První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1454 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

nejknihy123
18.08.2014 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka mě zase ohromila. Tato knížka je jední slovem ÚŽASNÁ. Proto dávám 5hvězdiček :33

--nora--
15.08.2014 5 z 5

nááááádherná kniha.je úplně jiná než knihy které normálně čtu protože to je velmi originální nápad. když jsem knihu koupila a zjistila že je ta spisovatelka němka moc se mi knihu číst nechtělo , ale okamžitě když jsem četla jsem na to úplně zapomněla. velmi rychle jsem si tento svět oblíbila hlavně Liv a Graysona.narozdíl od ostatních čtenářů(jak jsem poznala z komentářů)jsem nečetla rudá jako rubín takže tato spisovatelka je pro mě novou.podle přílohy na konci knihy jsem si řekla že tato spisovatelka je skvělá osoba s pozitivními myšlenky.moc se těším na pokračování.

Wolfinéria
11.08.2014 5 z 5

Super! Sice to mělo pár nedostatků, jako například docela dost zavádějící anotaci (stejně jako u Rudá jako rubín) ale jinak prostě další super knížka od Kirsten ;) Akorát doufám, že ten další díl bude tak do půl roku..

Kyta
30.07.2014 5 z 5

Před touhle knihou jsem od autorky přečetla zatím jen první díl ze série Drahokamy; ten mě samozřejmě upoutal natolik, že jsem byla zvědavá na její další knihy. Po přečtení prvního dílu téhle nové začínající série musím říct, že Kerstin Gier je vážně skvělá spisovatelka a odteď patří mezi mé oblíbené!!

Moje první kniha s tématikou na sny a musím říct, že je vážně hodně promyšlená a čtivá. Z téhle knihy jsem neskutečně nadšená. Podle mě jí nic nechybělo - měla přesně to, co by každá kniha měla mít: humor, lásku, dokonalou myšlenku, originalitu, tajemství, skvělé postavy. Opět mě potěšilo, že autorka nechává čtenáře až do poslední stránky v napětí a stejně jako u Drahokamů jsem nad ní hodně přemýšlela (ještě teď přemýšlím nad tím, kdo by mohl vězet za Secrecy!). Nad autorčiným humorem jsem hodněkrát musela nahlas vybuchnout smíchy. Chodba s dveřmi mi přišla naprosto úžasná a celá ta záležitost s démonem... Prostě úžasná kniha a mám z ní moc dobrý pocit.
Díky poslednímu slovu autorky se nemůžu dočkat dalšího dílu, takže doufám, že to do jeho vydání vydržím!

Myslím, že kniha vás nezklame a po jejím přečtení nebudete litovat, že jste jí vzali do ruky; rozhodně stojí za přečtení!! :)

Foxface
29.07.2014 3 z 5

Vtip, postavy (ale stejně mám ráda jen Jaspera a Graysona, ostatní mě nezaujali), takže nevím, za co je ta třetí hvězdička, možná za obálku. Trvalo mi deset kapitol se začíst a celkově mě to nudilo a dost zklamalo. Možná jsem jen knihu neměla přirovnávat k Drahokamům.

AnnabethChase
28.07.2014 5 z 5

Kniha ma oslovila hlavne kvôli jej autorke Kerstin Gier. Jej predošlá séria Drahokamy doteraz patrí medzi moje obľúbené série. Gier vymenila cestovanie v čase za sny a to mi prišlo veľmi zaujímavé. Zo začiatku ma to moc nebavilo ale postupne ako sa dej prehlboval bol čoraz vtipnejší, dramatickejší a aj romantickejší. Jasper, Henry, Grayson a Arthur sa mi spočiatku zlievali do jednej veľkej chlapčenskej machule ale neskôr som sa ich naučila rozoznať a oceniť ich charakter. Musím sa priznať že táto Kniha snov sa mi páčila viac ako séria Drahokamy. Livine myšlienkové pochody boli vtipnejšie ako Gwendolynine a hlavne postavy boli oveľa milšie ako napríklad Gideon z Drahokamov. Knihe dávam päť hviezdičiek z piatich a už sa veľmi teším na daľšiu preloženú Knihu snov. Doporučujem všetkým vekovým kategoriam.

