Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 624 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

Micha-Él
18.08.2018 3 z 5

Talisman je pro mě první knihou od Sparkse, ale rozhodně ne poslední. Na začátku jsem byla trochu zklamaná, že knížka nemá pořádný děj, protože jsem se hlavní zápletku dočetla z anotace. Nicméně styl psaní mě hned chytil a ten mě bavil od začátku. Jenomže naštěstí v druhé půli knihy se děj začal pořádně roztáčet a já ani nemohla přestat číst! Musím říct, že se jedná o moc krásný, dojemný a city nabitý milostný příběh :) Uznávám, že některé pasáže byly trochu šablonovité a předvídatelné, ale na oddechovou četbu ideální. Velké plus románu je také v tom, že Sparks vás do poslední chvíle napíná, jak to s hrdiny nakonec dopadne. Doporučuji! :)

irskádívka
01.07.2018 3 z 5

Hezké, romantické, nenáročné čtení. Vhodné pro chvíle odpočinku.
Některé situace jsou snad až příliš zjednodušené, či schematizované, ale přesto rozhodně přečtení nelituji.

Szekynka
18.04.2018 4 z 5

Autor prostě umí. Romantika, lehkost psaní a pěkný příběh.

Ďumbierka
25.03.2018 5 z 5

Musím povedať, že momentálne po dočítaní najväčšia srdcovka od Sparksa !!!! Milujem jeho príbehy a tento , kde boli psíky, čistá láska.... a všetko, čo ženská duša potrebuje k dojáku a príbehu, ktorý aspoň u mňa bude dlho rezonovať, tam bolo a ach, som na mäkko, dojatá a určite si časom pozriem aj film. Ale KNIHA je Kniha. :) no darmo Pán Sparks je srdcová záležitosť.

Irsaf
07.02.2018 5 z 5

Opět pěkný příběh

Andyys
18.01.2018 3 z 5

Nebýt toho, že se to četlo lehce a plynule, protože prostě Sparks...Asi bych se unudila. Téměř žádný děj a vím, že za chvíli zapomenu, o čem jsem vlastně četla. Hodně odpočinková kniha. 70%

knihovnička007
25.11.2017 5 z 5

Moc moc hezká romantika. Krásná oddychovka. Jemná, pohodová. Jen mi přišlo, že všechno bylo takové černobílé-lidi byli buď dobří nebo zlí. Claytona jsem měla chuť po první kapitole uškrtit :/ Už to, jak plánoval, jak se zbavit psa...

Moc hezká kniha, určitě si přečtu i další. Na dlouhé zimní večery jsou super :)

Barunka-Rocky
03.08.2017 5 z 5

Klasická Sparksova tvorba. Za mě super.

AnieAnne
13.07.2017 4 z 5

Hned první kapitola mě trochu "vyděsila", co že jsem si to půjčila, a odložila jsem ji jako nezajímavou. Asi po týdnu jsem jí dala ještě šanci, a ve výsledku jsem ji shltla za dva večery. Místy předvídatelné, chvílemi trochu slabší, ale celkový dojem velmi dobrý - jako zatím vše od Sparkse ;-)

mkarajda
26.06.2017 5 z 5

Jako odpočinkové, lehké čtení k moři ideální kniha.

michaela3483
25.06.2017 4 z 5

Moje druhá kniha od Sparkse. A na rozdíl od "Zápisníku" se mi líbila. Talisman byl pro mě příjemným čtením, někdy s těžko uvěřitelným dějem, sledem událostí, ale i tak to byl fajn strávený čas.
Díky téhle knize přemýšlím, že dám šanci některému dalšímu dílu od NS.

Burák
12.06.2017 3 z 5

I když považuju Nicholase Sparkse za jednoho z nejlepšího autora v rámci žánru literatury pro ženy, jeho Talisman mě bohužel dost zklamal. Na druhou stranu, i když samotná zápletka byla velmi slabá a konec byl od počátku předvídatelný, tak se mi knihu dařilo dočíst do konce bez většího přemáhání. Což mi osobně potvrzuje, že Sparks prostě umí psát. V rámci žánru průměr - neohromí ani neurazí. Pokud bych měla hodnotit knihu obecně, asi by to nebyly ani ty 2 hvězdičky.

LaCoccinelle
31.05.2017 5 z 5

Velice čtivá kniha s pěkným příběhem. Přečteno jedním dechem.

MíšaS.
01.05.2017 2 z 5

Tato kniha mě vůbec nebavila.

kalinkacz
15.04.2017 5 z 5

Tohoto spisovatele mám opravdu ráda... Romány normálně nečtu, ale tyto mají jistý přesah a vyhledávám všechno, co pan Sparks napsal... Co se této knihy týče, tak k ní mám pár výhrad, ale i přes to byla čtivá, bavila mě a na konci mě klasicky dojala... Filmové zpracovaní je opět vydařené, tak jak je tomu již dobrým zvykem..

Lucik87
26.03.2017 3 z 5

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od tohoto úžasného spisovatele četla.

Jessybelle
23.02.2017 5 z 5

Pěkná kniha, čtivá, oddechová. Za mne mohu doporučit.

Hana86
05.02.2017 4 z 5

Opět hezký příběh, podle mě s lehce pomalejším rozjezdem, ale zase na konci to bylo dost napínavé a až do konce člověk nevěděl, jak to dopadne.
Doporučuji :)

Míša.K.
31.10.2016 5 z 5

Krásná kniha, ostatně jako všechny knihy Nicholase Sparkse.

KydlochMoris
26.10.2016 4 z 5

Na Sparkse mi to přišlo málo propracované. Normální romantika... Má o hodně lepší knihy... Jedna z hvězdiček je za psa v hlavní roli :-D