí ztichlé vrchy. V umírajících městečkách se prohání vítr. A s větrem se nese tango hrané na harmoniku, dunění osamělého bubnu a vzdálený křik bojovníka. Vítr přináší i vůni starých kožených sedel, santalového dřeva a kouře dávných obřadních ohňů. Do městečka Salamander přijíždí Carlisle McMillan (syn Roberta Kincaida, jedné z hlavních postav Madisonských mostů), tulák a tesař, který hledá klid, daleko od ruchu civilizace. Znechucený velkoměstským životem koupí u tajemného, magického Vlčího kopce malý domek a začne ho opravovat, aby tak vzdal poctu muži, který ho naučil řemeslu. S domem přestavuje i svůj život. Nachází tu dvě zajímavé ženy - Gally Deverauxovou, která je vdaná, pracuje v místní restauraci a touží po něčem víc, a Susannu Benteenovou, která se v městečku objevila z nejasných důvodů a lidé v ní vidí čarodějnici. Do pokojného života, který tu Carlisle vede, však zanedlouho zasáhnou plány na výstavbu dálnice přímo přes jeho pozemek. Většinu zdejších lidí těší představa, že s větším provozem Salamander opět ožije, ale Carlisle bojuje za záchranu svého domu i ohrožených ptáků, kteří na kopci žijí. Brzy se však bude muset rozhodnout, zda by neměl vzít lásku, kterou tu nalezl, a jít hledat svůj klidný kousek světa někam jinam... Hořkosladký romantický příběh v nejlepší tradici Madisonských mostů, příběh člověka, který navždy změnil jedno město a ono změnilo jeho.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

High plains tango , 2006

Filomena1961
17.06.2023 4 z 5

Tango na pláních je příběh Carlisle McMillana - syna Roberta Kincaida známého z Madisonských mostů. Z knihy jsem nasála atmosféru magického Vlčího kopce, kde hlavní hrdina si opravuje domeček a s ním mění i svůj život. Seznamuje se s tajemnou ženou a zároveň bojuje proti konzumu a lidem, kteří se neštítí využít téměř všechno ke komerčním účelům. Hořkosladký příběh, který stojí za přečtení.

eva-lupen
19.04.2020 5 z 5

Po letech jsem se pustila do již čtených knih a knihy R. J. Wallera rozhodně nemohu vynechat. Stále mi připadají úchvatné. Miluju je všechny, protože všechny jsou propojené a ve všech je víc než jen prostý příběh.
Tango na pláních je ale rozhodně jiná kniha než Madisonské mosty. Děj je komplikovanější i když rozhodně "Wallerovský", takže tam nechybí přesah, tajemná žena, závan dávných věků a věčný boj s konzumem a postupující "civilizací". Navíc je tato kniha až strašně moc současná. Také bych bojovala s dálnicí, protože na tom, kudy ji chtějí vést, něco hrozně smrdí. Bohužel nejsem Carlisle.
"Dálnice, sídliště, rychle stavěné domy, restaurace rychlého občerstvení, nákupní centra plná nesmyslů, které ve skutečnosti nikdo z nás nepotřebuje... Kdosi nás přesvědčil, že víc znamená líp, ale nikdo už neříká, čeho víc. Prostě jenom víc. Víc je líp, protože míň je hůř."

Tess.96
14.05.2019 1 z 5

Tahle kniha mě doslova mučila. Vybrala jsem si jí z důvodu, že od spisovatele mám ráda Madisonské mosty a chtěla jsem po napínavém thrilleru něco odlehčeného, nějakou romantiku. Již od začátku je jasné s kým hlavní postava skončí, ale žádného Sparkse nečekejte. Spisovatel se až příliš věnuje detailům kolem než postavám a příběhu. 15 stránek jen o tom jak staví dům ze dřeva, 150 stránek pouze o stavění dálnice a boji proti ní, naprosto nezáživné a nedůležité. Kniha, která by vůbec nemusela vzniknout.

niknikita
30.10.2018 3 z 5

Moc ráda bych dala vyšší hodnocení, protože tento příběh má svoje poslání pro nás všechny. Škoda, že autor se nedržel zásady, že méně je často více a zapletl se do politických machinací mocných tohoto světa. Mohla to být krásná romantika se vším co si můžeme přát, už proto, že Carlisle McMillan je muž o kterém sní mnoho žen.

rose
18.01.2012 3 z 5

Romantický příběh s krásnou atmosférou pro ty, kdo znají Madisonské mosty. Hlavní hrdina je syn Roberta Kincaida. Pro ostatní to možná nemá to pravé kouzlo.

pro ženy

Robert James Waller
americká, 1939 - 2017
2008  85%Madisonské mosty
2003  81%Prach tisíce cest
2006  66%Tango na pláních
1996  83%Pomalý valčík v Cedar Bend
1996  80%Volání dálek

Kniha Tango na pláních je v