gossipavlina
21.07.2014 2 z 5

Nic jiného od autorky neznám, Drahokamy jsem nečetla, tudíž jsem knížku brala do ruky a nic jsem od ní neočekávala. Což bylo dobře, protože takhle můžu jen říct, že pro mě to byla nuda. Stěží jsem ji dočetla do konce.
Pochvalu dávám za originální a nápaditou obálku, kterou mě vlastně knížka zaujala. Obsahem nikoliv.

Kat9
21.07.2014 5 z 5

Nebyla jsem si úplně jistá,jak knihu ohodnotit.Dopadla jinak,než jsem čekala a některé věci jsem tak úplně nepochopila,ale jinak super knížka od super autorky,takže 5*.

LoverOfBooks<3
18.07.2014

Úžasná knížka :)

009Ivana
03.07.2014 5 z 5

Kniha je upřímně zábavná, vtipná, romantická, a má skvělý originální děj. Přitáhla mě k ní obálka, která knihu dokonale vystihuje. Rozhodně nelituji, že jsem si ji koupila. Ten kdo má strach, že je stejná jako seriie drahokamů ( to byli můj první strach) tak mít nemusí nejsou si podle mě vůbec podobné. Přečteno jedním dechem. No prostě neprohloupíte. :)

Ellnesa
02.07.2014 5 z 5

Knížka mĕ uchvátila stejně jako Drahokamy! Zamilovala jsem si vĕtšinu postav. A podlehla spolu s Liv Henrymu.
Příbĕh má nápad, neokoukanost a je hroznĕ čtivý. Miluju tuhle knížku a tĕším se na další díl!!!

219katka
30.06.2014 4 z 5

Byla jsem nadšená, že autorka mojí oblíbené trilogie chystá něco podobného! Kerstin mě samozřejmě nezklamala a lehkost a vtip, který vkládá do svého psaní, mi ani tady nechyběl. Zápletka se začala vyvíjet velmi slibně a všechny postavy se mi líbí. Svět snů je navíc pro mě úplně něco nového a neotřepaného, takže si s radostí počkám na další díly!

rava
24.06.2014 5 z 5

Kniha byla skvělá jak už to u Kerstin Gier bývá. Originální nápad, děj byl úžasný a hlavní hrdinové taky. Už se těším na druhý díl. Určitě doporučuji.

Klaris 99
18.06.2014 4 z 5

Předem upozorňuji: ,,Stačí přečíst poslední větu, ta vlastně celý komentář vystihuje´´´:D

První stříbrná kniha snů, byla pro mě nejočekávanější knihou tohoto roku. Když se mi jí podařilo vyhrát v nakladatelství Cooboo, tak jsem byla štěstím bez sebe. Je to kniha s překrásnou obálkou, je to kniha od Cooboo, napsal ji Kerstin Gierová, má tématiku snů a ještě to byla výhra. Prostě kniha měla všechny předpoklady k tomu, aby se mi líbila.
A ona se mi líbila, ale......

Když hodnotím knihu pěti hvězdičkami, mám u čtení knihy takový zvláštní pocit a každá úžasná kniha má svůj. Nevím, jak to přesně popsat, ale je to něco, co mě doprovází celou knihu a když si na ni vzpomenu, ten pocit se dostaví také. U Stříbrné se pocit nedostavil, ani během četby, ani když si na vzpomenu. Takže proto jsem se rozhodla, že knihu ohodnotím 4 hvězdičkami, ale tajně doufám, že u dalších dílů se pocit dostaví.

A teď jdu chválit, nebo alespoň trošku. :D

Můj největší problém byl, že jsem od knihy chtěla to, co jsem měla od Drahokamů.Děj nebyl, tak propracovaný, protě mi přišlo, že se tam dohromady nic nestalo, až na konci se děj mírně rozvinul, a tak doufám,že konec dal dalšímu dílu dobrou půdu, na které se Kerstin bude dařit. Nápad byl samozřejmě originální, snové dveřea tajný démon, něco pro mně.

