Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4.1798

Silver Bay (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)

akdar72

Prostě opět nádhera!!!!!

Acquenta

Jojo prostě umí...je to opravdu jedna z těch nejlepších spisovatelek, co znám a každá její kniha mě úplně pohltí. V této knize se dokáže vžít jak do role mladé ženy, tak i do muže a také do malé holčičky. Kniha je okouzlující, jsem smutná, že jsem ji dočetla...

Princezna22

Paaani to byla naprosto nádherná knížka. Prostředí Austrálie, velriby a vše ostatní naprosto nádhera... Příběh je to strašně pěkný,čtivý! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a musela ji prostě kdekoliv,kdykoliv číst ( vše ostatní šlo stranou) ... úplně jsem se přenesla na loďku a vyjela se dívat na velriby. Úžasné. :-)

ritz

Začátek nic moc, ale pak se to rozjelo a bylo to moc hezké. Pěkně jsem si pobrečela.

zanda6261

Záčátek byl trošku nudnější ale kniha me upoutala svým tajemstvím proto sem knihu dočetla a mužu doporučit .

MosKat

Tato kniha je dobrá, ale Jojo Moeys má i lepší knížky. Na začátku mě to zrovna moc nebavilo, ale potom už to bylo dobrý. Pro mě je Jojo nejlepší spisovatelka.

Luucie

Do této knížky jsem se nemohla ani za nic začíst, však jsem ji četla bezmála třičtvrtě roku.
Ale s příchodem Mika do zátoky jsem zabrala a už mě to nepustilo. Hlavně poté, co jsem čekala na zápletku z Lisiny minulosti.

Lucik87

Příjemná oddychová četba od Jojo Moyes. I když musím řadit mezi slabší počin této autorky. Některé pasáže mě krapet nudily a vystřihla bych je. Naopak konec, řekla bych, byl trochu náhlý a jednoduchý. Vzhledem k ději a tomu, jak se celá situace Lisy vyvinula. Takhle to doopravdy nefunguje. Ale možná je to jenom moje domněnka, která jinému čtenáři do nosu vůbec necvrkne. A možná jsem čekala něco jiného.
Na druhou stranu, moc se mi líbil styl vyprávění celého příběhu, to bylo milé a sympatické.

hadenka

Se začátkem knihy jsem měla problem, na což u teto autorky nejsem zvykla, ale pak jsem se začetla a bezva.

Ivulik7

Začátek této knihy byl pro mě nudný a několikrát mě napadlo ji odložit. Odpor byl překonán, ale až úplný závěr mě zaujal. Pro mě to bylo odreagování od detektivek a trileru, což bylo splněno. Jinak forma vyprávění více osobami byla příjemná.

kanitsuj

Zpočátku jsem měla trochu problém se začtením a orientováním se, kdo je kdo a jakou má v příběhu úlohu, nicméně potom jsem ocenila především barvité popisy australské přírody a atmosféry pobřežní zátoky "Silver Bay". Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická a vztah mezi ní a Mikem na mne působil i přes veškeré intimní popisy překvapivě chladně. Zápletka pro mne nebyla dostatečně zajímavá a konec byl spíše očekávaný, proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami. Ovšem ne proto, že by kniha byla obecně slabá, ale protože ji řadím mezi slabší v řadě autorčiných příběhů.

MayaTom

J. M. miluji. Její knihy jsou čtivé a velmi hluboke. Naneštěstí tato kniha mě z jejich děl zaujala nejméně. Děj byl velmi natáhlý a nevýrazný. Těch posledních dvacet stran napínavého děje nedokázaly vylepšit celkový pohled na knihu.

