Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4.1854

Silver Bay (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Eloorka

Kniha začíná jako velká nuda, když přežijeme začátek začne se nám ukazovat zajímavý příběh. Nejvíce mě zaujal na začátku popis krajiny a zvířat. Udivila mě nějaká fakt o nich. V polovině knížky jsem se již přestala nudit a kniha se začala číst jedním dechem. Konec byl překvapující a dojemný. Nevím, jestli bych jí chtěla číst znovu, ale bylo to fajn čtení. Oproti "Než jsem tě poznala" je tato kniha slabší.

Ivona21

Kniha od výborné spisovatelky.První polovina byla trochu krkolomná, ale potom jsem to četla jedním dechem.Na víkendové čtení určitě doporučuji, ale nesmíte se nechat odradit tím začátkem...:)

pink_ivy

Pokud mám být zcela upřímná, tak pro mě byla Stříbrná zátoka velkým zklamáním. Dlouho jsem uvažovala, kterou knížku bych si od Jojo měla přečíst jako další a z anotací mě zaujala pouze tato, takže jsem ji dala šanci a bohužel.

Nedokázala jsem se do knížky vůbec vžít, postavám jsem nepřišla na chuť a jejich osudy mi víceméně byly ukradené. Silver Bay mě sice svým způsobem okouzlilo, jenže příběh pro mě nebyl dostatečně zajímavý. Navíc mi nevyhovovalo, že se střídalo několik vypravěčů. Někdy vám do dokáže přiblížit postavy, jenže tady to prostě nějak nefungovalo. Velké tajemství, které nám bylo odtajněno skoro až na konci, nebylo nijak zvlášť překvapující a velký plot twist jsem odhalila dobrých padesát stránek předtím, než se to skutečně stalo.

Jako oddechové čtení je to ale celkem fajn. 3*

katst

Kniha mi přijde slabší, děj je hodně převídatelný. Ne a ne se správně začíst...
Moyesová má rozhodně lepší knihy.

kudrdlinka

Je to první knížka, kterou jsem od autorky četla. Určitě není špatná, čte se dobře - krásné prostředí, zajímavý příběh, tajemství z minulosti, romantika, ale nemůžu říct, že bych se od knihy nemohla odtrhnout, asi až ke konci. Jsem zvědavá na další knihy J. M., jestli budou lepší.

amenufus

Tedy řeknu Vám, že start knížky byl hodně pozvolný, až jsem si říkala, že mě asi nic nepřekvapí a že bude trochu nuda. Druhá polovina se mnou však docela zamávala a nedala jinak, než dočíst jedním dechem. Takže líbila a moc :)

misicenka

Další skvost od Jojo :-)

akdar72

Prostě opět nádhera!!!!!

Acquenta

Jojo prostě umí...je to opravdu jedna z těch nejlepších spisovatelek, co znám a každá její kniha mě úplně pohltí. V této knize se dokáže vžít jak do role mladé ženy, tak i do muže a také do malé holčičky. Kniha je okouzlující, jsem smutná, že jsem ji dočetla...

Princezna22

Paaani to byla naprosto nádherná knížka. Prostředí Austrálie, velriby a vše ostatní naprosto nádhera... Příběh je to strašně pěkný,čtivý! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a musela ji prostě kdekoliv,kdykoliv číst ( vše ostatní šlo stranou) ... úplně jsem se přenesla na loďku a vyjela se dívat na velriby. Úžasné. :-)

ritz

Začátek nic moc, ale pak se to rozjelo a bylo to moc hezké. Pěkně jsem si pobrečela.

zanda6261

Záčátek byl trošku nudnější ale kniha me upoutala svým tajemstvím proto sem knihu dočetla a mužu doporučit .

MosKat

Tato kniha je dobrá, ale Jojo Moeys má i lepší knížky. Na začátku mě to zrovna moc nebavilo, ale potom už to bylo dobrý. Pro mě je Jojo nejlepší spisovatelka.

Luucie

Do této knížky jsem se nemohla ani za nic začíst, však jsem ji četla bezmála třičtvrtě roku.
Ale s příchodem Mika do zátoky jsem zabrala a už mě to nepustilo. Hlavně poté, co jsem čekala na zápletku z Lisiny minulosti.

