Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4.1753

Silver Bay (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Urbana
včera

Opět, mně kniha od Moyesové nezklamala ..... doporučuji !

mkarajda

Knihu považuji za klasickou červenou knihovnu nebo jako pěkný námět na romantický film, ale jako bestseller rozhodně ne. Moc mi nevyhovoval styl pohledu různých postav, všechny působily povrchně, jakoby to psal někdo další, kdo se snaží popsat pocity dané osoby. Děj se ze začátku rozjížděl dost pomalu a trochu zmateně. Poté už to bylo takové příjemné, odpočinkové čtení. Jen na jednu stranu dost nereálné - v dnešní době internetu, kdy lze zjistit spoustu informací o lidech a událostech na druhém konci světa.

tess.de.veles

....do asi dvouste stranky docela nuda....pak se to rozjelo....
Neurazi...nenadchne....

Petra1420

Další krásný, ale i napínavý a tajemný příběh autorky spolu s nádherným prostředím Austrálie, které jsem jim záviděla, prostě radost číst:) Opět jsem si postupně zamilovala snad všechny hlavní postavy a všem přála šťastný konec:)

Anyv

Prostředí Austrálie mi bylo velmi sympatické. Postavy jsou příjemné. Příběhu nechybí napětí, záhady a tajemství. Myslím, že na konci bude čtenář překvapen, tak jako já :)

Havrnka

Moje první kniha od Jojo Moyes. Ze začátku jsem se trochu špatně orientovala a čtení mi nešlo, ale pak mne příběh pohltil a knihu jsem dočetla jedním dechem.
Už se těším na další knihy této autorky-věnovala jsem 2 dceři pro radost. Tak se snad podělí :D)

alabra

Velká romantika, na konci knihy nezůstane jedno oko suché... Hezká kniha.

Kešu1981

Opět Jojo nezklamala...její knihy se čtou jedním dechem a ani trochu nenudí :o)

koniklecka

Takové oddechové čtení. Mně se to líbilo, ač to bylo trochu předvídatelné. Ale dostala jsem, co jsem čekala. Život na pláži, pohodový život na lodičkách a zápletka o lásce.

Ivuska97

Kniha byla ze začátku nezáživná a musela jsem se nutit, abych jí přečetla. Jakmile jsem přešla na druhou půlku knihy, nemohla jsem se odpoutat. Trochu mi přišlo, že byla kniha spíš o přírodě, Austrálii a moři než o příběhu, který se odehrával mezi matkou , dcerou a nevítaným hostem. Ale jinak na oddychové čtení se kniha perfektně hodí! :)
Dala jsem pouze 3*, protože jsem u Jojo zvyklá na trochu jinou kávu. :)

romca3001

Musíš říct, že z počátku mě kniha moc nezaujala. Do čtvrtiny knihy jsem se v podstatě nudila. Ale postupně začala být kniha zajímavější a zajímavější až jsem jí opět propadla a musela jí co nejdříve přečíst :D. Velmi mě zaujal popis úžasné přírody v Austrálii a moc pěkný konec :).

AdaVinculin

Opět pohlazení na duši od Jojo ;-) Nádherný příběh ,tajemství, nedá Vám to spát dokud nezjistíte co se stalo :-) Za mě tedy opravdu úžasné!!

1sluníčko

Nádherná,už se těším na další...

JanaDobby
04. únoraodpad!

Absolutně nenadchlo, podle mě průměrný román o ničem , ani jsem nemohla dočíst jak mě kniha nebavila :/ Škoda.

1641997

Tuhle knížka je mezi mými nejoblíbenějšími, jako všechny ostatní od Jojo. Příběh je krásný a čtivý. Úžasně jsem si s knihou zpříjemnila dovolenou.

lenka70

překrásný životní příběh.......na břehu moře...