Vím, že si asi trochu protiřečím, ale mé pocity ze Stříbrné prostě jsou, jaké jsou.

Já čekala, že na mně někde vybafne Gideon s Xemeriusem na zádech a Gwendolin do toho začne zpívat. Bohužel nic takového se nestalo. Ale i tak jsem s výběrem postav spokojená. Liv je sympaťačka, Henry taktéž, ale Gideon je Gideon.:D

Když jsem knihu konečně začala pobírat, jako to co nemá s Drahokamy nic společného, jen autorku, tak výsledný úsudek,je kladný.

A než se do toho zamotám úplně, tak jen řeknu: ,,Na další díly se těším, ale nebylo to to, co jsem očekávala.´´ :D

JanaDor
04.06.2014 4 z 5

Právě jsem dočetla tuto nádhernou oddychovku po které jsem dlouho prahla. Chtěla jsem něco jemně zamilovaného, jemně tajemného a super čtivého. Tohle vše mi kniha splnila a navíc jsem dostala neotřelý a zajímavý příběh se sny. Každý má sny, ať už si je pamatuje nebo ne, prostě tu jsou. A to je základ příběhu. Být ve snu, cítit ho, vše si pamatovat a dokázat ho ovlivnit.

Gwendolyn
01.06.2014 5 z 5

Krása. Opět velmi originální nápad. Naplnila veškerá očekávání. Rozhodně doporučuji!!!

Nelin
30.05.2014 5 z 5

Úžasná kniha! Nemohu jinak, než doporučit dál. Měla jsem jí přečtenou během pár nočních hodin a potom jsem se vztekala, že už je konec a já musím čekat na další díl, což je a ještě bu pro mě utrpením! :)

Laural
29.05.2014 5 z 5

Kerstin Gierová se zas pustlila do něčeho úplně jiného,už žádné cesty časem přichází
První stříbrná kniha snů,která na mě udělala perfekt dojem.Tajemný démon,psycho Anabel,parta 4 naprosto úžasných kluků,no tak kdo by si to nechtěl přečíst?K tomu zábavné hlášky,při kterých se musíte řechtat a zamilovaný začátek Henryho a Liv.
Neváhejte ani chvíli,sáhněte po kinze a nebudete litovat,zaručuju:)

MisuleB
24.05.2014 5 z 5

Tak další skvělá kniha od K. Gierové. Skoro není co vytýkat. Skvělý nápad a zároveň neotřelé téma. Vtip. Dobré postavy, které vás nebudou štvát (většinou :´) ). A spousta dalšího... Jen doufám, že z Henryho se nestane druhý Gideon (ten Gideon z 1. dílu) a bude jim to spolu klapat. Prostě super a těším se na dvojku. :´)

Honzina
18.05.2014 4 z 5

Tak přečteno na první dobrou, v pátek jsem si ji kupovala na veletrhu Svět knihy, včera jsem ji nakousla a dneska po ní nezůstal ani drobeček :) Velmi se mi líbilo zpracování nápadu se vstupem do světa snů - originální, čtivé a poměrně dobře zpracované (žádné do očí bijící logické přešlapy). Ani postavy nebyly špatné, dokonce mám tip na tajnou pleskotřeskovou (ne konkrétně, ale vím, jak by se dalo udělat, aby měla tajemná Secrecy drby fakt z první ruky :) Konec knihy mi připadal buď moc rychlej, nebo já rychle čtu a nohy podrážecí wow efekt se nekonal. A ano, vím, že příběh bude pokračovat dalšími dvěma díly.

Občas se v knize vyskytla chybka nebo překlep - zaregistrovala jsem možná pět kousků (a nebyly to přežblebty od Lottie, když viděla Charlese!). Takové slovo STŘÍZLIVÍ, které v kontextu mělo mit na konci ypsilon, mě bicnulo do očí. Myslím, že v Drahokamech se žádné podobné bicnutí nekonalo.