Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4.1671

Silver Bay (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

alka1609
předevčírem

Začátek knihy nudný, než se překoná určitý počet stránek a pak už to jede. Krásně popisovaná příroda, velryby, delfíni. Pěkná knížka, trošku odlišná od ostatních JM, ale můžu jen doporučit.

aknitramk

Jojo opět nezklamala. Konec mě opět dostal, vřele doporučuji...

rajen

Velmi sladká a velmi čtivá. To jsou asi tak hlavní dvě charakteristiky této knihy. Příběh skoro jako z harlequinky, ale opravdu pěkně popsaný. Nic hlubokého bych v něm nehledala. A to mě u této autorky překvapilo. Četla jsem od ní zatím jen Než jsem tě poznala a ta byla o hodně lepší, i když taky tak trochu brnkačka na city. Nicméně psát umí a rozhodně tuto knihu nekritizuji, je to prostě taková klasická romantická oddechovka. Pro ty, co to rádi sladší.

silvie5281

Tak .. Právě jsem knihu dočetla a ..
Děj je zasazen do nádherné přírody, která spolu s velrybami, zasmušilostí prostředí, přírodními úkazy, jež jsou typické, přesto ukazuji, jak je člověk nicotný a kolikrát si vlastní vinou ještě situaci během těchto ukázů ztěžuje (ano, myslím bludné sítě), vykresluje ideální misto, kam se uchýlí žena s tak tragickou minulostí. V tomhle skládám Jojo hold.
Ambiciózní mladý developer, který spatří krasu tohohle, spokojenost a bezpečnost obyvatel a velryb vymění za peníze - tady už to začíná připomínat příběhy z harlequinek.
Nemám problém s romantikou, ale konec sr mi strašně tahnul. Kdyby byl ukončen o sto stránek rychleji, možná by to nebyla tak za vlasy přiřazena slaďárna, pro mě by však kouzlo neztratila.
Každopádně příběh úžasne napsany a čtivý.

sonča94

Na začátku knihy asi tak do 80 stránek, jsem se musela přemáhat ať to čtu dál. Kniha mě vůbec nebavila, a ani jsem se nevyznala v postavách. Po těch 80 stranách to začalo být napínavé a dávat smysl. Nakonec jsem se do toho začetla a závěr knihy jsem přímo hltala. Doporučuji vydržet těch ,,pár,, nudných stránek a dočíst do konce :)

Hella

Na můj neromantický vkus slaďárna jako hrom, ale přesto jsem autorce ochotna přiznat, že psát, a to navíc velmi čtivě, opravdu umí.

Gabetina

Za mě super! Krásný romantický příběh s krásnými popisy přírody. Bylo to čtivý a bylo to sladký. Od Moyes má první kniha ale ráda se vrhnu i na jeji další díla. Líbilo a doporučuju ))

Alenae
30.12.2016

ani jsem nedočetla...

niknikita
28.12.2016

Ano, takové knihy můžu dnes a denně.A navíc musím ocenit přístup autorky k autentičnosti příběhu ve spojení s životem velkých mořských živočichů. Bylo to dojemné a poučné, přitom bez velkého patosu... a bylo to krásné.

Grety
14.12.2016

Příjemná slaďárna nejen pro dlouhé zimní večery. Už od začátku víte, jak to dopadne ale stejně se Vám to líbí..Okořeněné pěkným popisem Australského pobřeží.

katerina2660
09.12.2016

Včera jsem četla dlouho do noci, protože jsem se nemohla odtrhnout a MUSELA jsem vědět, jak to dopadne.... Jak píše níže kacenka7206 - ani já ze začátku nebyla úplně z knihy nadšená, trochu mi dělalo problém, že každou kapitolu vypráví jiná osoba ze svého úhlu i když děj stále pokračuje... nicméně když si člověk zvykne, tak ok. Knížka je krásná, určitě doporučuji, finále absolutní bomba, velké zvraty, ale nakonec všechno dobře dopadne..... Je to třetí knížka od této autorky a těším se na další.

kacenka7206
07.12.2016

Ze začátku bylo těžké se přinutit vůbec to číst, ale čím dál jsem byla, tím bylo těší se od toho odlepit. Konec mi zlomil a zase slepil srdce. Velmi citlivá kniha. Doporučuji.

whiolet
29.11.2016

Krásně napsaná kniha. Autorka nezklamala

petrulkaa
29.11.2016

Velmi pěkné pohodové čtení s pěkným líčením přírody. Moje první kniha od této autorky, už se těším na další.

Alienn
25.11.2016

Velmi příjemné odpočinkové čtení, které jsem si užila. Velkým bonusem pro mě bylo zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává a které dalo knížce to něco navíc oproti jiným románům s romantickým nádechem.

Pheonix
20.11.2016

Ráda bych knize dala celých pět hvězdiček, ale bohužel nemohu. Je to první kniha Jojo a já ji četla jako poslední ze všech, i když to už není pravda, protože se právě chystám na Život po tobě a těším se na knihu moc! Bohužel jsem tak namlsaná všech knih před touto, že jsem čekala hnedka něco úžasného, což tato kniha je stejně jako ty po ní, každopádně dost špatně se mi do ní ze začátku začítalo. Trvalo jí trochu déle, než se rozjela a celý příběh dával smysl, ale postupem času mi opět potrhala srdce, jak je to u Jojo zvykem :D. Spojení s přírodou a zvířaty, to je přesně něco, pro mu dušičku! Určitě moc doporučuji, ale za ten pomalý rozjezd, bohužel dávám hvězdy jen čtyři.

hanča34
13.11.2016

Zatím nejslabší kniha této autorky, druhá polovina byla lepší než první. Ale jinak ji mám mezi oblíbenými autory.