Barbara182

Čtivá knížka, ale vlastně jen další ženský román, který nezanechá nijak hlubokou stopu. Od Jojo Moyesové jsem toho prostě čekala trošku víc :-( Navíc mi kvůli všem těm tajnostem ohledně minulosti přišlo, že postavy postrádají na plastičnosti, a konec knihy mě jednoduše zklamal, připadal mi nereálně překombinovaný :-(

alka1609

Začátek knihy nudný, než se překoná určitý počet stránek a pak už to jede. Krásně popisovaná příroda, velryby, delfíni. Pěkná knížka, trošku odlišná od ostatních JM, ale můžu jen doporučit.

aknitramk

Jojo opět nezklamala. Konec mě opět dostal, vřele doporučuji...

rajen

Velmi sladká a velmi čtivá. To jsou asi tak hlavní dvě charakteristiky této knihy. Příběh skoro jako z harlequinky, ale opravdu pěkně popsaný. Nic hlubokého bych v něm nehledala. A to mě u této autorky překvapilo. Četla jsem od ní zatím jen Než jsem tě poznala a ta byla o hodně lepší, i když taky tak trochu brnkačka na city. Nicméně psát umí a rozhodně tuto knihu nekritizuji, je to prostě taková klasická romantická oddechovka. Pro ty, co to rádi sladší.

silvie5281

Tak .. Právě jsem knihu dočetla a ..
Děj je zasazen do nádherné přírody, která spolu s velrybami, zasmušilostí prostředí, přírodními úkazy, jež jsou typické, přesto ukazuji, jak je člověk nicotný a kolikrát si vlastní vinou ještě situaci během těchto ukázů ztěžuje (ano, myslím bludné sítě), vykresluje ideální misto, kam se uchýlí žena s tak tragickou minulostí. V tomhle skládám Jojo hold.
Ambiciózní mladý developer, který spatří krasu tohohle, spokojenost a bezpečnost obyvatel a velryb vymění za peníze - tady už to začíná připomínat příběhy z harlequinek.
Nemám problém s romantikou, ale konec sr mi strašně tahnul. Kdyby byl ukončen o sto stránek rychleji, možná by to nebyla tak za vlasy přiřazena slaďárna, pro mě by však kouzlo neztratila.
Každopádně příběh úžasne napsany a čtivý.

sonča94

Na začátku knihy asi tak do 80 stránek, jsem se musela přemáhat ať to čtu dál. Kniha mě vůbec nebavila, a ani jsem se nevyznala v postavách. Po těch 80 stranách to začalo být napínavé a dávat smysl. Nakonec jsem se do toho začetla a závěr knihy jsem přímo hltala. Doporučuji vydržet těch ,,pár,, nudných stránek a dočíst do konce :)

Hella

Na můj neromantický vkus slaďárna jako hrom, ale přesto jsem autorce ochotna přiznat, že psát, a to navíc velmi čtivě, opravdu umí.

Gabetina

Za mě super! Krásný romantický příběh s krásnými popisy přírody. Bylo to čtivý a bylo to sladký. Od Moyes má první kniha ale ráda se vrhnu i na jeji další díla. Líbilo a doporučuju ))

Alenae
30.12.2016

ani jsem nedočetla...

niknikita
28.12.2016

Ano, takové knihy můžu dnes a denně.A navíc musím ocenit přístup autorky k autentičnosti příběhu ve spojení s životem velkých mořských živočichů. Bylo to dojemné a poučné, přitom bez velkého patosu... a bylo to krásné.

Grety
14.12.2016

Příjemná slaďárna nejen pro dlouhé zimní večery. Už od začátku víte, jak to dopadne ale stejně se Vám to líbí..Okořeněné pěkným popisem Australského pobřeží.

katerina2660
09.12.2016

Včera jsem četla dlouho do noci, protože jsem se nemohla odtrhnout a MUSELA jsem vědět, jak to dopadne.... Jak píše níže kacenka7206 - ani já ze začátku nebyla úplně z knihy nadšená, trochu mi dělalo problém, že každou kapitolu vypráví jiná osoba ze svého úhlu i když děj stále pokračuje... nicméně když si člověk zvykne, tak ok. Knížka je krásná, určitě doporučuji, finále absolutní bomba, velké zvraty, ale nakonec všechno dobře dopadne..... Je to třetí knížka od této autorky a těším se na další.

kacenka7206
07.12.2016

Ze začátku bylo těžké se přinutit vůbec to číst, ale čím dál jsem byla, tím bylo těší se od toho odlepit. Konec mi zlomil a zase slepil srdce. Velmi citlivá kniha. Doporučuji.

whiolet
29.11.2016