Lucik87

Příjemná oddychová četba od Jojo Moyes. I když musím řadit mezi slabší počin této autorky. Některé pasáže mě krapet nudily a vystřihla bych je. Naopak konec, řekla bych, byl trochu náhlý a jednoduchý. Vzhledem k ději a tomu, jak se celá situace Lisy vyvinula. Takhle to doopravdy nefunguje. Ale možná je to jenom moje domněnka, která jinému čtenáři do nosu vůbec necvrkne. A možná jsem čekala něco jiného.
Na druhou stranu, moc se mi líbil styl vyprávění celého příběhu, to bylo milé a sympatické.

hadenka

Se začátkem knihy jsem měla problem, na což u teto autorky nejsem zvykla, ale pak jsem se začetla a bezva.

Ivulik7

Začátek této knihy byl pro mě nudný a několikrát mě napadlo ji odložit. Odpor byl překonán, ale až úplný závěr mě zaujal. Pro mě to bylo odreagování od detektivek a trileru, což bylo splněno. Jinak forma vyprávění více osobami byla příjemná.

kanitsuj

Zpočátku jsem měla trochu problém se začtením a orientováním se, kdo je kdo a jakou má v příběhu úlohu, nicméně potom jsem ocenila především barvité popisy australské přírody a atmosféry pobřežní zátoky "Silver Bay". Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická a vztah mezi ní a Mikem na mne působil i přes veškeré intimní popisy překvapivě chladně. Zápletka pro mne nebyla dostatečně zajímavá a konec byl spíše očekávaný, proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami. Ovšem ne proto, že by kniha byla obecně slabá, ale protože ji řadím mezi slabší v řadě autorčiných příběhů.

MayaTom

J. M. miluji. Její knihy jsou čtivé a velmi hluboke. Naneštěstí tato kniha mě z jejich děl zaujala nejméně. Děj byl velmi natáhlý a nevýrazný. Těch posledních dvacet stran napínavého děje nedokázaly vylepšit celkový pohled na knihu.

PinkAlicorn

Jak já knihy Jojo Moyesové zbožňuju! Nevím, co bych vytkla, asi nic. A nejvíc ze všeho se mi nakonec líbilo, že si Kathleen nakonec vzala svoji lásku, ten románek mezi dvěma starými lidmi, kteří neztrácejí chuť do života, jsem si zamilovala :)

Urbana

Opět, mně kniha od Moyesové nezklamala ..... doporučuji !

mkarajda

Knihu považuji za klasickou červenou knihovnu nebo jako pěkný námět na romantický film, ale jako bestseller rozhodně ne. Moc mi nevyhovoval styl pohledu různých postav, všechny působily povrchně, jakoby to psal někdo další, kdo se snaží popsat pocity dané osoby. Děj se ze začátku rozjížděl dost pomalu a trochu zmateně. Poté už to bylo takové příjemné, odpočinkové čtení. Jen na jednu stranu dost nereálné - v dnešní době internetu, kdy lze zjistit spoustu informací o lidech a událostech na druhém konci světa.

tess.de.veles

....do asi dvouste stranky docela nuda....pak se to rozjelo....
Neurazi...nenadchne....

Petra1420

Další krásný, ale i napínavý a tajemný příběh autorky spolu s nádherným prostředím Austrálie, které jsem jim záviděla, prostě radost číst:) Opět jsem si postupně zamilovala snad všechny hlavní postavy a všem přála šťastný konec:)

Anyv

Prostředí Austrálie mi bylo velmi sympatické. Postavy jsou příjemné. Příběhu nechybí napětí, záhady a tajemství. Myslím, že na konci bude čtenář překvapen, tak jako já :)

Havrnka

Moje první kniha od Jojo Moyes. Ze začátku jsem se trochu špatně orientovala a čtení mi nešlo, ale pak mne příběh pohltil a knihu jsem dočetla jedním dechem.
Už se těším na další knihy této autorky-věnovala jsem 2 dceři pro radost. Tak se snad podělí :D)

alabra

Velká romantika, na konci knihy nezůstane jedno oko suché... Hezká kniha.

Kešu1981

Opět Jojo nezklamala...její knihy se čtou jedním dechem a ani trochu nenudí :o)

koniklecka

Takové oddechové čtení. Mně se to líbilo, ač to bylo trochu předvídatelné. Ale dostala jsem, co jsem čekala. Život na pláži, pohodový život na lodičkách a zápletka o lásce.

Ivuska97

Kniha byla ze začátku nezáživná a musela jsem se nutit, abych jí přečetla. Jakmile jsem přešla na druhou půlku knihy, nemohla jsem se odpoutat. Trochu mi přišlo, že byla kniha spíš o přírodě, Austrálii a moři než o příběhu, který se odehrával mezi matkou , dcerou a nevítaným hostem. Ale jinak na oddychové čtení se kniha perfektně hodí! :)
Dala jsem pouze 3*, protože jsem u Jojo zvyklá na trochu jinou kávu. :)