Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 624 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

Manyna
05.10.2016 4 z 5

Moc hezký příběh a já pořád doufala v dobrý konec. Všechny postavy (i záporné) byly fajn, ale Logan a jeho Zorro se mi líbili nejvíc - podivín a jeho pes. Jak to dopadlo? To nebudu prozrazovat, to zjistíte na poslední stránce knížky, jen můžu říct, že konec byl dost akční. :-)

moňulína
30.08.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Stejně jako film. Pohodové letní čtení :)

elfinkaa97
29.08.2016 4 z 5

Knížka mě ze začátku moc nebavila ale jakmile jsem si k postavám vytvořila vztah,, naprosto jsem se ponořila do děje a s každou stránkou jsem byla více a více napjatá. Bravo!

Misha11
27.07.2016 3 z 5

Začátek mě navnadil, ale potom to bylo takové nijaké. Kladně hodnotím to, že to nebylo ultra přeslazené a Logan byl sympaťák. Jinak mi příběh přišel hodně předpovídatelný.
Sparkse mám ráda a četla jsem i jeho, pro mě, mnohem lepší knížky.

majík1
03.07.2016 5 z 5

Moc hezká kniha i film

LucyNej
03.07.2016 5 z 5

Miluju jeho knihy.... kniha úžasná, stejně jako film :) Kdo máte rádi Nicholase, můžu jen doporučit.

lapagerie
30.06.2016 2 z 5

Rovnou prohlasim,ze jde o posledni knizku od Sparkse, kterou jsem cetla. Byla v poradi treti a zatímco prvni se mi libila, u druhe jsem nebyla nicim prekvapena a tato treti me uz nudila. Vsechny tri byly jak podle kopiraku.I tady je hezka inteligentni zena, spravnacky chlap a zloduch, i drama na závěr. Pro me zabity cas, ke Sparksovi se vracet nebudu.

Nicmene pro ty, kteri ctou tohoto autora poprve, muze byt pribeh ctivy, napinavy a romanticky. Svou prvni knizku od Sparkse jsem tak vnimala. Ty další uz nemely cim překvapit.

akdar72
12.04.2016 5 z 5

Další krásná kniha, tentokrát i se šťastným koncem...

nakavusterezou
03.03.2016 5 z 5

Říkala jsem si, že knihy od N.S. jsou příliš přeceňovány. Názor jsem změnila v moment, kdy jsem se "přečetla" do půlky knihy.
Skvělý příběh, skvělá zápletka a autor tahal čtenáře až do samého konce a nechával otevřený konec, až do poslední stránky.
Rozhodně to není poslední kniha, kterou jsem od něj četla.

baru_vosh
06.02.2016 4 z 5

Po shlédnutí filmu, který se mi velmi líbil, jsem si přečetla knihu. Po prvních 4 kapitolách, jsem knihu odložila, poté jsem opět nalistovala první stranu a zažala od znova. Po dočtení knihy, musím říct, že ač se mi film líbil kniha opět už jako předešlý román od Sparkse (Poslední píseň) byla více obsáhlá a vysvětlovala více situací, než film. Takže za mě, kniha super :) Jen mi chvíli trvalo se začíst a ponořit se do děje, když už se ale začtete, nemůžete přestat :)

TessaJean
30.01.2016 1 z 5

Kniha mě hrozně zklamala. Vůbec mě nebavila a musela jsem se do čtení nutit. Stále jsem čekala, že až dojdu do poloviny knihy, že se děj nějak změní.. že v tom bude nějaká hlubší zápletka, ale nestalo se tak

1v8na
28.10.2015 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Byl propracovaný do posledního detailu - napínavý, dobrodružný, plný lásky, citů, emocí, porozumění, ale i nenávisti, nepřátelství a zloby. Keith Clayton mě nehorázně rozčiloval a přišel mi jak malé dítě, kterému vezmou hračku. To už mimochodem říkala i Nana něco v tom smyslu - I když má nové hračky, nesnese, aby si někdo hrál s jeho starými hračkami. Knihu mohu jen doporučit a teď se podívám i na filmovou adaptaci.
Jen už teď mohu říct, že Zac Efron jako Logan mi rozhodně nesedí.

Tess.96
31.08.2015 4 z 5

Kniha se krásně četla, začátek měl sice trošku pomalý rozjezd, ale Nicholas Sparks, prostě umí psát a dokáže vymyslet krásně romantický poutavý příběh. Místy mi to připomínalo jeho další knihu Bezpečný přístav, ale nic se nemění na tom, že příběh je prostě dokonalý.

book737373
05.08.2015

Od tohoto autora jsem četla 2 knížky a viděla dva filmy. Knihy, které jsem četla byly talismen a co s láskou (the best of me) a myslím že obě byly naprosto skvělé a určitě si přečtu i další. Filmy které jsem viděla jsou poslední píseň (a musím říci že tento film mě opravdu chytil za srdce) a co s láskou.

Myslím si že autor Nicholas Sparks je velice nadany. Rozhodne stoji za to si od něj něco přečíst!

Nicol13
21.07.2015 4 z 5

Začátek je pomalý, nenáročný a pohodový. Pak nastane chvíle zvratu a děj začne nabírat na tempu. Přesně tak, jak to má být. Bohužel ten onen zvrat jsem čekala dřív, ale i přesto na mě konec zapůsobil. Hltala jsem posledních pár stran se zatajeným dechem a zrychlujícím se tepem.

Film nebyl špatný, ale kniha byla lepší.

m7241
20.07.2015 5 z 5

Talisman jsem si vybrala jako svou první knihu od Sparkse po tom, co jsem shlédla úžasný film 'The longest ride' natočený podle jeho knihy. Nevěděla jsem, zda mi styl vypravování sedne. Ale i přesto, že s první třetinou knihy jsem si dávala načas, protože jsem si zvykala na autorův styl, zbytek jsem doslova zhltla během jednoho večera. Musím uznat, že moje myšlení dokonale splynulo s dějem, hlavně emoce ve mně vřely jako o život, a nemůžu se dočkat další knihy. Rozhodně to předčilo veškeré očekávání. :)

NixooDy
28.06.2015 5 z 5

Zamilovala jsem se do příběhu téhle knihy, jako do všech od Sparkse. Nemohla jsem knihu odložit a konec příběhu mě naprosto dostal. Stále ještě rozdýchávám konec. :)

Markét.t
23.06.2015 4 z 5

Nenáročný styl psaní, fajn příběh.
Film je v tomto případě také celkem povedený.

Sstankova
21.06.2015 5 z 5

Do příběhu jsem se tolik začetla, že jsem nemohla dělat nic jiného, než prožívat vše s hrdiny. Oproti filmu trošku jiné, ale daleko promyšlenější a postavy jsou vykreslené tak skvěle, že některé máte chuť pohladit, některé naopak zaškrtit. :D
Jestli jste viděli dříve film, nevadí! Já na tom byla úplně stejně a stejně jsem nebyla zklamaná. Naopak! Kniha byla naprosto skvělá, proto doporučuji!

Vitnerová
20.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě ze začátku moc neoslovila a tak jsem se začetla do jiné, když jsem ale začala čekat na poslední mortal instrument tak jsem si řekla že se do ní pustím. A vida. Tato knije je opravdu nádherná a strašně ráda se k ní občas vracím.
Filmové zpracování se Zacem Efronem mě překvapivě oslovilo mnohem víc, i když má fim a kniha společného asi jako pepřenka a solnička - obal stejný, obsah jiný, i tak jsem ráda že mou první volbou byla kniha.
Vřele doporučuji jako takovou oddechovku pro podzimní sychravý večer při čaji :-)