Zuzka222
09.11.2016

Kniha má pro mě pomalejší rozjezd, chvíli trvalo než jsem se začetla. Poté mě ale příběh nadchl. Jsem ráda, že autorka využila téma ochrany zvířat a životního prostředí, čtenáře to nutí k zamyšlení a možná si z toho i odnese něco málo do života. Možná bych dala i 5*, ale konec byl pro mě až moc ,,happyendový", což trochu zkazilo celkový dojem. Myslím, že alespoň nějaký ,,neúspěch" by tomuto příběhu slušel mnohem více než podle mě dost vnucený závěr, že všechno dopadlo úžasně, všichni jsou super šťastní, atd.

michaela3483
06.11.2016

Moje první kniha od této spisovatelky a moc mě nenadchla. Děj byl zajímavý, ale konec byl celkem předvídatelný.

NikaMirka
05.11.2016

Zatím asi nejslabší kniha, kterou jsem od JoJo četla. Přesto nemohu jinak a dát pět hvězd, protože příběh, hlavně konec, mě neuvěřitelně dojal. Naprosto jsem se našla v hlavní hrdince (až na ty lodě - ty fakt nemusím), vím, jak těžké je začít věřit, jak náročná je výchova dítěte, hlavně když někoho ztratíte, nebo se bojíte a na všechno jste sám! Doporučuji, ale spíš "proložit" mezi jinou četbu, než po jiných knížkách od JoJo.

hnilda3
29.10.2016

Jojo opět nezklamala :-) Kniha krásná, autorka opravdu umí překvapit a píše úžasně (nelíbí se mi tedy české překlady jejích knih, ale čtu anglicky a je to mnohem lepší :-) )

WerczaG
27.10.2016

Moc se mi kniha líbila.pěkná zápletka a rozuzlení.příběh je popisován u zátoky což bylo moc pěkně...

DasaN
26.10.2016

Začátek knihy je trocho zdlouhavější, tak mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale závěr se celkem povedl. Je to příjemná oddechovka na podzimní večery.

MonikaKK
23.10.2016

Říkala jsem si, že už nenajdu nic podobného jako Nicholas Sparks, jeho styl příběhů, nečekaných konců. Vypadá to, že jsem našla :) . Za mě 5 hvězd za super romantický zajímavý příběh, s nečekaným koncem, čtivý, oddechový, možná i trochu napínavý.

carolinesbook
21.10.2016

Ze všech knih, co jsem od Jojo četla, byla tato nejoddychovější a výjimečně skončila i happyendem :-) Styl psaní autorky se mi jako vždy líbí, ta nepředvídatelnost děje do poslední chvíle, pocity a myšlenky jednotlivých osob příběhu, to je přesně to, co dělá její knihy tak čtivé. Oceňuji příběh trošku z jiného prostředí.

MaruškaV.
15.10.2016

Příjemná oddechovka :)

avalonek
12.10.2016

Naprosto úžasné.Nádherný příběh,od kterého jsem se nedokázala odpoutat.Je na něm vidět,že i maličkosti dokážou člověka změnit.Že i smutný příběh může mít dobrý konec.Prostě někdy opravdu platí,že všechno zlé je k něčemu dobré.

novakovaterka22
06.10.2016

No kde mám začít. Knihu jsem četla měsíc a zhruba 5 dní. Prožila jsem u ní spoustu emocí, ale musím jí hodnotit 3 hvězdičkama. Pro začátek jsem si vybrala asi špatnou knihu od Jojo Moyes, ale příběh byl napínavý, nepředvídatelný pro mě a rozhodně si od Jojo ještě něco přečtu. :)

DominaCZ
06.10.2016

Sorrow v podstatě přesně vypsala moje pocity. Nezáživná klasická sladkost, taková makronka z pekařství Paul.
Velryby jsou fajn, ale knížka o jejich sledovačce, blicích japonských turistech, boji průvodců o to, kdo ji dřív uvidí a nejvyšších manažerech surfujících v zasedačce na pseudoboardu tak, až si zloměj krček v kyčli, to je poněkud.... uhm--.-.zvláštní.
Postavy nic moc.... nic mi to neřeklo, asi taky proto, že anotace vše vyžvaní.
Něco, co chytne za srdce a rozpláče..? Tak to rozhodně ne... pokud teda nejste nějakej labil žejo.
( nejvíc mě zabilo, když jsem na str. 354 našla slovo LETOVYSKA...)

eva198
05.10.2016

První půlka knížky mě moc nenadchla, prřemýšlela jsem že ji ani nedočtu. ale druhá půlka.. tu jsem přečetla jedním dechem. Tušila jsem že to bude happyend, ale že to dopadne až takhle.. to jsem nečekala. za mě palec nahoru !!! těším se na další knížky od této autorky