Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 624 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Knížka se četla pěkně, má spád a celkem zajímavý a dramatický konec.

petulkapeta
27.05.2020 5 z 5

Jako první jsem viděla film a hned jsem zatoužila si přečist knihu i když mi to trvalo dlouho než jsem se k ni dostala,ale rozhodně to stalo za to...chapu Logana proč ji to neřekl hned i když byla jeho Talisman...

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Film mě na tuhle knihu nalákal.
Nevěděla jsem napřed že film je podle knihy, ale když jsem ji náhodou našla napadlo mě si ji zkusit přečit. Vůbec mě nezklamala stejně jako film.
Dobrá kniha

Lucy2211
24.02.2020 5 z 5

Poklad v mé knihovně. Četla jsem mockrát a určitě budu zas. Sparks je sázka na jistotu.
Vlastním všechny knihy, které u nás vyšly a Talisman se řadí k těm nejoblíbenějším.
Krásný, romantický příběh, který chytí za srdce.

rozvera
17.10.2019 4 z 5

Nevšední námět , čtivě zpracovaný. Příjemná oddychová četba.

Nerevanin
25.09.2019 4 z 5

Dobře napsané, ale je to taková červená knihovna. Rozhodně neurazí, ale taky nejspíš nenadchne. Z postav pro mě zdaleka nejzajímavější Clayton, škoda že mu nebylo coby vypravěči věnovéno více prostoru a že nebyl více rozpracován co do psychologie. Příběh obsahuje nejedno klišé a závěrečné vyvrcholoní je na jednu stranu poněkud zmatené, na druhou trochu působí jako oslí můstek. Přesto knize víceméně nemám co vytknout a mohu ji doporučit, byť se nejedná o nijak výjimečné dílo s originální zápletkou.

Knihomolka97
17.09.2019 4 z 5

Sparks nikdy nezklame. Krásný příběh se vším všudy. :-D Akorát teda Beth se někdy chovala dost hloupě.. film jsem ještě neviděla, ale rozhodně se na něj v nejbližší době chystám. Už kvůli Efronovi. :-)

cirilla.s
16.09.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka si přála muže, který kvůli ní zdolá hory doly a když přišel, zjistila co je zač, měla ho za blázna a příběh chtěla před okolím ututlat. Co by za to jiné daly!:)

Veruu95
08.08.2019 5 z 5

Hodně oblíbená knížka. Skvělý příběh.

ladyKristyn
26.07.2019 5 z 5

Moc se mi líbila kniha, ale i film, v kterém hrál úžasný Efron. A vždy když znova knihu čtu, už mi nikdo nevymaže představu tohoto herce. Moc se povedla.

BlankaHill
23.07.2019 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který mě hooodne zaujal, a tak jsem si chtěla přečíst knihu ať si vychutnam detaily a třeba něco navíc, ale to mě nepotkalo... Kniha krasna, stojí za přečtení a film věrohodný dle knihy, naopak bych rekla, že do filmu přidány některé na oko super (venkovní sprcha) scény

Knižní střípky
06.06.2019 3 z 5

Ideální četba na tyto horké dny. Pohoda u vody, slunce peče a Vy nemáte chuť nad ničím extra moc přemýšlet. Pokud jste přesně v tomto rozpoložení, sáhněte například po této knize. Dostane se Vám velmi pěkného příběhu mariňáka Logana a mladé maminky Elizabeth. A pokud navíc milujete i psy, kniha je jako stvořená pro Vás.

kulatina
18.05.2019 4 z 5

Čtivá kniha ukazuje odpočinkový příběh, na téměř úplném konci budete trochu napnutí, jak to vlastně dopadne, a co nám autor nadělí. Jinak je vhodná jako mezikniha severních detektivek, nebo silných příběhů, kdy se najednou nejde do ničeho zakousnout. :-)

georginaa
11.05.2019 5 z 5

První jsem shlédla film a pak celou dobu čtení jsem viděla Efrona s jeho modrýma očima. Nedokázala jsem se od toho odpoutat. No v každém případě je vždy lepší přečíst knihu a pak film. Protože i když v knize je to vždy jinak popsané, nemůžete si do toho představit nic jiného než jak to bylo ve filmu. Ale určitě nejsem zklamaná, Sparkse knihy i filmy mají co do pocitu vždy úspěch.

ladyfromskye
13.03.2019 5 z 5

Tentokrát jsem zklamaná nebyla. Příjemné, odpočinkové čtení, ke kterému se jednou ráda vrátím.

pingu1
24.02.2019 5 z 5

Moje oblíbená, romantickým duším můžu jen doporučit :-)

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Do knihy jsem se hned začetla a hltala jsem ji až do konce. Krásný, zamilovaný příběh. Kniha, u které si člověk odpočine. Filmové zpracování se také povedlo. Mohu doporučit oboje.

Mayashell
12.01.2019 4 z 5

moje první kniha od tohoto autora a byla jsem mile překvapená. Nechala jsem se přesvědčit k přečtení po shlédnutí filmu, ze začátku mi činilo trochu potíže střídání postav, ale ocenila jsem pohled z úhlu ostatních. Kniha se četla dobře, jen ten konec mi přišel takový " useknutý ", spisovatel si s ním mohl dát více práce.

Devil-Ivet
10.12.2018 4 z 5

Moje první kniha od pana Sparkse a můžu říct, že mě mile překvapila. Čekala jsem nějaký extra slaďák, ale tenhle příběh byl opravdu kouzelný. Rozhodně se podívám po dalších jeho knihách.

Petula.N
25.09.2018 2 z 5

Noo jako dobrý - jako oddechovka. Ale abych pravdu řekla, tak jsem se těšila až to dočtu.