Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 624 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

Iworri
14.01.2013

Nevím, jak kniha, ale film se mi líbil. Nenásilným způsobem v něm byl pěkně zobrazen vztah mezi všemi hlavními hrdiny.

Calzedonka
10.08.2012 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, nápad s hledáním ženy na fotce se mi hodně líbil, ale zklamala mě. Čekala jsem mnohem mnohem něco víc. Dvakrát jsem dokonce i knihu odložila. Pořád jsem čekala až nadejde ta chvíle, kdy mě děj chytne a budu zvědavá, jak to dopadne, ale bohužel se nestalo.

LadyDance
26.05.2012 5 z 5

Právě čtu. Nádhérně napsané. Logan je velmi zajímavá postava. Jít takovou dálku pěšky za ženou, kterou zná jen z fotky. to musí něco znamenat. Sparks dokáže popsat pocity lidí tak že jsem se do knížky úplně vžila. Film jsem viděla, líbí se mi. Ale kniha je úžasná

papaya
22.01.2012

Knížka se mi líbila, docela se těšim i na film, sice se mi nelíbí obsazení (Zac Efron mi tam vůbec nejde, čekala bych někoho staršího), ale ukázky vypadají fakt pěkně

Pefka
31.12.2011 3 z 5

Tahle knížka pro mě byla zklamáním. Děj se mi podivně vlekl, nějak jsem se celou dobu nedokázala začíst. Občas jsem dokonce přemýšlela, že knížku odložím nedočtenou. Závěr je opravdu dost zvláštní. Jakoby Sparks nevěděl, jak to ukončit.

machrus
18.09.2011 4 z 5

Souhlasím že Talisman nepatří mezi nejlepší knihy, které Nicholas Sparks napsal, ale prostě Sparks je třída v psaní románů a to tam vždycky někoho nechá zemřít. Ale co chci napsat k této knize je že mě naprosto fascinovala posatava Logana. Prostě ta jeho pohoda a klid...Kdo četl knihu ví co myslím...Bývalý voják který se vrátil z války,prožil si hrůzy,ztratil mnoho známých a i tak byl naprosto duševně vyrovnaný. Ten jeho klid a vlídnost.Vím je to jenom kniha ale... která ženská by si takového chlapa nepřála že... ;-D

Aria85
25.08.2011 4 z 5

Tahle kniha rozhodne neni jeho nejlepsi, konec vzal hodne zkratka.. nicmene i tak to byl velice prijemny pribeh a cetlo se to v podstate samo, ostatne stejne jako vsechny jeho dila..

Beruška 007
23.07.2011 4 z 5

Musím říct, že u této knížky mě zaujal hlavně její celkem netradiční a neokoukaný příběh. Nemyslím si, že by to byla nejlepší kniha Sparkse, ale tak zaujala, neurazila a to je nejdůležitější :))

-Lenicka-
16.05.2011 4 z 5

Romány Nicholase Sparkse mám celkem ráda - tento román je však trošku jiný .. ten konec je takový jakýsi nedomyšlený, moc rychle ukončený .. ale příběh je to zajímavý .. můžu doporučit :-)