Strážce

Strážce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3505/bmid_strazce-lcA-3505.jpg 4 118 39

Vdova Julie Barensonová dostane rok po smrti manžela štěňátko dogy, ze kterého vyroste po čtyřech letech velký pes Singer. Julie se seznámila se dvěma muži, ale jen jeden se Singerovi líbil. Julie tehdy netušila, jak pes odhadl charakter obou mužů a jaké nebezpečí ji hrozí.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Cesty

Guardian , 2003

Hana86
09.02.2017 4 z 5

Moje pátá kniha od Sparkse a tentokrát jsem byla překvapená, že nešlo především o romantiku, z větší části to je spíše thriller. Možná některé situace byly předvídatelné, ale mě to nevadilo. Četlo se mi to moc pěkně a hlavním hrdinům jsem fandila. Zajímavé také bylo, že jedna z hlavních postav byl pes. Až do posledních stran to bylo napínavé. A na konci dojemné, tak jak to Sparks umí :)
Dávám 4 hvězdy, protože jiné Sparksovky, které jsem už četla byly o chlup lepší.

lapagerie
20.06.2016 2 z 5

Nebavilo mně to. Po několika stránkách se z náznaků dalo odhadnout, o čem kniha bude, kdo je ten zlý a kdo hodný, kdo bude pitomá naivka, a kdo hlavní hrdinku vždy podrží. Dočetla jsem, ale jen proto, abych se ujistila, že jsem měla správný odhad. Nuda.

Terka18
30.09.2015 5 z 5

Neměla jsem tušení, co od této knihy můžu očekávat. U ostatních knih od autora alespoň tuším, ale tady ne. Je to úplně jiný příběh než předchozí, které jsem četla. Krásná knížka, nádherný příběh a především tam nejde jen a pouze o romantiku, je tam i jiná zápletka, při které mi občas přeběh máz po zádech. Na konci jsem i brečela, protože to by ani nebyl Sparks, aby knížku nezakončil tak jak ji zakončil.

Ninie
15.07.2015 5 z 5

Když jsem tuhle knihu brala do ruky, netušila jsem, jak úžasnou knihu držím... Po přečtení anotace mě napadlo, že kniha bude jistě zdlouhavá a nudná, ale začetla jsem se a fascinovaně četla až do konce. Nicholas Sparks dokáže vykouzlit úžasné příběhy a tenhle je rozhodně z toho, co jsem od něj doposud četla, ten nejlepší.

tyna_01
23.03.2015 5 z 5

Kniha mne velmi bavila :) Ostatně jako všechny knihy od tohoto autora..

Lenka.Vílka
01.03.2015 5 z 5

Moc, moc, moc dobre....opet... :-)

Pavlačinka
15.09.2014 5 z 5

Ze začátku krásná romanťárna, která se zdá být dost jasná.. Potom ale vezme děj nečekaný obrat a knížka se změní v detektivku. Konec je (jako vždy u tohoto autora) nejasný do poslední stránky! Další povedená kniha, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete! :-)

Toňula
11.04.2014

Po Johnovi trochu změna, ale rozhodně příjemná, zajímavá kombinace milostného příběhu a detektivky,v závěru až thrilleru.

jarkamet
16.02.2014 4 z 5

Ze začátku to nebylo nic moc, takový o ničem, i když jsem musel číst dál, protože jsem tušil, že něco přijde. A pak se to docela slušně rozjelo. Někdo tady psal, že dobrý až na ten smutný konec. Mě to smutný nepřipadalo.

kikina28
04.12.2013 4 z 5

Ze začátku klasická Harlekýnka, ale potom to bylo napínavé. A konec? Moc a moc smutný.

modranka
26.09.2013 5 z 5

Názory na knihu sa rôznia, sú také aj také, ja si však myslím, že príbeh bol perfektný. Podľa prológu som si myslela, že to bude asi smutné, ale prvá polovica bola písaná tak rozkošne humorne (do psa Singera som sa zamilovala), že som čítala od začiatku až do konca jedným dychom. Nechcem prezrádzať dej, ale nájdete tu skutočného strážcu, skvelých priateľov, novú lásku, psychopata, hlúpeho policajta, no ale všetko končí happyendom. Láska medzi Mikom a Julie bola spracovaná príťažlivo, jemne a realisticky.

klarka61
11.06.2013 4 z 5

Čekala jsem něco víc...

evasamankova
06.06.2013 2 z 5

Jak bych nejlépe vyjádřila své pocity? Asi tak, že kniha by se mi více líbila, kdyby měla poloviční rozsah. Myslím, že by jí bohatě stačilo tak 230 stran. Takto to bylo příliš zdlouhavé, opakující se. Především první polovina knihy. Nevydržela jsem to a začala místy přeskakovat stránky. Mám raději knihy s "dynamičtějším" dějem. Jinak námět dobrý, ale nic, co bych v jiném podání, už nečetla někdy jindy.

sabca
23.03.2013 5 z 5

Kniha zajímavá, napínavá, doporučuji.

Andvejka
17.01.2013 5 z 5

Dlouhou dobu se mi nepodařilo přečíst knížku za dva večery, což samo o sobě hodně vypovídá.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Pěkně psaný román,napínavý.

maruna
27.09.2012 5 z 5

Sparks mě opět nezklamal. Krásná kniha, zajímavý příběh, kde důležitou roli hraje i pes Singer. Konec napínavý, chytrá policistka Jenifer - záchrana.

Handulenka
25.01.2012 5 z 5

Moc pěkná a napínavá kniha.

-Lenicka-
28.07.2011 5 z 5

Na Sparkse velmi napínavý příběh. Moc se mi ten příběh líbil, četla jsem ho v noci a chvilkami jsem i musela přestat, jak jsem se začínala bát =o) DOPORUČUJI !!!!!!!!!