Strážci apokalypsy

Strážci apokalypsy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15522/bmid_strazci-apokalypsy-Yxu-15522.jpg 4 41 8

Důstojník americké rozvědky Harry Latham přišel na stopu organizace zvané Brüderschaft, Bratrstvo, která v dokonale zamaskovaném výcvikovém středisku v rakouských Alpách usiluje o vzkříšení nacistického strašidla druhé světové války. Cílem Bratrstva je založení Čtvrté říše. Harrymu se podaří vstoupit do srdce tajné organizace, ale zrada vlastních lidí vede k jeho odhalení. Aniž by o tom věděl, je podroben neurochirurgické operaci, která zásadním způsobem ovlivní jeho myšlení. Po tomto zásahu Bratrstvo umožní Harrymu prchnout a na cestu ho vybaví falešnými informacemi, které očerní řadu nevinných lidí a vyvolají spoustu zlé krve. Harry nakonec přece jen neunikne brutální popravě. Umírá před očima svého bratra Drewa, důstojníka tajné služby na americkém velvyslanectví v Paříži. Drew je odhodlán Harryho pomstít, a proto se rozhodne vydávat za svého mrtvého bratra…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Apocalypse Watch , 1995

Luigi1
26.01.2023 3 z 5

Tak jsem od této knihy čekal daleko víc

CharlesWard
16.05.2018 2 z 5

Drsné vystřízlivění. Doby, kdy jsem Ludluma hltal po kilech, jsou zřejmě nenávratně pryč. Bobík prostě psal dva druhy knih: ty podařené a ty co mu nevyšly. Strážci apokalypsy patří bohužel do druhé kategorie. Klasická thrillerová linka je naprosto roztahaná, čtenář se při pokračování děje musí prokousávat stovkami stran, které tvoří jen vatu a celé to prostě působí tak nějak polovičatě. Škoda Bobe, umíš to i líp!

derminator
12.04.2014 3 z 5

Kniha sice napínavá zajímavý přiběh, děj i zápletka ale myslím si že je až přespříliš dlouhá a také někdy moc zamotaný děj z tohoto důvodu dávám 70%.

venndys
28.03.2014 4 z 5

Dal bych i pětihvězdu, ale v některých pasážích autor příběh zamotal tak, že jsem ho jen těžko rozmotával a v konci jsme měl malý problém s nejtajnější osobou celého příběhu. Naopak upřímně říkám, že knihy tohoto autora čtu velmi rád, protože mi vyhovuje jeho styl psaní.

BranoBA
14.10.2013 odpad!

Ako moze autor tak zvucneho mena vypustit na svet nieco tak naivne a bezduche. Rad citam tento zaner, ale toto?

dangerita
28.11.2011 4 z 5

Můj první přečtený román od Roberta Ludluma a můžu jen chválit. Velice čtivý, žádná hluchá místa, napínavý a svižný děj. Alespoň já se od knihy nemohla odtrhnout.

Steve
30.11.-0001

Tato kniha byla z filmována.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

ludlum - skvělý ludlum, v této knize ještě skvělejší..........

Robert Ludlum
americká, 1927 - 2001