PinkAlicorn

Jak já knihy Jojo Moyesové zbožňuju! Nevím, co bych vytkla, asi nic. A nejvíc ze všeho se mi nakonec líbilo, že si Kathleen nakonec vzala svoji lásku, ten románek mezi dvěma starými lidmi, kteří neztrácejí chuť do života, jsem si zamilovala :)

Urbana

Opět, mně kniha od Moyesové nezklamala ..... doporučuji !

mkarajda

Knihu považuji za klasickou červenou knihovnu nebo jako pěkný námět na romantický film, ale jako bestseller rozhodně ne. Moc mi nevyhovoval styl pohledu různých postav, všechny působily povrchně, jakoby to psal někdo další, kdo se snaží popsat pocity dané osoby. Děj se ze začátku rozjížděl dost pomalu a trochu zmateně. Poté už to bylo takové příjemné, odpočinkové čtení. Jen na jednu stranu dost nereálné - v dnešní době internetu, kdy lze zjistit spoustu informací o lidech a událostech na druhém konci světa.

tess.de.veles

....do asi dvouste stranky docela nuda....pak se to rozjelo....
Neurazi...nenadchne....

Petra1420

Další krásný, ale i napínavý a tajemný příběh autorky spolu s nádherným prostředím Austrálie, které jsem jim záviděla, prostě radost číst:) Opět jsem si postupně zamilovala snad všechny hlavní postavy a všem přála šťastný konec:)

Anyv

Prostředí Austrálie mi bylo velmi sympatické. Postavy jsou příjemné. Příběhu nechybí napětí, záhady a tajemství. Myslím, že na konci bude čtenář překvapen, tak jako já :)

Havrnka

Moje první kniha od Jojo Moyes. Ze začátku jsem se trochu špatně orientovala a čtení mi nešlo, ale pak mne příběh pohltil a knihu jsem dočetla jedním dechem.
Už se těším na další knihy této autorky-věnovala jsem 2 dceři pro radost. Tak se snad podělí :D)

alabra

Velká romantika, na konci knihy nezůstane jedno oko suché... Hezká kniha.

Kešu1981

Opět Jojo nezklamala...její knihy se čtou jedním dechem a ani trochu nenudí :o)

koniklecka

Takové oddechové čtení. Mně se to líbilo, ač to bylo trochu předvídatelné. Ale dostala jsem, co jsem čekala. Život na pláži, pohodový život na lodičkách a zápletka o lásce.

Ivuska97

Kniha byla ze začátku nezáživná a musela jsem se nutit, abych jí přečetla. Jakmile jsem přešla na druhou půlku knihy, nemohla jsem se odpoutat. Trochu mi přišlo, že byla kniha spíš o přírodě, Austrálii a moři než o příběhu, který se odehrával mezi matkou , dcerou a nevítaným hostem. Ale jinak na oddychové čtení se kniha perfektně hodí! :)
Dala jsem pouze 3*, protože jsem u Jojo zvyklá na trochu jinou kávu. :)

romca3001

Musíš říct, že z počátku mě kniha moc nezaujala. Do čtvrtiny knihy jsem se v podstatě nudila. Ale postupně začala být kniha zajímavější a zajímavější až jsem jí opět propadla a musela jí co nejdříve přečíst :D. Velmi mě zaujal popis úžasné přírody v Austrálii a moc pěkný konec :).

AdaVinculin

Opět pohlazení na duši od Jojo ;-) Nádherný příběh ,tajemství, nedá Vám to spát dokud nezjistíte co se stalo :-) Za mě tedy opravdu úžasné!!

1sluníčko

Nádherná,už se těším na další...

JanaDobby
04. únoraodpad!

Absolutně nenadchlo, podle mě průměrný román o ničem , ani jsem nemohla dočíst jak mě kniha nebavila :/ Škoda.

lenka70

překrásný životní příběh.......na břehu moře...

Barbara182

Čtivá knížka, ale vlastně jen další ženský román, který nezanechá nijak hlubokou stopu. Od Jojo Moyesové jsem toho prostě čekala trošku víc :-( Navíc mi kvůli všem těm tajnostem ohledně minulosti přišlo, že postavy postrádají na plastičnosti, a konec knihy mě jednoduše zklamal, připadal mi nereálně překombinovaný :-(

alka1609

Začátek knihy nudný, než se překoná určitý počet stránek a pak už to jede. Krásně popisovaná příroda, velryby, delfíni. Pěkná knížka, trošku odlišná od ostatních JM, ale můžu jen doporučit.